Skocz do zawartości

Działalnośc gospodarcza - na dofinansowaniu


kozak222

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to oczekujesz sponsoringu, a nie dofinansowania.

Na jakim sprzęcie aktualnie pracujesz? Taki z Ciebie dobry grafik, że porzebujesz aż taki sprzęt - to chyba zarobiłeś coś na tym? Z tym laptopem to już w ogóle przesadziłeś...

BTW: Polska piszemy wielką literą. I jak Ci tak źle w tej 'polsce' to ruszaj na Wschód. Zobaczysz, że jeszcze nie jest tak źle u nas.

;-)

Monitorowanie raportów giełdowych raporty gpw akcje giełda GPW, NewConnect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
BTW: ghosti Sorry ale zabrzmiało to jak drwina. Nie będę tego komentował. Takie rozwiązanie owszem jest dobre, ale nie po to aby milej sie pracowało, ale w przypadku kiedy Firma jest już rozbudowana, ma renomę i przychodzi konkretny klient, któremu możesz zaproponawać REALNE wykonanie jakiegoś dużego projektu. Robisz prezentacje i na takim zestawie pkazujesz mu prezentacje, która wbija go w ziemię. Ale ty Tak to ujołeś.. żeby przyjemniej sie pracowało.. drwisz ze mnie? Sorry ale dla mnie to jest ważne. Kilka nocy nie spałem aby znależć szprzęt, przemyśleć całość aby pieniądze.. które teoretycznie mogę dostać wydać tak, żebym resztę życia mógł z mojej decyzji wyżyć... Staram się naprawdę.. a Ty tak.. no cóż idź do piaskownicy budować kolejny zamek.. ok?

Jak Cię widzą (cztytają) tak Cię piszą... mniej kozactwa, więcej konkretów...

Jak dla mnie ghosti jest jak najbardziej adekwatną osobą, aby wypowiadać się w tym temacie, więc lepiej ucz się i słuchaj innych, a nie pokazuj jakiego Ty byś sobie monitora nie chciał kupić.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja wysiadam, prosiłem o radę, długo mnie na Tym forum już nie było. Z tego co widze, to dzieci neostrady przejeły inicjatywe :)

Piszę, nie przechwalam się.

Jeśli ktoś potrafi, to na każdym sprzecie będzie pracował. Sam osobiście jakiś czas temu miałem padline.. aby zmienic pozycje jeden części grafiki w programie graficznym.. musiałem zrobić tak: "załapać myszką" ;) przesunąć iść zrobić herbatę, zapalić przyjśc przed monitor.. poczekać jeszcze 30 sekund i już efekt zakończony, przesunoł się prostokąt.. jeszcze pozostało zamknąć komunikat o minimalnych zasobach systemowych kilka litrów herbaty 3 paczki papierosów i zadanie wykonane po kilku dniach wku****** się.

Sparks.. pozatym jestem takim lamerem, że nic nie potrafię, chce mieć taki sprzęt, żeby zaszpanować kolegom na gg, którym też rodzice założyli neostradę. A laptopa to chce mieć żeby pójśc z nim do parku i wyrwać na niego jakąś laskę.

A z tą polska.. sorry nie mam szacunku dla polski, sorry więc nie napiszę jej z dużej literki, jest mi to obojętne. Stwierdzam, że nasi "dziadkowie itd" nie po to gineli aby Nam, ludziom, którzy są kreatywni podkładano belki pod nogi. Tak jest Sorry.. ale jak chcesz założyć coś sam, sam to prowadzić, zarobić nie prosić się nikogo.. to poprostu jest to niemożliwe. Jest okazja aby dostać wsparcie na start, chce z tą szanse... eh.... Zapytaj mamy ile musiała się napracować aby założyć i opłacić Ci tą neostradę, a Ty w zamian takie brednie wypisujesz. Za kilka lat jak dorośniesz i wyjedziesz na "Wschód" wyślij mi kartke, żebym mógł ją spalic i ogrzać sie przy niej przez sekunde.

Pozdr dla wszystkich którzy mogą mi dac jakieś konkretne rady. Z Tym lapkiem, który jest moim zdaniem niezbędny, przed komisą naprawdę nie przejdzie?

Jak Cię widzą (cztytają) tak Cię piszą... mniej kozactwa, więcej konkretów...

Jak dla mnie ghosti jest jak najbardziej adekwatną osobą, aby wypowiadać się w tym temacie, więc lepiej ucz się i słuchaj innych, a nie pokazuj jakiego Ty byś sobie monitora nie chciał kupić.

Podałem konkrety. Mam problem z wyborem monitora, przed którym mam spędzić kilka najblizszych latek... więc chyba nie powiesz mi, że to jest jakaś dziecinada? Przecież nie pytam o kolor obudowy!!

Naprawdę zależy mi, przedstawiłem, dlaczego potrzebny jest mi laptop, dlaczego potrzebuję takiego a nie innego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to czy przejdzie czy nie, będzie zależało od znajomości Twojej księgowej, jeżeli Ona uzna że ok, to dasz radę jeżeli nie, to sfolguj.

Druga sprawa US to nie banda cymbałów za których się powszechnie uważa, oni wiedzą co to jest hosting, domena i wiedzą ile kosztuje Photoshop i ile kosztuje laptop na którym da się pracować na tym Photoshopie. Wiedzą ile kosztuje Totall Commander, ile Office i wiedzą co trzeba mieć aby używać legalnie Open Offica na firmę.

Podałem konkrety. Mam problem z wyborem monitora, przed którym mam spędzić kilka najblizszych latek... więc chyba nie powiesz mi, że to jest jakaś dziecinada? Przecież nie pytam o kolor obudowy!!

Naprawdę zależy mi, przedstawiłem, dlaczego potrzebny jest mi laptop, dlaczego potrzebuję takiego a nie innego sprzętu.

Ok, jeżeli masz tyle kasy na Photosopa ~2,8k, to dlaczego nie kupisz porządnego monitora za ~4k , tylko na wzroku oszczędzasz ??

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gerdi Sorry.. ale nie masz racji. US nie wie, bo US to duża grupa osób, z której większa część nie wie o co chodzi. Uwierz mi.. doświadczenie.

Księgowa u której zasięgnołem radę, na początku stwierdziła, że laptop? To nie przejdzie.. bo nie może pan zrobić wszystkiego na jednym komputerze? Przedstawiłem sytuacje.. Stwierdziła, że w Takim przypadku Laptop jest niezbędny i go wpisała. Nie wiem jak komisja to oceni.. ;)

Odnośnie monitora.... Ten który na początku wybrałem.. Miał niemalże cudne parametry.. aż lekki szok łapał, że tak tanio. Matryca S-PVa, dobry kontrast itd. DCI... Dlatego mam taki dylemat z monitrem, bo to naprawdę istotna część całości. Poza tym Photoshopa można zakupić w przedziale 2300- 2900. Nie ukrtwajmy, jest to jedyny produkt.. naprawdę niezbędny. Gimp itd. Owszem da się na nim pracować... ale nie tak płynnie jak na PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win xp 32 bitowy jak sama nazwa wskazuje ma 32 bity dla adresu pamieci. Daje to mozliwosc obsluzenia 3,99 gb ram czyli 4 nie obsluzy. Rozwiazanie jest proste - win xp 64bit. Pamietaj jedynie o odpowiedniej wersji oprogamowania.

Dość sporo oprogramowania 32 bitowego chodzi pod x64, a problematyczne są zazwyczaj tylko sterowniki, ale jeśli ma być Vista to tez musi być wersja 64 bitowa by obsłużyć więcej ramu, a problemy ze sterami i oprogramowanie są większe. Osobiście wybrałem xp x64 który jest przerobionym win serwer na 64 bity i używam go od roku bez większych problemów. Czasem się zdarzają, ale jak na razie każdy był do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro laptop ma być tylko do prezentacji Twoich umiejętności nabytych na "padlinie" to podejrzewam, że laptop za ~4k jest zbędny, a jeżeli naprawdę chcesz pokazać swoje umiejętności klientowi to wystarczy lapek z mediamarkt za 1.5k.

Reasumując Twoje zachowanie + Twoj Nick mają wiele wspólnego.

Dalej podtrzymuje zdanie : zakupić minimum do swobodnej pracy a resztę wydać na "biuro + wyposażenie".

imho Dziwne masz podejście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie ukrtwajmy, jest to jedyny produkt.. naprawdę niezbędny.[...]

i w tej jednej kwestii wyjatkowo sie zgadzamy :)

Ogolnie mamy zupelnie rozne poglady na pewne kwestie, wiec historie z firma, ktora mogla wydac 2 razy mniej, ale wolala zakupic drozsze, zapewne bardziej bajeczne rzeczy, bo pieniadze szly z dofinansowania pozwole sobie przemilczec. Podobnie chec zakupu laptopa za 5k zl do pokazywania prezentacji przyszlym klientom i zakup komputera do gierek takze. Gdybym chcial wyrwac co sie da z dofinansowania, to przynajmniej bym sie tak tym nie chelpil. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze oni tego nie kupia i czesc pieniedzy bedziesz musial doplacic z wlasnej kieszeni, to bardzo zmienia podejscie do zycia. Mimo wszystko zycze szczescia, z dziewczynami z parku rowniez :)

Bez urazy, ale wolalbym wydac te srodki na bardziej uzyteczne rzeczy.

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze zlej baletnicy i gacie w tancu przeszkadzaja.. "musze miec super sprzet bo jestem tak super ze czegos co wyszlo pol roku temu nie tykam bo jest nie godne moich rak"? to chyba nie wlasciwe podejscie.. zamiast wziac sie do pracy to ja tu widze kupe pitolenia i chodzenia dookola tematu zamiast konkretnego dzialania. żenua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtn - moje kalkulacje uwzgledniaja "zabawki" + vista + photoshop. Do dyspozycji mam 14k

Swojej kasy czy dotacji??

Czy jest to dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy już istniejącej

Księgowa u której zasięgnołem radę, na początku stwierdziła, że laptop? To nie przejdzie.. bo nie może pan zrobić wszystkiego na jednym komputerze? Przedstawiłem sytuacje.. Stwierdziła, że w Takim przypadku Laptop jest niezbędny i go wpisała. Nie wiem jak komisja to oceni.. :)

Jak mi by tak księgową powiedziała to bym zmienił księgową.

Komisja to nie durna pały jak dobrze uzasadnisz to przejdzie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dotacja na rozpoczacie dzialalnosci z PUP ok 13k teraz jest. Ja kupilem i kompa i lapka bo mi potrzebny jest do wifi (skakanie po dachach i robienie pomiarow) a stacjonarny to stacjonarny musi miec duzy ekranik raid itd wiec musze miec oba :-) dokladalem do monitora lapka i cyfraka bo kierowniczka miala takie widzimisie i ustalili limity np monitor max 1k cyfrak 1,5k itd... Co do samej dotacji to ja mielem bez wiekszych problemowo napisalem taki wniosek ze nikt nie wiedzial o co mi chodzi wiec i nie wnikali za bardzo :) Najwieksze trudnosci to zabezpieczenie musialem prosic rodzine zeby mi podzyrowali a nie lubie mieszac innych w swoje sprawy. Co do monitora to wiadomo ze eizo ale ta cena ;p ja kupilem samsunga 22" bo sie w grafike coraz mniej bawie a i jakosc mi odpowiada po przesiadce z 3 letniego eizo 17" ktory juz ma nie ta jasnosc teraz mam kosmos ;D

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop: SONY VAIO Seria FZ. Sadze, ze parametry sa az zanaddto.... Wyglad wskazuje na kierunek - PRESTIGE :) Co o tym sądzicie?

Zainteresuj sie lepiej VBI - np. Compal JFL92 lub FL90. Po co przeplacac (parametry lepsze niz w/w).

Szlachetne Google

nikt sie nie dowie

jak anty-seo'ujesz

az zajaggerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności