Skocz do zawartości

przekierowanie strony na nowy adres - który kod


rw28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Cały dzień siedzę i czytam informacje na forum, ale nie znalazłem niestety odpowiedzi na swój problem.

Od roku prowadzę spory vortal tematyczny. Traktowałem to jako hobby i niespecjalnie interesowałem się tematyką pozycjonowania. Do czasu. Zauważyłem że większość podstron najpierw jest indeksowana, jednak po paru dniach wypada w ogóle z wyników. Okazuje się, że osoba, która tworzyła serwis zrobiła sobie wersję testową - np. www.mojadomena.portal.biz.pl, podczas gdy domena właściwa to www.mojadomena.pl (oczywiście tylko przykłady). Osoba ta już nie pracuje i oczywiście nie wywaliła swojej wersji testowej, która działa do dzisiaj. Czyli serwis funkcjonuje na dwóch domenach - typowy duplicate content (wszystko prócz nazwy domeny) i na jednym serwerze. Sądzę, że przez to pojawiające się strony mogą być od razu wywalane przez google.

Teraz zamierzam zrobić przekierowanie 301 z tej testowej na właściwą. I tu jest problem. Serwis ma kilka tysięcy podstron i jak zrobić aby poszczególne podstrony również przechodziły na swoje odpowiedniki w nowej. Jaki należy zastosować kod, bo wersji na forum było przynajmniej kilkanaście.

Czy właściwy jest ten kod dla pliku htaccess:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} mojadomena.portal.biz.pl

RewriteRule ^(.*)$ https://www.mojadomena.pl/$1 [R=301,L]

Czy wystarczy taki:

Redirect 301 / https://www.nowadomena.com/

Który z nich na pewno przeniesie mi wszystkie podstrony serwisu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności