Skocz do zawartości

PHP i pozycjonowanie stron


TheArt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czytam Panstwa forum juz od kilku dni, ogrom wiedzy jest zbyt duzy by moc objac go w szybki sposob. Niemniej dowiedzialem sie kilku cennych rzeczy.

Zaniepokoil mnie jednak pewien fakt dotyczacy pozycjonowania.

Otoz, twierdzicie Panstwo, i z pewnoscia jest to prawda, ze strony pisane w PHP indeksuja sie wolno. Nawet na stronach google.com przeczytalem iz strony tworzone dynamicznie moga nie byc indeksowane odpowiednio.

Co to znaczy? Ze wracamy do korzeni? Kto jeszcze dzis pisze strony w czystym HTMLu? Ja sobie tego nie wyobrazam. Czy wowczas kazda podstrona musi wiec byc osobnym plikiem HTML? Co z edycja tresci? Przeciez majac powiedzmy 50 podstron na ktorych znajduje sie czesc wspolna, zmiana tej czesci chocby o jedno zdanie powoduje ogrom pracy, gdyz trzeba edytowac kazda podstrone.

Prosze mnie uspokoic i wyjasnic w jaki sposob pisac strony latwo pozycjonujace sie. Skoro nalezy unikac PHP to czym PHP zastapic?

Prosze tez o slowo wskazowke dotyczace pozycjonowanie strony dla konkretnej grupy odbiorcow. Chodzi mi tutaj o odbiorcow z regionu dzialania firmy. Powiedzmy ze firma swiadczy sprzedaz komputerów w miastach A,B,C,D,E. Jakie uzyc slowa kluczowe?

Sprzedaz komputerow - chyba zbyt ogolne, gdyz nie interesuje nas cala Polska

Sprzedaz komputerow A - zrozumiale, iz jest prawidlowe

Co jednak wowczas z miastami B, C, D, E? Czy te miasta same sa slowami kluczowymi np. Warszawa, Krakow, Gdynia, czy w polaczeniu z glownym slowem kluczowym czyli Sprzedaz komputerow Warszawa, Sprzedaz komputerow Krakow, Sprzedaz komputerow Gdynia. Jesli wspolnie to ktore bedzie w TITLE?

Jeszcze ostatnie trzy rzeczy.

Czy ma znaczenie spacja po przecinku w slowach kluczowych? Czyli lepiej pisac slowo,slowo,slowo czy slowo, slowo, slowo.

Czy lepiej podawac frazy czy frazy z przecinkami. Chodzi mi tutaj, o wspomniana sprzedaz komputerow. Czy powiedzmy ALT obrazka ma wygladac "sprzedaz komputerow warszawa" czy "sprzedaz, komputerow, warszawa".

Czy ma znaczenie kolejnosc slow kluczowych w nazwie domeny? Powiedzmy na fraze sprzedaz domow, lepsza bedzie ktora domena: sprzedaz-domow.pl czy domow-sprzedaz.pl. I czy lepsza jest domena z myslnikiem miedzy slowami kluczowymi czy bez myslnika: sprzedaz-samochodow.pl czy sprzedazsamochodow.pl

Jesli podobne pytania mialy miejsce w przeszlosci z gory przepraszam, przejrzalem spora czesc forum ale nie jestem w stanie objac calosci. Bede wdzieczny za te wskazowki. Z gory dziekuje.

Czas na eBiznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Ze wracamy do korzeni? Kto jeszcze dzis pisze strony w czystym HTMLu? Ja sobie tego nie wyobrazam. Czy wowczas kazda podstrona musi wiec byc osobnym plikiem HTML?

Zamiast tworzyć pliki html, możesz zastosować mod_rewrite co wpływnie korzystnie na szybkość indeksacji.

Powiedzmy ze firma swiadczy sprzedaz komputerów w miastach A,B,C,D,E. Jakie uzyc slowa kluczowe?

sprzedaż komputerów + miasto, serwis komputerów(o ile jest) + miasto, komputery + nazwa miasta, komputery przenośne (o ile są w ofercie) + miasto, jest tego naprawdę dużo.

Co jednak wowczas z miastami B, C, D, E?

Dodaj je do opisu strony i umieść w treści, a ja masz miejsce to możesz zrobić w title np:

sprzedaż komputerów miasto, miasto 2, miasto 3 albo rozbić to na osobne podstrony i np dla krakowa zrobić: sprzedaż komputerów Kraków.

Czy ma znaczenie spacja po przecinku w slowach kluczowych? Czyli lepiej pisac slowo,slowo,slowo czy slowo, slowo, slowo.

Dla G raczej niema to różnicy, dla ludzi raczej też choć ze spacją po przecinku wygląda to bardziej estetycznie.

Czy lepiej podawac frazy czy frazy z przecinkami.

lepiej tak sprzedaż komputerów Warszawa, niż sprzedaż, komputerów, Warszawa

Czy powiedzmy ALT obrazka ma wygladac "sprzedaz komputerow warszawa" czy "sprzedaz, komputerow, warszawa".

To pierwsze tylko nie przesadzaj z umieszczaniem słów kluczowych w alcie.

Czy ma znaczenie kolejnosc slow kluczowych w nazwie domeny? Powiedzmy na fraze sprzedaz domow, lepsza bedzie ktora domena: sprzedaz-domow.pl czy domow-sprzedaz.pl

Lepsza byłaby sprzedaz-domow.pl. Jakieś znaczenie ma słowo kluczowe w nazwie domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal tak

zalozyc domene - chyba ze masz istniejaca - sklep-komputerowy.pl, badz sklep-komputery.pl. subdomeny - A.sklep-komputerowy.pl

B.sklep-komputerowy.pl

C.sklep-komputerowy.pl

itd tp

do sklepu komputerowego najlepsza jest joomla+vm+joomsef (lub inne komponenty upraszczające adresy. )

masz wtedy postac adresu (zaleznie od nazwy) np:

sklepkomputerowy.pl/athlon2400+hdd160gb

php - co do indexacji nie narzekam, zaindexował gugielek bardzo szybko adresy nawet z baaardzo dluga nazwa:

sklepikdomena.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=6 - 30

jak dla mnie luzik:)

mając subdomeny mozesz pozycjonowac kazde miasto z osobna,

slowa kluczowe w domenie maja znaczenie - kiedys na PIO pisano ze nie poki nie pojawilo sie kilka testow:)

73321314cb3.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz, twierdzicie Panstwo, i z pewnoscia jest to prawda, ze strony pisane w PHP indeksuja sie wolno. Nawet na stronach google.com przeczytalem iz strony tworzone dynamicznie moga nie byc indeksowane odpowiednio.

To się zmieniło na przestrzeni czasu - strony tworzone dynamicznie również dobrze się indeksują. Z tego co pamiętam ktoś kiedyś pisał o tym, żeby w adresie nie było zbyt wielu zmiennych (chyba max. 4). Nie wiem jak to się ma do tego teraz, ale z indeksowaniem dynamicznie generowanych adresów nie ma raczej problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Spodziewalem sie ze mnie przyslowiowo "zjecie", bo z pewnoscia dla wiekszosci z Was sa to rzeczy proste.

Dziekuje za wskazowki, w miare pojawiania sie pytan pozwole sobie jeszcze tutaj je zamiescic.

PS. Zauwazylem (poprawcie mnie jesli sie myle), ze najistotniejsza rzecza w pozycjonowaniu jest tresc strony. Nazywacie to chyba contentem. Powinien byc tak ulozony by zawierac jak najwiecej slow kluczowych wplecionych w zdania zrozumiale dla uzytkownika. Dotychczas tresc stron ukladalem raczej "reklamowo" z haslami, ktorych nauczono mnie na studiach reklamy. Okazalo sie to jednak niezbyt trafne w pozycjonowaniu.

Teraz, zanim zaczne pozycjonowac strone, wybieram grupe slow kluczowych (i tutaj pytanie, czy powinny to byc slowa czy raczej polaczone ze soba slowa, czyli frazy). Te frazy wplatam w tresc tekstu znajdujacego sie w plikach php (tworze tylko przy uzyciu php). Oczywiscie zgodnie ze wskazowkami na forum, pierwsze slowo kluczowe umieszczam w pierwszym wczytywanym pliku php (include) w znacznikach <h1>.

Title skladam z slow kluczowych do 80 znakow dlugosci. Czytalem ze jest to poprawna dlugosc. Choc z drugiej strony widze, ze wiele stron, ktore sa na pierwszych pozycjach w google (na moje frazy) maja bardzo dlugie title i jeszcze dluzsze description. Dlaczego?

Zauwazylem tez, ze wiele stron moich konkurentow posiada w tresci podkreslenia i linkowania ze slow do swoich stron. Szczerze powiem ze nie rozumiem jeszcze tej zasady, moze ktos znalazl by chwilke by mi to przyblizyc.

Nagminnie tez powtarza sie sytuacja, ze pod wlasciwym tekstem opisujacym usluge cy towar znajduje sie akapit w postaci: TAGI: wypisane slowa kluczowe artykulu. Mozna tak robic? Czy taka praktyka pomaga? Czytalem na tym forum ze zbyt czeste powtarzanie slow kluczy jest wylapywane przez google jako spam. Czy zatem wypisywanie TAGow nie jest ryzykowne dla pozycjonowania?

Jeszcze raz dziekuje za poswiecony czas. Moja strona znajduje sie w stopce. Uslugi maja konkurowac na rynku slaska. Jesli ktos mialby wolna chwile to bardzo prosze by zajrzal do kodu i wytknal mi bledy. Chce jednak zaznaczyc ze tresc byla robiona raczej uzytkowo i zdaje sobie sprawe ze raczej bedzie trzeba ja odpowiednio zmodyfikowac.

PS2. Jeszcze slowko do Pana blackmetal. Rozumiem ze mam utworzyc subdomeny postaci bytom.mojadomena.pl, chorzow.mojadomena.pl, zabrze.mojadomena.pl? Jak je pozycjonowac z osobna? Dla kazdej zrobic osobny serwis?

Czas na eBiznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności