Skocz do zawartości

Rynek SEO w Polsce.


macwes

Rekomendowane odpowiedzi

Ale można zarobic nie poświęcając grama czasu na to, wiec czas to nie tylko pieniądz.

Po drugie Mariusz nie masz racji mówiąc

Zapominasz o podstawowych działaniach firmy - marketingu i kosztach związanych z pozyskaniem i utrzymaniem klienta.

Pisząc tak odnosi się Tomek wrażenie że tego nie doświadczyłeś co mnie akurat dziwi.

Koszt pozyskania klienta to jeden zwiększych kosztów - większa firma ma możliwości obnizenia kosztow na 1 klienta.

Nie bez powodu tworzy się programy lojalnościowe w firmach - powodem jest właśnie wysoki koszt pozyskania kllienta.

Koszt pozyskania klienta ???? Tu na PIO można ich pozyskać mnóstwo w dziale ogłoszenia ewentualnie koszt bez żadnych kosztów, innych metod lepszych darmowych nie zamierzam zdradzać :D

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chiałbym się odnieść do dyskusji pewnym hasłem które gdzieś przeczytałem. Za pieniądze kupujemy tylko czas. Nic więcej. W końcu każdy może pozycjonować, ale musi się tego najpierw nauczyć, więc zajmie mu to pewien czas. Może za te pieniądze kupić czas który ktoś poświęcił na naukę, no i czas na samo pozycjonowanie. Ktoś może samochód sam skonstruować, lecz woli kupić czas innych. Czas na wydobycie odpowiednich materiałów, przetworzenie, wiedzę itd. Czy to wszystko jest darmowe? Nie, czas po prostu kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (klient) żęby pomalowac pokój musze kupic farbę , pendzel, folie na podłogę i sam sobie pomalowac lub zawołac malaża który przyjdzie i pomaluje znacznie lepiej i szybciej ale jego to nic nie kosztuje bo on dostał odemnie wszysko co potrzebował gratis.

I w założeniu robi to za free? Jeśli tak to poświęca albo swój wolny czas, albo swoje powiedzy 8h robocze z którego zwyczajnie by miał kase - a tak to jej nie ma. Pomijając już jakoś takiego darmowego malarza.

Ja nawet bym nawet nie mówił czas = pieniądz a czas > pieniądz. Dla mnie czas jest w pewnym sensie cenniejszy od pieniędzy, ale jak to mówią różni ludzie różne potrzeby :D

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to prosze policzcie mi kosz wypozycjonowania strony https://www.e-kroscienko.net/ na hasło "noclegi w jaworkach"

Jeśli nie umiesz tego policzyć a chcesz świadczyć taką usługę to pozostaje ci tylko umowa na etat.

Bardzo mnie Ciekawi kto się podejmie wyceny tej frazy. I ją uzasadni ? (nie wliczamy kosztów czasu)

Dlaczego nie wliczając czasu? Możesz twierdzić, że czas jest nic nie wart, nawet że pracyje tylko ten kto zasuwa łopatą. Jeśli nie wliczasz czasu to równie dobrze możesz robić pięcioletni projekt za 10 PLN. Bo przecież "czas nic nie kosztuje". Gdybyś pracował na etat też byś pewnie chodził do pracy za darmo? ;)

Zeby zostac pozycjonerem nie jest potrzebny komputer oraz internet, też są w urzedzie miasta darmowe stanowiska.

A żeby zostać kiperem można wygrzebać parę tanich win ze śmietnika :D I o czym to świadczy, nawet gdyby było to prawdą?

Całośc mi przypomina rozmowe na innym forum ze stanowisko graficzne jest bardzo drogie bo komuter + oprogramowanie = ok 10 tys zł i nagle wpada z boku młody gniewny i mówi, komputer dostałem na komunie , mam linuxa i gimpa robie grafikę robie po 9,99

Jeśli świadczysz usługi na takim samym poziomie jak gość który dostał komputer z gimpem na komunie to wypada tylko współczuć klientom bo jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)

Nie wiem daczego mi staracie się wmowic ze wypozycjonowanie strony https://www.e-kroscienko.net/ na hasło "noclegi w jaworkach" coś kosztuje

Jak ostatnio byłem w sklepie to też jakaś idiotka próbowała mi wmówić, że muszę zapłacić za kiełbasę z dzika. Przecież wiadomo, że świniak sobie swobodnie latał po lesie a rzeźnik dostał swój sprzęt od rodziców na komunie.

Koszt pozyskania klienta ???? Tu na PIO można ich pozyskać mnóstwo w dziale ogłoszenia

To te ogłoszenia pewnie jeszcze same się piszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann myślę że każdy wie o co ci mniej więcej chodzi, jednak stwierdzenie darmowe tutaj nie pasuje ;) Powiedz bardziej, że pozycjonowanie nie wymaga od nikogo wielkiej wiedzy, nei wymaga dużych inwestycji, reasumując chodzi Ci o to, że każdy po 2 tygodniach moze zostać 'pozycjonerem'.

Teraz sie spytam :D Czy to Cię boli? Że jacyś młodzi też chcą zarobić? Jak dla mnei to właśnie fajne, że młodzież może sie czyms zająć i zarobić pieniążki w uczciwy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 tygodniach zostajesz pozycjonerem a po 2 latach spamerem :>

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......, reasumując chodzi Ci o to, że każdy po 2 tygodniach moze zostać 'pozycjonerem'. .......

Teraz sie spytam :D Czy to Cię boli? Że jacyś młodzi też chcą zarobić? Jak dla mnie to właśnie fajne, że młodzież może sie czymś zająć i zarobić pieniążki w uczciwy sposób.

No widze wreszcie znalazł się ktoś kto przeczytał miedzy wierszami jak wygląda ten rynek, i jak bezie wyglądał w przyszłości

Jednak do drugiej części ilgesu sie mylisz Ci młodzi "pozycjonerzy" (mocno to brzmi ale zaszalejmy ;) ) to mój target do systemy czyli zyskuje ja i wszyscy korzystając też :)

PS. jeżeli macie chwile wolnego czasu ;) to zobaczcie na ten sam temat tylko na innym forum :)https://www.goldenline.pl/forum/pozycjonowa...tron-www/309990

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze wreszcie znalazł sie ktoś kto przeczytał miedzy wierszami jak wygląda ten rynek, i jak bezie wyglądał w przyszłosci

Więc zakładasz, że w przyszłości rynek zostanie zdominowany przez takich właśnie pozycjonerów z 2 tygodniowym doświadczeniem. Czyli, że SEO będzie nic nie warte, bo na rynku mamy niezliczoną ilość osób która może to robić.

Raczej nie, bo będą oni mogli konkurować tylko między sobą a i tak wygra ten z największą kasą/zapleczem/doświadczeniem czy wiedzą. Top10 to pewien zasób. I jest ograniczony do 10 pozycji :) Nie widzę żadnych optymalizaci w strukturze strony czy w HTML które może przeprowadzić osoba która dostała komputer na komunie po dwóch tygodniach, chyba że stronę pisała sekretarka w wordzie a młody słyszał o htmltidy ;) Nie mam pojęcia jak pierwszy lepszy gimnazjalista po tygodniu czy nawet paru miesiącach ma konkurować z osobami które w seo siedzą od lat.

Powiedz bardziej, że pozycjonowanie nie wymaga od nikogo wielkiej wiedzy, nei wymaga dużych inwestycji, reasumując chodzi Ci o to, że każdy po 2 tygodniach moze zostać 'pozycjonerem'.

Skoro tak to wypozycjonuj mi stronę na top 1, hasło "hosting" hasło drugie "wakacje". Albo znajdź dzieciaka który to zrobi z 9.90. Po osiągnięciu zamierzonego wyniku daję na dobry początek tysiaka za "pośrednictwo" i 50% od zysków ;)

Będzie jak zwykle: jedni w top 10 drudzy na szarym końcu będą pisać o tym, że wszystko można zrobić w tydzień bez inwestycji, wiedzy i niczego :D Może więcej osób będzie się łudzić, że zapłaci 9pln i to przyniesie jakieś efekty. Więcej razy pozycjonerzy mający na koncie jakieś osiągnięcia usłyszą "przecież to samo można zrobić za 9 PLN na allegro". No i 4.50 z tych 9 złotych trafi do systemu wymiany linków. Jeśli nie przyniesie efektu to i tak trafi tam tylko raz, najwyżej więcej osób się zrazi do freelancerów kiedy skonfrontują ich obietnice bez pokrycia z brutalną rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz bardziej, że pozycjonowanie nie wymaga od nikogo wielkiej wiedzy, nei wymaga dużych inwestycji, reasumując chodzi Ci o to, że każdy po 2 tygodniach moze zostać 'pozycjonerem'.

Skoro tak to wypozycjonuj mi stronę na top 1, hasło "hosting" hasło drugie "wakacje". Albo znajdź dzieciaka który to zrobi z 9.90. Po osiągnięciu zamierzonego wyniku daję na dobry początek tysiaka za "pośrednictwo" i 50% od zysków ;)

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) "pozycjoner" nie znaczy tyle samo co pozycjoner :D

Zresztą, co ty wogóle dajesz za przykłady, jeśli ktoś pozycjonuje, to znaczy że jest pozycjonerem, a to czy dobry i skuteczny to już inna sprawa. Są tak samo 'graficy' za 10zł i tacy za 10k zł i mimo ze oboje są grafikami to jeden jest lepszy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tak samo 'graficy' za 10zł i tacy za 10k zł i mimo ze oboje są grafikami to jeden jest lepszy od drugiego.

tylko czasem nie dokonca jest jasne i pewne, ktory jest lepszy ;)

Kontakt: email/gtalk:pawel@tykwinski.pl, gg:5154380, skype:clpik-

NAJLEPSZY tani hosting W SIECI! Jeszcze lepszy HOSTING SEO

428x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne zestawienie , inny przykład.

Duża firma SEO 20-40 pracowników (90% pozycjonerzy) klientow w przedziale 500-1000 , ide o zakład ze pojedyńczy pozycjoner bedzie czesał ich w wynikach dlaczego ? bo pojedynczy pozycjoner do każdego tematu podchodzi indywdualnie a duża firma robi masówkę a w pozycojnowaniu masówkę bardzo łatwo przebic wrecz banalnie.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności