Skocz do zawartości

Inny język niż PHP


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

No dzięki. Mam dużo informacji do przetrawienia. Ale chyba jednak zdecyduję się na naukę delphi. Czytałem tu i w innych miejscach wiele ciekawych artykułów. Myślę że warto.

Zakładam firmę i pomyślałem sobie że poco kupować program do obsługi magazynu jak można go napisać nie? :) A potem jak wyjdzie to można go sprzedać.

Delphi myślę będzie dobre.

Czy ktoś mi może jeszcze powiedzieć czy wersja Delphi zwykła a nie Enterpirise ma obsługę baz danych i internetu?

Programowałem w Object Pascalu (Delphi to tylko RAD a nie język). Powiem szczerze, że nie warto się pakować obecnie w delphi dlaczego?

- wersja personal nie obsłuży baz,

- nie sprzedasz programu

Inne wersje są dość drogie :D

Swoją prace licencjacką pisałem w delphi, magisterską już w JAVIE ;)

Polecam środowosko NetBeans bardzo przyjemne a zalezy javy:

- wcale nie jest taka wolna zwłaszcza przy obecnych komputerach (a ram jest teraz tani jak barszcz)

- nie masz ograniczeń jak w delphi że baz nie obsłużysz bo java jest darmowa, netbeans też.

- projektujesz interfejs graficzny bardzo podobnie jak w delphi

- php jest bardziej podobne do javy niz do object pascala

- napisany program zadziala i na windowsie i na linuxie, może też i na komórce jak się odpowiednio postarasz :P ;P

MonitorPozycji.pl - narzędzie SEO, specjalnie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
$i=0; if ($i==true) NIE OK, ale bledu nie bedzie

Właśnie OK i w C++ to jak najbardziej poprawne. Wiele instrukcji WinApi zwraca wartości integer a nie boolean, żeby stwierdzić, czy wykonały się one poprawnie.

Ale to jest instrukcja z php :D

Bledu nie bedzie, ale ($i==true) w tym wypadku to false, to mialem na mysli.

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności