Skocz do zawartości

Nowy ranking Alexa


maxio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy ktoś widział nowy ranking Alexa ?

Jedyna strona ktora z Polski weszla do pierwszej 100 to google.pl . Reszta to powyzej 100 .

Moja strona knockdown zaliczyla z rankingu 30-40 tyś na swiecie na 300-400 tys .

Google analytics wskazuje mi ze ponad 96.90% osob pochodzi z Vietnamu (w tym kraju stronka stoi) .

Wg. poprzedniego wskaźnika tyle było (około 95% z Vietnamu) . Teraz wskazuje niewiadomo czemu 50% z Vietnamu a 20% z USA .

Przy czym google wskazuje 0,6% ze pochodzi z USA .

Ja mam odwiedzalnosc na poziomie 2000 uniqe dziennie . Gdy dorzuce Adwords reklame skacze do 3000-4000 i ranking mi spadl do 300 tys ?

Ktos ma podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni pobierają wyniki według tych osób co mają zainstalowany alexa toolbar, czy jakiś inny toolbar.

Więc wyniki nie są do końca miarodajne.

Macis chodzi o to ze Alexa zmienila system wczoraj na "bardziej" miarodajny . I teraz wlasnie nie pobiera z toolbaru tylko z "innych zrodel" . A te inne "zrodla" wychodzi na to ze sa w USA . Wiec reszta stron ze swiata po d. dostala w tych rankingach .

Np. Allegro spadlo ze 70 na 177 , Onet z pierwszej 50 do na 133 ... itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Alexa pare miesiecy temu przestala podawac informacje na temat zasiegu i ogladalnosci stron od poczatku ich dzialalnosci.

Teraz mozna zobaczyc tylko ostatnie 6 miesiecy danej strony, co jest wkurzajace, tym bardziej, ze gdy zmienili zasady to informowali, ze tylko chwilowo pelna historia rozwoju strony nie jest dostepna, poniewaz modernizuja system.

Potem komunikat zostal zdjety i nic nie wskazuje, zeby powrócili do poprzedniego systemu.

Ranking i informacje Alexy byly o tyle przydatne, ze mozna bylo dowiedziec sie w jakim tempie dana witryna zdobywala popularnosc.

Oczywiscie bezwzgledne wyniki z Alexy nie byly idealne, ale proporcje na ogól pokrywaly sie z rzeczywistoscia. Mozna bylo to latwo sprawdzic porównujac kilka stron których UU i PV podany byl precyzyjnie przez Megapanel, sieci reklamowe czy sam serwis.

Teraz trzeba czekac, az przyjdzie jakas konkurencja. No chyba, ze juz sie pojawila. Moze ktos zna podobny serwis, który sledzi historie popularnosci wszystkich serwisów ?

Czy ktoś sie orientuje czy da się w jakiś sposób dostać do tych statystyk (obejmujących czas kiedy funkcja działała) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności