Skocz do zawartości

Scuttler - Automatyczna indeksacja stron


mkr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Odnośnie cron jeżeli nie działa wget można spróbowac GET, ew. skontaktować się z administratorem serwera.

Automatyczna indeksacja rozpoczyna pobieranie linków do podstron poczynając od adresu wprowadzonego w konfiguracji.

2008-06-05_003002.png

Jeżeli na stronie są odnośniki do pliku index.htm to jest szansa, że zostanie on dodany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podpiwiedziec dlaczego moj cron na iq.pl nie chce dzialac ;)

Ja na wszelki wypadek podałem też login i hasło do scutla w pola poniżej adresu (na Iq.pl). Nie mam pojęcia czy to przez to, ale mój działa.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podpiwiedziec dlaczego moj cron na iq.pl nie chce dzialac ;)

Ja na wszelki wypadek podałem też login i hasło do scutla w pola poniżej adresu (na Iq.pl). Nie mam pojęcia czy to przez to, ale mój działa.

dodawalem i z haslem i bez i to samo :/ a zmieniales cos w zaawansowanych ustawieniach php?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kompletnie - aż sprawdziłem. Podałem tylko link do zadania Cron dokładnie w takiej wersji jak proponuje system i tyle.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* * * * * wget --spider https://www.***.pl/scuttler/index.php?cron=1&password=*** > /dev/null 2>&1 - w Cronie nie działa

* * * * * wget "https://www.***.pl/scuttler/index.php?cron=1&password=***" -O /dev/null - w Cronie nie działa

Gdy chciałem użyć croncurl.php na serwerze to dostaję non stop komunikat:

"--09:51:23-- https://www.***.pl/scuttler/croncurl.php

(try:13) => `croncurl.php'

Connecting to www.***.pl|*.*.*.*|:80... connected.

HTTP request sent, awaiting response... No data received.

Retrying."

Co ciekawe - po wklapaniu w przeglądarkę https://www.***.pl/scuttler/index.php?cron=1&password=*** też nie działa, a jak skasuję &password=*** to dostaję komunikat "Błędne hasło CRON". Hasło sprawdzałem/zmieniałem już 2 razy. Ma ktoś jakiś pomysł?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co siekawe po odpaleniu z shella index.php?cron=1&password=*** dostaję komunikat:

"The license file /usr/www/virtual/***/scuttler/scuttler.php

for /usr/www/virtual/***/scuttler/index.php

is not valid for this server."

Domena i IP się zgadzają (swoją drogą miło by było jakby gdzieś wywalało dane na jakie IP i domenę jest licencja, nie każdy to sobie zapisuje sam), więc kompletnie nie rozumiem o co chodzi. Może to przez update?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na az.pl i już wstawiałem z 10 rodzajów poleceń cron włącznie z pomocą autora jak i hostingu.

Upewnij się, że jest dostępne polecenie wget po stronie hostingu i podaj jego wersje, inaczej trudno pomóc.

Jak na dzień dzisiejszy dałem sobie spokój i robię to ręcznie.

Myślę ze wina jest po stronie skryptu.

Skoro robisz to ręcznie i funkcjonuje poprawnie to wina nie może leżeć po stronie skryptu!

Wina leży po stronie polecenia cron, konfiguracji cron na serwerze lub działania panelu jakim dodajesz polecenie.

W miejscu między Twoim serwerem a wykonywaniem przez niego pliku, który wykonujesz obecnie ręcznie, nie ma ani 1% skryptu, dlatego nie ma on na to wpływu.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś czemu po wklapaniu w przeglądarkę https://www.***.pl/scuttler/index.php?cron=1&password=*** nie wyświetla strony, a jak skasuję &password=*** to dostaję komunikat "Błędne hasło CRON" ?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The license file /usr/www/virtual/***/scuttler/scuttler.php

for /usr/www/virtual/***/scuttler/index.php

is not valid for this server."

Przy odpalaniu z shela nie jest wypełniona zmienna środowiskowa $_SERVER['HTTP_HOST'], dlatego plik licencji się nie zgadza.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności