Skocz do zawartości

Kilka domen czy kilka subdomen w jednej domenie?


Orish

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zrobić sieć luźno powiązanych ze sobą serwisów o grach. Zastanawiam się jednak, czy poszczególne serwisy umieszczać w subdomenach, czy wykupić dla każdego domenę.

Dodam, że domeną dla tych subdomen byłaby www.insimilion.pl (wiek: 2,5 roku), a poszczególne subdomeny wyglądałyby (gatunek).insimilion.pl (np. strategie.insimilion.pl). Natomiast gdybym miał kupować domeny, to wyglądałyby np. www.strategie-gry.pl, a www.insimilion.pl stałaby się domeną strony głównej (portalowej) tej sieci serwisów.

Chciałbym też zapytać, jak oceniacie pod kątem trudności domenę www.insimilion.pl, czy sprawiałoby kłopot wpisywanie całego adresu subdomeny, jak strategie.insimilion.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też zapytać, jak oceniacie pod kątem trudności domenę www.insimilion.pl, czy sprawiałoby kłopot wpisywanie całego adresu subdomeny, jak strategie.insimilion.pl?

a jak myślisz?

Lepiej z punktu SEO jest kupić osobne domeny. Subdomeny postawić zawsze mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno kluczowe pytanie:

mają to być podserwisy do strony głównej insimilion czy odrębne strony jedynie linkowane z głównej?

Jeżeli mają to być podserwisy to stawiaj na subdomenach. użytkownicy to lubią, a Ty stworzysz jeden ogromny serwis, co będzie wymagało od Ciebie dużo więcej pracy niż w przypadku kilkunastu zupełnie odrębnych stojących na swoim;)

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktura ma być następująca: zrzeszenie serwisów o poszczególnych gatunkach o grach z własnymi redakcjami i mikrospołecznościami, ale połączone wspólnym szyldem i forum, na którym te mikrospołeczności będą łączyły się w jedną dużą społeczność.

Edit:

mają to być podserwisy do strony głównej insimilion czy odrębne strony jedynie linkowane z głównej?

Znaczenie strony głównej będzie raczej marginalne, taka wizytówka z linkami do serwisów bardziej, na każdym serwisie będą linki do pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób pod subdomenami.

jeżeli to ma być jedna wielka całość to to wyjście jest najrozsądniejsze według mnie.

użytkownicy będą wiedzieli skąd to wszystko pochodzi i jakie jest główne źródło.

w ten sposób wypromujesz również markę serwisu więc myślę, że będzie to dużym plusem.

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może, jeżeli tak bardzo chcesz zmieniać domenę, aby była krótsza czy coś, to walnij sobie ten iml.pl i zrób na tą domenę przekierowanie z insimilion.pl i będzie po kłopocie, nazwa krótka i treściwa no i wszystko jako jedna wielka rodzina;)

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności