Skocz do zawartości

Pytanie o html'a


Delta

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest przykladowo o SSI www. cgi. csd.pl/index-v.php?n=pomoc&p=ssi

Łączenie dokumentów

To jest jedna z największych zalet SSI - możliwość łączenia dokumentów ze sobą. Wywołanie SSI wygląda następująco: <!--#include file="nazwa_pliku.html"-->

Wystarczy, że umieścisz to w dowolnym miejscu swojej strony i plik nazwa_pliku.html zostanie umieszczony wewnątrz kodu. Nazwa pliku może być dowolna, np. nowosci.txt. Jak to się może przydać ? Jeśli masz stały powtarzający się element na wszystkich stronach WWW (menu, stopka) nie musisz wklejać go na każdej stronie z osobna. Jeżeli zajdzie potrzeba zmiany to zmienisz tylko jeden plik, a na stronach docelowych zmiany zostaną wprowadzone samoczynnie.

Wiecej na ten temat znajdziesz w popularnych wyszukiwarkach...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

michale warto dodać żeby SSI miał odpowiednie zakonczenie bo html może niebyc ustawione w mime jako SSI, najprawdopodobnie powinien być to plik o nazwie PLIK.SHTML chyba że admini zadbali aby html także było interpretowane jako SSI. - i wtedy wklej to co dał michał i sprawdź czy zaincluowało i wykonało ten plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołanie SSI wygląda następująco: <!--#include file="nazwa_pliku.html"-->

tylko ze miedzy " a --> powinna byc spacja. :)

warto dodać żeby SSI miał odpowiednie zakonczenie bo html może niebyc ustawione w mime jako SSI, najprawdopodobnie powinien być to plik o nazwie PLIK.SHTML

Zgadza sie, ale jak

Wiecej na ten temat znajdziesz w popularnych wyszukiwarkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty test SSI:

Aby wyświetlić aktualną datę wpisz kod:

<!--#echo var="DATE_LOCAL" -->

Jeśli SSI dziala w wyniku otrzymasz mniej więcej coś takiego:

Tuesday, 3-May-2005 04:11:43 CEST

Dla pewnosci zapisz jako *.shtml

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...serwerek jest darmowy i obsługuje tylko html, czy mógłbyś trochę jaśniej napisać jak mam to zrobić?

Co prawda to nie ten temat ale jak w miarę poważnie traktujesz swój serwis www to nie ma co żałować tych kilku złotych na hosting z "prawdziwego" zdarzenia.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem komendę: <!--#echo var="DATE_LOCAL" -->. Jak zapisałem stronę w .html data się nie wyświetliła. Jak zapisałem w .shtml nastąpiło przekierowanie na stronę główną providera serwerów, więc chyba jedno można stwierdzić - SSI nie działa.

Oczywiście, że można już kupić za taką kasę, tylko z jakimi parametrami. Na coś lepszego trzeba wydać sporo więcej.

Fajnie Szook, że chociaż na forum odpowiesz na mojego posta, bo jak Cię jakiś czas temu prosiłem o pomoc to się nie odzywałeś :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zależy czy mam czas, na forum zawsze mnie odpowiadam.

A na GG czy skype mam z 70 osób i ciężko jest rozmawiać tak więc narazie się wyłączyłem bo mam ciężki projekt który opracowuje pod względem strategii.

Jak się wyrobię to będzie można gadac już w 5 formach ;-)

Teraz można tak:

GG - all :-)

Skype - Audio - all i różnie :-)

Messenger - Audio Video only koledzy

Telefony strefy 091,058,022 :-) All ale to za kilka dni włąsnie założyłem sobie voipy :-) fajne tanie

polecam testować :) easycall.pl naprwde tanio a można sobie założyć numer w wawie i gdanksu za 5 zł rocznie i klienci dzownią jak na stacjonarny w wawie i tyle płacą a dodzwaniają się do Ciebie.

Jak będą mieli krakowski prefiks też sobie kupię.

Usługa godna polecenia: miedzymiastowe 0,07 :-) choc ja i tak gratis miedzymiastowe ale 00,7 do niemiec mnie skusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można już kupić za taką kasę, tylko z jakimi parametrami. Na coś lepszego trzeba wydać sporo więcej.

No tak.....lepiej miec za free golca niż za pare złotych konto na "prawdziwym" serwerze. Dziwna ta twoja mentalność pod tym względem Kolego.

8)

Nie zamierzam polecac firm hostingowych ale zobacz dla przykładu boo.pl

Przykładowo za 2.66/miesiac

100MB przestrzeni dyskowej

30MB dla bazy danych MySQL

2GB transferu miesięcznego

abonament: 8zł/3 miesiące

- min. okres wykupu 3 m-ce

- poczta przez WWW i WAP

- nielimitowany rozmiar listów

- mail w kilku domenach

- obsługa PHP4 i GD2

- własny .htaccess

- subdomena wap

Lub za free to google i szukaj:

darmowe konta z obsługą php

np.: lista: www. xklonos. cal. pl/index.php?d=kontafree

i podobne modyfikacje tego zapytanie

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion - oczywiście, podstawowe konta nie są aż takie drogie ale jeżeli strona miałaby zrzerać znaczne ilości transweru to niestety ale taki serwer kosztuje już dosyć dużo.

Szook - kontaktowałem się z Tobą przez gg i napisałeś, że mi pomożesz, coś podpowiesz na temat mojej strony, następnie kontakt się urwał, nie odpowiedałeś na gg, maila, czy pm, więc jeżeli miałeś inne zajęcia lub zrezygnowałeś z pomocy mogłeś chodziaż odpisać, a tak tylko wzbudziłeś moją nadzieję, że ktoś kto zajmuje się pozycjonowaniem profesjonalnie mógłby mi bezinteresownie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta odewij sie w takim razie po 24, bo wtedy jestem częściej wolny i na skype znajdziesz mnie napewno.

Skoro obecnie ktos sobie radzi na darmowym to nie mówmy o jakiś wymaganiach względem transferu.

Nie wiem co ktoś musi mieć żeby zapłacić jakąs wielką kase za serwer.

Ja mam gigabajty trafficu ktorych nie wykorzystuje i co nie płace jakiejś wielkiej kasy.

Znam miejsca gdzie za 10 dolców mozna kupic traffic 200 GB i chodzi ładnie - mozna poszukać a się znajdzie pełno dobrych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jeżeli strona miałaby zrzerać znaczne ilości transweru to niestety ale taki serwer kosztuje już dosyć dużo.

To jest pojęcie względne ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion - oczywiście, że jest to pojęcie względne, bo jeżeli ktoś ma stronkę komercyjną i zarabia na niej, to opłacenie np. 100zł miesięcznie za serwer to nie jest duża kwota.

Szook - dzięki za odpowiedź! Odezwę się po 24 (mam nadzieję, że tym razem mi się uda z Toba skontaktować).

Nie mam zainstalowanego tego Skype'a, czy mógłbym się skontaktować poprzez gg? Czy ten nr z forum 2347766 jest aktualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<!--#include file="nazwa_pliku.html" -->

To dla mnie dobre rozwiazanie, że też nie pomyślałem o czymś podobnym wcześniej. Akurat mój serwer obsługuje php i ssi ale strony mam w html

Nie czuje potrzeby przerobiernia na php więc to mi się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności