Skocz do zawartości

Szacowanie rentowności sklepu


radca78

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do założenia e-sklepu. Posiadam serwis tematyczny, który ma dziennie około 3-4 tys unikalnych użytkowników - chciałbym to wykorzystać i pod serwis podpiąć sklep z produktami z danej branży (głównie odzież).

W jaki sposób można szacować ewentualne obroty (a najlepiej dochód) takiego sklepu...?

Zapewne nikt (z posiadających sklepy www) chętnie nie dzieli sie taki informacjami :crazy: ale może... Jest jakiś stosunek ilości użytkowników do ilości zakupów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od Ciebie, tzn. od sklepu, który będziesz prowadził: dokładne opisy, zdjęcia, komentarze klientów, atrakcyjne ceny, korzystne warunki dostawy, rabaty i promocje, optymalizacja witryny nie tylko pod kątek wyszukiwarek, ale też użytkowników. Jak to wszystko zrobisz to będzie ok :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie sklepu internetowego to tak naprawdę orka. Nie tylko musisz naprawdę wymuskać witrynę pod klientów, mieć dobre ceny, ciągle promować sklep (newslettery, fora, allegro, linki sponsorowane, pozycjonowanie), ale musisz także dopilnować wysyłek, użerać się z pocztą i kurierami, zwrotami klientów itp.

Prego rozpisał Ci najważniejsze czynniki, natomiast określenie rentowności nie będzie możliwe jeśli nie znasz kosztów, i wierz mi nie będą one ostatecznie niskie jakby się mogło wydawać na początku rozważań. Niemniej jednak zachęcam do spróbowania.

Zobacz na konkurencję, sprawdź czy jest na Allegro. Jak jest to mniej więcej możesz określić ich sprzedać prze allegro + dodaj drugie tyle ze sklepu - będziesz miał szacunkowe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam serwis tematyczny, który ma dziennie około 3-4 tys unikalnych użytkowników - chciałbym to wykorzystać i pod serwis podpiąć sklep z produktami z danej branży (głównie odzież).... Jest jakiś stosunek ilości użytkowników do ilości zakupów?

Przyjmuje się że przeciętnie 2-3% klientów wchodzących na sklep dokonuje zakupu towaru. Twój serwis ma 3-4 tyś. uu ale ile będzie miał twój sklep? - na pewno dużo mniej... przynajmniej na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak naprawde uda ci sie przebic bo jest tego gów.... juz w necie tyle ze hoho.

Sklep to marka, konkretni klienci, cena a takze konkretny produkt.

Bardziej zyskowne byloby zalozenie sklepu nie wirtualnego a normalnego jezeli chodzi o odziez.... ale jak zwykle moge sie mylic.

Tak naprawde nie bedziesz wiedziec dopoki nie zalozysz takiego sklepu.

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś postawić na Allegro. Może zrób w subdomenie serwisu jakąś ministronę (oczywiście wykonaną schludnie, profesjonalnie i czytalnie) z odnośnikami i miniaturami przedmiotów, które sprzedajesz na Allegro. Nowy sklep = nieufność klientów. Aby zbudować solidną markę sklepu potrzeba wiele czasu. Myślę, że przez Allegro byłoby znacznie łatwiej i pewniej, potencjalni klienci też czuliby się pewniejsi podczas zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom można określić czy przedsięwzięcie otworzenia nowego sklepu internetowego zakończy się sukcesem czy też będzie to kompletna porażka. Tak jak inni użytkownicy forum

mogę podkreślić że samo pozycjonowanie nie jest w tym temacie bardzo ważne.

Traili mi sięklienci którym projektowałem sklepy od A do Z którzy pragneli pozycjonować swoje sklepy na frazę zawierającą nazwę firmy tzn na hasło np "Firma Handlowa Andrzej" chcieli być w google na pierwszym miejscu. Na tym forum taki tekst może brzmieć śmiesznie ale rzeczywiście tacy klienci stawiający pierwsze kroki w emarketingu mi się "zdarzyli".

Bardziej ważne jest poznanie potrzeb potencjalnego klienta. Przede wszystkim należy zbadać jaka grupa wiekowa byłaby naszym klientem.

-Najważniejsze PRZEANALIZUJ konkurencję. Szukaj nie tylko w google ale przedewszystkim w serwisach aukcyjnych!

-Dobierz odpowiednio frazy i zorganizuj najpierw zaplecze. Dopiero póxniej nanoś produkty.

-Sklep "wstaw do internetu" dopiero wtedy kiedy będzie wypieszczony na maksa. ZASKOCZ KONKURENCJĘ:)

-Skonstruować ofertę w taki sposób aby była przejrzysta i przyjazna (czego innego oczekują nastolatkowie czego innego osoby starsze)

-Umieścić dobre fotografie ( jednym z bodźców które skłania do kupowania w internecie jest właśnie fotografia produktu prawie 40%

-Zadbać o skuteczną promocję... Niestety trzeba otworzyć konto na allegro najlepiej z nazwą promowanej domeny. np www_cudowna_pl na allegro sprzedawać tanio i budować markę.....

-wydrukować chociażby tysiąc ulotek reklamowych polecam łądne tanie estetyczne wizytówki które będa dodawane do każdego zamówienia zrealizowanego przez klienta. Polecam na początku roku szczególnie. Dlaczego? Po drugiej stronie można umieszczać kalendarzyki. a wtedy wizytówka ląduje w portfelu klienta i dzięki temu budujemy markę.

-newsletter, możliwość subskrycji na stronie to oczywisty fakt. Śrrednio jeden mail reklamowy z nowym produktem na miesiąc.

To tylko kilka pomysłów nie chcę tutaj sprzedawać gotowych recept ;)

zapraszam do skorzystania z moich usług posiadam na swoim koncie ponad 20 wdrożonych sklepów internetowych:)

Analiza rentowności przedsięwzięcia jest w tym biznesie najistotniejsza.

Po co inwestować ogromne środki finansowe jeżeli niektóre rynki są niedozdobycia albo są poprostu nieopłacalne. Mówię tu np. o GSM lub komputerach czy bieliźnie damskiej....

Tych tematów jeżeli nie dysponujesz kapitałem nie ma co ruszać.

Mam nadzieję że te moje wypociny komuś pomogą :)

Król psychostymulantów, Modafinil w sklepie online do kupienia bez recepty!

W najlepszym towarzystwie Bromantane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3% to średnia dla ogółu. Przynajmniej takie dane podawano ładnych parę lat temu, jak pisałem pracę mgr na temat ecommerce. Zresztą, ostatnio miałem do czynienia z kilkoma sklepami internetowymi i ten współczynnik konwersji faktycznie mieścił sie w przedziale 2-5% - a branże były rożne, np. medycyna naturalna czy ogrodowe tunele foliowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traili mi sięklienci którym projektowałem sklepy od A do Z którzy pragneli pozycjonować swoje sklepy na frazę zawierającą nazwę firmy tzn na hasło np "Firma Handlowa Andrzej" chcieli być w google na pierwszym miejscu. Na tym forum taki tekst może brzmieć śmiesznie ale rzeczywiście tacy klienci stawiający pierwsze kroki w emarketingu mi się "zdarzyli".

Obecnie kończe sklep, gdzie naturalnie klientowi zależy na nazwie jego firmy. Jak na razie robi to bardzo umiejętnie, zna się na swojej dziedzinie sprzedaje również przez Allegro, gdzie ma konto w formie adresu do sklepu. Również na forach swojej tematyki udzielając się buduje marke i powiem, że jeżeli będzie to umiejętnie budował dalej, to uzyska wymierne rezultaty.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prowadzę sklep od 3 lat..

Ceny, ceny i ceny - musisz być konkurencyjny...

Zobacz jakie ceny możesz dać i sprawdź np.: jakie są na allegro, ceneo...

Jeśli masz wyższe to nawet nie otwieraj - ludzie kupią tam gdzie będzie taniej..

Teraz każdy sprawdzi sobie 20 razy czy gdzieś nie kupi taniej..

Jeśli masz asortyment który jest niszowy to co innego; dopracowana witryna, czas wysyłki, kontakt ze sklepem - to najważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prowadzę sklep od 3 lat..

Ceny, ceny i ceny - musisz być konkurencyjny...

Zobacz jakie ceny możesz dać i sprawdź np.: jakie są na allegro, ceneo...

Jeśli masz wyższe to nawet nie otwieraj - ludzie kupią tam gdzie będzie taniej..

Teraz każdy sprawdzi sobie 20 razy czy gdzieś nie kupi taniej..

Jeśli masz asortyment który jest niszowy to co innego; dopracowana witryna, czas wysyłki, kontakt ze sklepem - to najważniejsze...

Nie do końca sie z Tobą zgodzę. Niektóre ranże sa takie że "napalony" klient nie zawraca sobie wogóle głowy ceną zależy mu najbardziej na szybkiej wysyłce towaru. Są też takie branże w których dostanie komentarza na allegro może oznaczać ogromny wstyd :)

Jakie to branże? Oczywiście erotyka. Jeszcze kilka lat temu kiedy byłem młodszy świetnie bawiłem sięwysyłając maile do kobiet które kupowały na allegro sztuczne dildo :) Miałem z tego niezły ubaw z kilkoma nawet się umówiłem :)

Król psychostymulantów, Modafinil w sklepie online do kupienia bez recepty!

W najlepszym towarzystwie Bromantane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności