Skocz do zawartości

Działalnośc gospodarcza - na dofinansowaniu


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie staram sie o difinansowanie (w ciągu 5 dni ukończe). Jestem na etapie wypełniania papierków. Pozostało mi tylko rozpisanie wydatków, stopien -> konkretny.

Największy problem sprawia mi wybranie monitora. Bedzie mi on potrzebny głównie do grafiki.

Byłem zdecydowany na: GATEWAY 2485W eg: https://allegro.pl/item343688343_piekny_gat...v_gw36m_cy.html . poszperałem w googielku i wyszło, że jest to bardzo dobry monitor... ale gdy trafimy na dobry okaz, tzn, że trafienie na moitorek ktory dziala tak jak powinien graniczy niemalze z cudem :/

Jaki monitor polecicie dla osoby, ktora chce na nim: Grafikować w photoshopie, obrabiac zdjecia, filmy i grać (pewien dzial reklamy).

Komputer jako skrzynka.. przeszukalem allshitt-a i znajdzie sie cos z 4-8 gb ramu na quadzie i dobra plyta glowna za 3k+. Macie jakies rady co do wyboru tej czastki maszyny?

Tablet - jest kilka ciekawych opcji, Wacom bombo, choc znalazlem jeden tablecik, ktorego wyglad zewnetrzny wskazuje, ze bedzie sie z nim przyjemnie pracowac, lecz cena 1500 jest calkiem wysoka: (https://allegro.pl/item344246215_tablet_wacom_intuos3_a5_wide_intuos_3_se.html)

Laptop: SONY VAIO Seria FZ. Sadze, ze parametry sa az zanaddto.... Wyglad wskazuje na kierunek - PRESTIGE :) Co o tym sądzicie?

Co do oprogramowania narazie... Photoshop + vista. Co jeszcze bedzie potrzebne? Wiem, że jakis program do faktur, antyvir.. coś jeszcze?

Najbardziej denerwuje mnie ten monitor, szukam, czytam i nie moge znaleźć nic co sprawi, że bede zadowolony z wyboru :/

Znalazlem informacje, m.in o https://allegro.pl/item345402950_hit_monito...wide_sklep.html oraz o Belinea 2485 S1W (https://www.benchmark.pl/r.php?file=https://www.benchmark.pl/aktualnosci/news2086.php).Niestety tego dugiego nie znalazlem na allegro :/

Poszukam jeszcze więcej informacji na temat monitorkow, sklepy interenetowe itd.

Jeśli ktoś ma czas i chęci.. proszę o pomoc.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po nazwie tematu spodziewałem się zupełnie czegoś innego w poście, nie pytań jakie gadżety i zabawki kupić.

Nie lepiej zainwestowac w porządne serwery/domeny i pracowac nad zapleczem I budowaniem własnej marki? Zabawkami na życie nie zarobisz...

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze sie przycicnac itd. a praca z nim ma byc przyjemnoscia.

to po co Vista?

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz albo Vista na 4 Giga albo XP na 2 Giga

ale jak to ktos kiedys powiedzial "praca na Viscie - bezcenne"

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nker, na stronie Twojego miejskiego urzędu pracy, szukaj dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej,

@barblask, jeszcze nie przyznali, dopiero składa wniosek, trzeba tam m.in. przeznaczenie dotacji wpisać, nie może tam być np. kosztów serwerów, domen, towarów, wynagrodzenia, itd.. tylko 'stałe' elementy wyposażenia, jak sprzęt biurowy, urządzenia, itp..

ps. co do słuszności przyznania dotacji w tym przypadku to niech oceni komisja ;] nowy komputer i laptop dla jednej osoby zapewne trochę mija się z intencjami przyznawania tej dotacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuc jeszcze jakis porzadny zestaw kina domowego, zeby sie milej pracowalo, pozdrawiam

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przygotuj się, że będziesz musiał zrezygnować, albo z komputera, albo z laptopa. W moim przypadku nie mogłem wpisać samego monitora, który chciałem wymienić w stacjonarnym i dodatkowo laptopa (Pani powiedziała, albo jedno, albo drugie). Na szybko musiałem zmieniać wniosek, ale pewnie zależy to od UP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuc jeszcze jakis porzadny zestaw kina domowego, zeby sie milej pracowalo, pozdrawiam

Prezentacje multimedialne dla klienta, moja księgowa mówi że byśmy przepchneli ;)

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez slyszalem ze stacjonarny + laptop to zaduzo. Ze na JEDNYM moge zrobic wszystko. Tylko.. to jest podejscie ludzi, ktorzy sie na tym nie znają.Nie mówię, żejestem jakimś guru.. czy coś podobnego.... ale muszęmieć jeden stacjonarny na którym będę pracował i drugi mobilny, żebym mógł pracować z klientami. Takie rozwiązane jest narzucone przez prawa rynku. Jeśli ktoś nie jest w temacie to oczywiste, że stwierdzi.. ""a może jeszcze jeden dla szpanu"" ? Jak sądzicie? Jade do klienta pokazuje mu na lapku to tak i to tak moge wykonać ityle i tyle może pan dla dzięku temu zyskać, czy tak jak wyżej osoba to stwierdziła, że lapek to juz przesada.. więc jade do klienta i mówie, moge zrobić to i to wiem, że pan tego nie widzi ale prosze uruchomić wyobraźnie, na tym różowym sloniu na łańcuchu co mam w domu zrobię wszystko czego Pan oczekuje. Prosze mi zaufać!

Zdaje sobie sprawę z tego, że komisja nie będzie w temacie.... Więc pojawia sie pytanie, ustawić wszystko pod komisje która się nie zna czy przedstawić realia i ich do tego przekonac? Co radzicie?

Mam plan w głowie ułożony, który ma duże szanse na powodzenie. Tylko.... że np. Słyszałem o przypadku, firma zakupiła budy dla personelu za 200zł sztuka, budy wygodne i wygladajaco dobrze, Pan ze skarbowki stwiedził, że za 100zł byłoby tak samo dobrze... i już kłopot.... Dla mnie poprostu to jest jednym słowem polska... Czyli łatwiej dostać kuronioowe niż stworzyć sobie miejsce pracy i w przyszłości dać miejsca pracy dla innych... Żenada jednym słowem.

Rozumiem, co mogę stowrzyć osiągnąc.. ale wiem też że inne mądre głowy nie koniecznie naprawdę rozumiejące cały ten biznes mogą stwierdzić, że mogę stworzyć strone na komputerze ze zintegorwaną grafiką 256 ramu + 14 calowym czarnobiałym monitorze i gimpie... Tak mają rację na upartego się da... ale równożnacznie można wystartować w wyścigach WRC... i ścigać się maluchem. ZERO szans na wygraną ale... no cóż.

Co radzicie? Jakieś konkretne doświadczenia?

BTW: ghosti Sorry ale zabrzmiało to jak drwina. Nie będę tego komentował. Takie rozwiązanie owszem jest dobre, ale nie po to aby milej sie pracowało, ale w przypadku kiedy Firma jest już rozbudowana, ma renomę i przychodzi konkretny klient, któremu możesz zaproponawać REALNE wykonanie jakiegoś dużego projektu. Robisz prezentacje i na takim zestawie pkazujesz mu prezentacje, która wbija go w ziemię. Ale ty Tak to ujołeś.. żeby przyjemniej sie pracowało.. drwisz ze mnie? Sorry ale dla mnie to jest ważne. Kilka nocy nie spałem aby znależć szprzęt, przemyśleć całość aby pieniądze.. które teoretycznie mogę dostać wydać tak, żebym resztę życia mógł z mojej decyzji wyżyć... Staram się naprawdę.. a Ty tak.. no cóż idź do piaskownicy budować kolejny zamek.. ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności