Skocz do zawartości

wycenianie pozycjonowania


stronnicza

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem nowa na forum i mam pytanko. Jak wyceniać klienta, co brać pod uwagę, interesują mnie techniczne sprawy. Co wiem i robię: sprawdzam meta tagi klienta i je zmieniam, następnie sprawdzam słowa kluczowe - jak duża konkurencja itd, wiem ile mniej więcej czasu będę musiała poświęcić na pozycjonowanie, i tu problem: jak to wycenić, w praktyce, żeby nie powiedzieć za mało ani za dużo. Co z google adwords, jeśli klient chce by zrobić kampanie w adwords, jak wyceniacie sprawę? Będe wdzięczna jeśli ktoś od strony samego wyceniania i sprawdzenia strony na samym początku poda mi kilka rzeczowych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pozycjonowanie wyceniam w zależności od tego jakie środki

będą potrzebne ($) i ile czasu będę musiał temu poświęcać

(stawka mniej-więcej godzinowa).

W obrębie środków wliczam też korzystanie z mojego zaplecza.

Jeżeli daje klientowi linki z moich 30 stronek i 50 tyś pkt systemu

to kasuje za to tak jakbym sprzedawał same linki czy punkty.

Może z 20-30% upustem za 'pakiet'.

Adwordsy to tylko i wyłącznie stawka godzinowa, adekwatna do

wiedzy i odpowiedzialności.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqqryk święta racja..... a nawet przenajświętrza...

W SEO jak z każdą usługą pan Janek z pod sklepu położy kafelki za 5 zł na godzinę a Pan Specjalista 50 zł za metr.

Niech każdy wycenia jak mu pasuje wolny rynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, pozycjonowałam kilka stronek, są wysoko, jednak zawsze były to strony nie na zlecenie, teraz pojawiają się pytania o pozycjonowanie odpłatne i trochę się obawiam, nie mam pojęcia jak tak naprawdę działa wycena i sposób działania pozycjonerów doświadczonych. Na blogach i forach często sami sobie zaprzeczają i szczerze mówiąc mam już dość. Podjąć się pozycjonowania na zlecenie to odpowiedzialność a ja nie posiadam własnych katalogów. Korzystam wyłącznie z tego co sieć niesie

Jeśli nie umiesz wycenić swojej pracy to nie bierz się za to ...

... bo potem się okaże, że też nie umiesz wykonać zlecenia...

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początek przeanalizuj ile czasu będziesz potrzebowała, przemnóż to przez swoją stawkę godzinową i dodaj koszty jakie poniesiesz. To tak w wielkim skrócie, na sam początek :)

Po kilku zleceniach, będziesz potrafiła dokładniej to obliczyć.

Pozdrawiam

tylko w tej analizie problem... ;) brak doświadczenia to problem, ale z czasem się nauczę, mam nadzieję , dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy nie tylko od tego co bedziesz robic ale i od klienta, jak sie nie zna a kase ma to sama wiesz...

Przeanalizuj ile bierze konkurencja, zapytaj ich, przysla cennik i bedziesz miala wstepne rozeznanie.

Jezeli nie posiadasz zaplecza (kosztów) a pozycjonowanie polega na dodawniu do katalogow i precli oraz na optymalizacji strony to ustal stawke za godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale w/g wiekszości wskazówek to mozna odwalać amatorszczyzne (nie mylić z amatorskim podejściem) jezeli sie chce robic usługe SEO czy jakąkolwiek inną to koszty godzinowe sa jednym z wielu elementów wpływających na cene.

Każdą kalkulacje opiera się na podstawowej zasadzie koszty własne + marża

a umiejętność prawidłowego obliczenia kosztów własnych to podstawa.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty własne + marża liczona jako stawka godzinowa.

np.

postawienie 10 stron zaplecza (1.000zł) + xx zł za godzinę pracy przy stawianiu tego zaplecza.

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności