Skocz do zawartości

Jak poradzić sobie z trollem


radek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam takiego użytkownika co się zapienił i już jest nieobliczalny (wiem kto - znam jego prawdziwy adres IP) , kasuję posty, blokuję konta, daję bany na adresy ip on dalej się rejestruje z sieci komórkowych i spamuje mi forum.

Co mogę jeszcze zrobić?

To bardzo jest proste ale czasochłonne , wystarczy podmienić jego posty na bardziej przyjazne i miłe.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc providera lub tepsy wedlug mnie nie masz co liczyc. Dobry przyklad - wikipedia. Mieli problem z uzytkownikiem neostray (wszedzie meskie genitalia umieszczal). Wikipedia dlugo prosila tepse o pomoc, w koncu zablokowali cala lodzka neostrade. Dopiero po tym i sporym naglosnieniu medialnym udalo sie tepse ruszyc. Namierzyli abonenta, blokada + info dla rodzicow przez tel [;

Pomysl z ciasteczkiem - wedlug mnie rewelacyjny. Wiekszosc uzytkownikow nie ma pojecia o ciasteczkach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc providera lub tepsy wedlug mnie nie masz co liczyc. Dobry przyklad - wikipedia. Mieli problem z uzytkownikiem neostray (wszedzie Pomysl z ciasteczkiem - wedlug mnie rewelacyjny. Wiekszosc uzytkownikow nie ma pojecia o ciasteczkach :]

Tu akurat mowa o providerze jakim jest Dialog. W tej chwili zrobiłem tak, że troll jest spełniony, bo znów plunął serią postów na moje forum i jeszcze mu tego nie skasowałem. We wszystkich postach wzywa mnie do jakiś tam publicznych wyjaśnień, wyzywa, obraża. Chyba go zabolało to, że ostatnio jak miał atak (nie wziął leków?) to raz mu jednak odpisałem po któreś tam serii postów (zgodnie z prawdą) że z IP jego biura rejestrują się klienci i piszą pozytywne opinie i że nie mam wpływu na to że to jedne z nielicznych pozytywnych opinii o nim.

Problem jest niebanalny, ponieważ ponoć faktycznie traci klientów przez wpisy na moim forum. A to za sprawą pozycjonowania (long taila - samo się zrobiło) że jak się wpisze nazwę jego firmy to zaraz pod jego nazwą są dwa wątki z mojego forum przestrzegające kategorycznie przed korzystaniem z jego usług.

Zatem tu nie chodzi o jakiegoś tam gówniarza tylko ktoś przez te wpisy codziennie traci jakieś tam pieniądze. Nie mam zamiaru ulegać takiemu człowiekowi co świadczy usługi na tak niskim poziomie, próbuje mnie "przestraszyć" sądem, zaspamować mi forum abym usunął niekorzystne zapisy o nim. Oczywiście konsultowałem się z prawnikiem, czytałem orzecznictwa, kontaktowałem się z osobami opisującymi jego firmę - mam to wszystko potwierdzone, więc sądu się nie boję - tylko staram się go uniknąć, bo nie mam czasu, nie chce mi się, zarobiony jestem.

Pomyślę nad takimi rozwiązaniami soft jak proponujecie, dawajcie pomysły dalej, będę w ten sposób powoli sprawę eskalować aż zamilknie. Potem napiszę jak się zakończyło. A na razie myślę, aby nie robić żadnych pochopnych ruchów.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na prawdę jest taki kiepski i to nie tylko twoja opinia... ignoruj sprawę :)

ktoś fajnie wymyślił:

To bardzo jest proste ale czasochłonne , wystarczy podmienić jego posty na bardziej przyjazne i miłe.

działa najlepiej ;)

albo

A z własnego doświadczenia wiem, że Troll ignorowany ucieka. Nie odpisywać, nie wdawać się w dyskusje. Posty i maile usuwać nie odpowiadając.

aktualnie 2 najlepsze rozwiązania :) w końcu sobie odpuści.

naughty.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś radku podać adres strony tego jegomościa?

Może jak mu się spamem dosra na skrzynkę, to mu przejdzie :P

Jubi - ująłeś mnie - proste i genialne.

Oczywiście adresu nie podam, ale pomysł przy dłuższej batalii (gdy zawiodą inne metody) godny rozważenia :D

EDITED:

oczywiście nie chcę rozmawiać z nim na tym poziomie i nie chcę obracać się w "szarej strefie" rozwiązań. Ale podoba mi się:)

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek skoro nie możesz użyć weryfikacji poprzez email myślałeś o tym, że po rejestracji musisz zaakceptować każde nowe konto.

Dla przykładu.

Na jednym z moich for miałem pewną osobę, która beszczelnie wyzywała itp. Dałem weryfikację poprzez email. Było lepiej jednak to nie pomogło.

Ostatecznie dałem moderację każdego nowego konta, czyli aby ktoś nowozarejestrowany mógł pisać muszę najpierw uaktywnić jego konto osobiście.

Spróbuj tego, znudzi mu się bo zobaczy, że jest bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności