Skocz do zawartości

Inny język niż PHP


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Też wolałbym to w PHP napisać ale jak potem sprzedać taki program?

Klient musiałby sobie instalować PHP i Bazę danych na komputerze a to duże utrudnienie.

Jest jakiś program "combo" że tak powiem który sam zainstaluje PHP i bazę danych i wszystko będzie gotowe do użytku po wpisaniu localhost/program/ itd.. ?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Klient musiałby sobie instalować PHP i Bazę danych na komputerze a to duże utrudnienie.

Dlaczego przecież zawsze może wgrać krasnala albo webserv bez zawbawy odpala instalke i po problemie.

est jakiś program "combo" że tak powiem który sam zainstaluje PHP i bazę danych i wszystko będzie gotowe do użytku po wpisaniu localhost/program/ itd.. ?

krasnal serv, webserv dużo jest takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o NetBeans dla Javy ciekawa rzecz ale czy zrobię w tym bazę danych?

Jak będzie wyglądać interfejs gotowego programu? To też się jakoś projektuje?

interface jest w stu procentach projektowalny. możesz skorzystac z prostego visual editora choćby w NetBeansie (choc do zwyklego klepania polecam Eclipse, tyle że tam ten visual editor do GUI jest slabiutki) albo poczytac w Java API i samemu klepac swoje GUI (biblioteka javax.swing)

https://java.sun.com/javase/6/docs/api/

https://www.netbeans.org/kb/60/java/quickstart-gui.html

Jest jakiś program "combo" że tak powiem który sam zainstaluje PHP i bazę danych i wszystko będzie gotowe do użytku po wpisaniu localhost/program/ itd.. ?

krasnal server?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos PHP tak jest optymalniej:

PHP: $a=$b.'cos';

Możliwe, że tutaj to przeczytałeś. To mit który można przeczytać w tutorialach do "optymalizacji" pisanych kilka lat temu. Krótko: nie jest, a jeśli chcesz się przekonać zrób testy wydajności :D

No ok, dlatego mozesz uzyc rozszerzenia jezyka C jakim jest C++ i bedziesz mial jak w PHP (poza $)

Dalej nie będziesz miał, PHP to nie C++ tutaj masz jasno określoną definicję typu i każda operacja na danych wymaga o wiele więcej kodu.

PHP: $i=0; $ii="9"; $i+$ii -> 11 -> OK

C++: int i=2; String ii="9";

Teraz: i+ii -> błąd, ii+i -> 92 -> błąd.

PHP: $i=0; if ($i==true) ... ->OK

Java: Integer i=0; if (i==true) -> błąd

Każdy język który wymieniasz opiera się na deklaracji typów zmiennych, to jest o wiele więcej pisania nie wspominając już o programowaniu objektowym i opartym na zdarzeniach bo pod okienka nic inaczej nie napiszesz.

Faktycznie w eclipse jest słaby edytor graficzny, poza tym trzeba trochę czasu, żeby to środowisko doprowadzić do używalności (odpowiednie paczki, konfig, etc). Jak się poczyta "trochę API" to nic z tego nie będzie, trzeba przy tym siąść i to dość długo. Pół roku intensywnej nauki moim zdaniem, z książek a nie tutoriali. Wystarczyć żeby się zapoznać _pobierznie_ z pisaniem aplikacji pod okienka w javie :P Na studiach java była 2 lata. Projekt udało się zrobić dwojgu osób z całego roku, które wcześniej już pod okienka pisały. Ten język wcale nie jest taki prosty jak "głosi plotka".

Co do PHP myślę, że to dobre rozwiązanie, chyba że chcesz sprzedawać oprogramowanie tam, gdzie używa się wciąż windows95/98 - są duże problemy z odpaleniem takiego czegoś, szczególnie TCP/IP bo system jest zabugowany i memory leaks są na porządku dziennym. Więc potrzeba jeszcze parę łat z microsoftu, żeby takie coś na starym windows dobrze działało. Jeśli trafisz w niszę i ty wdrażasz - nawet z PHP masz szansę na powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi że PHP niewiele się różni od C++, to chyba w żadnym z tych języków nie napisał nic większego . Jasne że konstrukcje pętli mają takie same nazwy i niektóre pętle czy instrukcje warunkowe działają podobnie, ale to można napisać niemal o każdym języku programowania.

Różnice są jednak ogromne, poczynając od typów danych, kończąc na filozofii programowania, opisanie tych różnic to temat na całą książkę. Podstawowe różnicę to podejście do zmiennych, C++ musisz każdą zmienną definiować, ciągle musisz kontrolować co zwraca funkcja, do tego dochodzi całkiem inne traktowanie tablic. Już nie wspominając o braku w C++( bez bibliotek) takich typów jak string, co często może wprowadzić w zakłopotanie podczas próby użycia string w konstrukcji swiche-case. Do tego dochodzi problem pisania pod konkretny system, jeśli użyjesz C++ Buildera to trochę się od tego uwolnisz, ale nie wszystko da się zrobić przy użyciu standardowych kontrolek i wtedy trzeba trochę pogrzebać w API.

Jeśli chcesz się nauczyć jakiegoś języka programowania to doradzał bym jednak Jave, po pierwsze jest przenośna, po drugie jest chyba najbardziej zorientowanym obiektowo językiem, po trzecie masz dużo darmowych środowisk programistycznych i po czwarte nie przejmujesz się API( korzystasz z bibliotek ). Jeśli chodzi o niską wydajność, to kompletnie bym się tym nie przejmował, piszesz przecież program biurowy nie grę( pracowałem przy 3 grach gdzie logika gry była napisana całkowicie w Javie, np. Chorme). Obecne komputery są i tak za szybkie do zastosowań biurowych, spokojnie poradzą sobie z programem magazynowym, jeśli radzą sobie z takimi kobyłami jak, np. Azureus( całkowicie napisany w javie ).

Na pewno przejście z PHP na Jave nie będzie super łatwe, ale jednak wydaje mi się że łatwiejsze niż na C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mówicie krasnal. Znam krasnala i to nie jest tak do końca że instalujesz go i działa bez ustawiania.

Szczerze mówiąc to nie mogę włączyć w nim bazy danych. PHP działa ok ale baz danch nie mogę stworzyć.

Otwieram MYSQL amina i wyświetla mi się pewne okno w którym nie mogę nic edytować.

Nie wiem czy wiecie o jakie okno mi chodzi... :D Może wstawić screena?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos PHP tak jest optymalniej:

PHP: $a=$b.'cos';

Możliwe, że tutaj to przeczytałeś. To mit który można przeczytać w tutorialach do "optymalizacji" pisanych kilka lat temu. Krótko: nie jest, a jeśli chcesz się przekonać zrób testy wydajności ;)

Oczywiscie, ze jest szybsze, ciag zapisany w '' jest interpretowany doslownie, co do uzycia + lub . nie sadze by mialy wplyw. Testy wydajnosci, bardzo interesujace, w tle odbywa sie masa innych procesow, instrukcja echo jest kosmicznie szybka, wiec taki test wcale prosto nie jest zrobic.

Dalej nie będziesz miał, PHP to nie C++ tutaj masz jasno określoną definicję typu i każda operacja na danych wymaga o wiele więcej kodu.

PHP: $i=0; $ii="9"; $i+$ii -> 11 -> OK

C++: int i=2; String ii="9";

Teraz: i+ii -> błąd, ii+i -> 92 -> błąd.

PHP: $i=0; if ($i==true) ... ->OK

Java: Integer i=0; if (i==true) -> błąd

Czepiasz sie szczegolow, do tego opiera sie to na jednej rzeczy, mianowicie, ze w PHP nie ma definicji typow i logiczne, ze gdyby wszystko bylo takie same to nie nazywalyby sie inaczej.

PHP: $i=0; $ii="9"; $i+$ii -> 9 -> OK

PHP: $i=0; if ($i==true) ... -> NIE OK, ale bledu nie bedzie

Java: Integer i=0; if (i==true) -> błąd

zgoda dlatego mozesz napisac (poza tym nie bardzo rozumiem koniecznosc uzycia klasy opakowujacej Integera)

int i=0; if (i==0) -> OK

C++: ii+i -> 92 - nom, a w C# zechce przesunac poczatek Stringa o ile dobrze pamietam :D

Osobiscie wybralbym C++, ale co kto lubi.

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Wamp server zamiast Krasnala, który to od dawna raczej stoi w miejscu. Ale szczerze mówiąc pisanie takiej aplikacji w PHP gdy ma ona być sprzedawana klientom to kiepski pomysł. Mógłbyś wtedy np. zainteresować się utrzymywaniem jeszcze takiego systemu gdzieś u siebie... a klient by się po prostu łączył przez przeglądarkę. Tzw. cienki klient, sposób tworzenia aplikacji który według mnie ma bardzo dużą przyszłość i wszędzie gdzie możliwe takie rozwiązanie powinno się stosować. Klient ma na kompie tylko przeglądarkę, nic nie musi instalować, nie ma problemu że mu to nie działa na jego kompie itp.

I teraz biorąc pod uwagę taką koncepcję zaczyna się dopiero zabawa w programowanie. technologii opartych na Javie jest cała masa i jeszcze trochę. Ciągle pojawia się coś nowego... ale taki obecny standard według mnie to architektura 3 warstwowa z wykorzystaniem modelu MVC. najpopularniejszy choć nie najnowszy zestaw to: Java + JSP + xHTML + JavaScript + np. Hibernate, Spring lub Struts wszystko postawić na serwerze Tomcat gdzieś na VPS lub u siebie i klienci płacą abonament za korzystanie z takiego programu :D No ale takie projekty to raczej nie na jedną osobę zwłaszcza jeżeli znasz na razie tylko PHP a z Java nie miałeś nic wspólnego... Niestety nauka wymaga czasu i musiałbyś poświęcić sporo miesięcy na opanowanie wszystkiego...

Dlatego wg mnie już teraz powinieneś się zdecydować w którą stronę chcesz iść... bo nie opłaca się uczyć technologii dla jednej aplikacji... Czy mają to być aplikacje webowe czy okienkowe. Jeżeli okienka to raczej .NET (mimo że nie przepadam za tą technologią... wszystko idzie za łatwo wyklikać :P) jeżeli chodzi o aplikacje web to zdecydowanie "Java" dla złożonych aplikacji i PHP dla stronek firmowych, własnych projektów.

No to się rozpisałem, w pośpiechu trochę, ale mam nadzieję że ma to ręce i nogi... ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napisanie takiego programu jak chcesz, to polecam Delphi - ma odpowiednie komponenty i łatwo się w nim pisze.

Jednak, jeśli pytasz o program co Ci zainstaluje php i mysql to polecam VertrigoServ (nie trzeba nic konfigurować + jest po polsku) - dwa kliknięcia i serwer włączony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja krasnali, Wamp-ów, VertrigoServ itp. wydaje mi sie mało profesjonalne :D

Zrobienie własnego instalatora to chwila (jak już sie ma przygotowane pliki jakie mają sie z naleźć w instalce) , a ma to taką zaletę że wszytko będzie w odpowiedniej wersji, ustawienia takie jak trzeba i klient nie bedzie musiał nić robić tylko zainstaluje zrobi mu sie skrót na pulpicie i to wszystko . np. można użyć programu innosetup.

Przydało by się jeszcze zaszyfrować pliki PHP , można użyć do tego jakiegoś gotowca za $$$ albo pomysleć nad własnym modułem szyfrującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. Mam dużo informacji do przetrawienia. Ale chyba jednak zdecyduję się na naukę delphi. Czytałem tu i w innych miejscach wiele ciekawych artykułów. Myślę że warto.

Zakładam firmę i pomyślałem sobie że poco kupować program do obsługi magazynu jak można go napisać nie? :D A potem jak wyjdzie to można go sprzedać.

Delphi myślę będzie dobre.

Czy ktoś mi może jeszcze powiedzieć czy wersja Delphi zwykła a nie Enterpirise ma obsługę baz danych i internetu?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ghosti: to szczegóły dla osoby która właśnie nigdy nic nie pisała w C++. To, czy na wyjściu masz 12 czy 91 to jednak raczej spory problem.

$i=0; if ($i==true) NIE OK, ale bledu nie bedzie

Właśnie OK i w C++ to jak najbardziej poprawne. Wiele instrukcji WinApi zwraca wartości integer a nie boolean, żeby stwierdzić, czy wykonały się one poprawnie.

Czepiasz sie szczegolow, do tego opiera sie to na jednej rzeczy, mianowicie, ze w PHP nie ma definicji typow i logiczne, ze gdyby wszystko bylo takie same to nie nazywalyby sie inaczej.

To jeden aspekt, morał jest taki, że jeśli nawet najlepszy programista PHP nie ma doświadczenia z programowaniem w zupełnie innym modelu to najwyżej wyklika parę przycisków ale nie napisze niczego co działa. Jak się uczyłeś angielskiego to nie będziesz umiał mówić po niemiecku.

Co do pojedynczych / podwójnych cudzysłowów założyłem oddzielny temat -> https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=50792 . Jak ktoś chce udowodnić, że nie mam racji i faktycznie cudzysłów wpływa na wydajność zapraszam :D

Czy ktoś mi może jeszcze powiedzieć czy wersja Delphi zwykła a nie Enterpirise ma obsługę baz danych i internetu?

Za porządny, płatny pakiet RAD zapłacisz 10-kilkasetX więcej niż za program do obsługi magazynu. Dolicz czas i książki. Nie wziąłeś pod uwagę cen poszczególnych rozwiązań. Poza tym, jak już tutaj ktoś napisał nie warto się uczyć technologii do napisania jednego programu. Ale gratuluję zapału. Nie znam obecnych cen ale delphi enterprise to pewnie przyjemność rzędu 2000-5000 USD.

Co do wyboru języka programowania: moim zdaniem microsoft najlepiej zorganizowane pliki pomocy. To co oferuje borland i java jest raczej kiepskie do nauki. Mi dość prosty program do fakturowania zajął ponad 3 miesiące. A wcześniej dużo już napisałem (Borland C++ Builder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności