Skocz do zawartości

Scuttler - Automatyczna indeksacja stron


mkr

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie wywołanie Crontab: 06/05/08 13:55:32 Błąd Sprawdź poparwność wykonywania zadania CRON

Mi też cron coś nie działa. Może Admin sobie poradzi.

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Odnośnie cron jeżeli nie działa wget można spróbowac GET, ew. skontaktować się z administratorem serwera.

Automatyczna indeksacja rozpoczyna pobieranie linków do podstron poczynając od adresu wprowadzonego w konfiguracji.

2008-06-05_003002.png

Jeżeli na stronie są odnośniki do pliku index.htm to jest szansa, że zostanie on dodany.

ale jak do automatycznej indeksacji wpisze adres stona.pl i ta strona nie ma zadnych podstron to wogole nie indeksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie ręczne linku do tego projektu rozwiąże problem. Pobieranie dalszych podstron rozpocznie się od niego.

Podobnie np. z webcites, dodanie ręczne/csv subdomen do danego projektu skutkowac będzie pobieraniem podstron ze wszystkich subdomen, losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie np. z webcites, dodanie ręczne/csv subdomen do danego projektu skutkowac będzie pobieraniem podstron ze wszystkich subdomen, losowo.

Co to znaczy "dodanie ręcznie/csv subdomen"? Czy muszę dla każdej subdomeny stworzyć oddzielne zadanie, czy wystarczy, że dla ogólnego Citiesa w edycji linków dodam subdomeny przez "import z CSV"?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dla jednego webcites utworzyć 1 zadanie.

Następnie dodać do zadania 16 linków ( subdomen z webcites) -> https://data.web-tools.pl/data/fsimg/2008-06-05_194253.png

I teraz w ramach zadania będą pobierane podstrony ze wszystkich 16 subdomen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanka, bo w licencji, ani na stronie nie widzę odpowiedzi :

1. W zamówieniu podać tylko domenę główną (domena.net) , czy subdomenę (scuttler.domena.net) gdzie będzie umieszczony skrypt ?

2. Czy na 100% zadziała na OVH ?

3. Ponieważ ovh ma crona uruchamianego co godzinę, więc czy nie będzie problemu jak przez GET ustawię crona w webd.pl na plik znajdujący się na OVH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Dokładna subdomena (www. też ma znaczenie) i jej IP

Ad2. Na serwerach dedykowanych bez problemu, na kontach wirtualnych teoretycznie tak, jeżeli jest IonCube, po zamówieniu i przesłaniu ID na PW/Mail wysyłana jest 7 dniowa wersja do sprawdzenia danego hostingu.

Ad3. Nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wirtualnych serwerach OVH scuttler powinien działać, jednak trzeba napisać sobie .htaccess, który musi zawierać następujące linie :

SetEnv IONCUBE 1

SetEnv ZEND_OPTIMIZER 0

SetEnv PHP_VER 5

Plik wrzucamy do katalogu ze scuttlerem. Jego umieszczenie daje Nam dostęp do ionCube, oraz php5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten skrypt ma jakieś limity/ograniczenia? Bo 3 stony dodane do zadań (automatyczna indeksacja) cały czas mają 0 linków w kolejce a 4 strona zatrzymała się na liczbie 18 mimo, że podstron jest bardzo dużo. Ja żadnych limitów nie ustawiałem (zwykle mam ustawione na 10 nowych adresów dziennie, i zgłaszanie dziennie do 50 scutlle).

Cron działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma limitów pobierania stron ( poza dziennym do 20 linków ).

Podrzuć na PW/kontakt.png adresy stron z których nie są pobierane nowe podstrony, sprawdzę czy oby na pewno regexpy wykrywają na nich linki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strony w opcji automatyczna indeksacja mają pokazywać ilość stron do dodania/już dodanych? U mnie absolutnie wszystkie (20) mają 0 - od samego początku. Dlatego myślałem, że właśnie tak ma pokazywać?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowym pobieraniu linków z witryn lista stron wygląda tak:

2008-06-17_182651.png

Natomiast po wejściu w dany projekt widoczne są linki wysyłane do scuttle

2008-06-17_182819.png

Niekiedy, jeżeli przy tworzeniu poda się adres nieistniejącej witryny, może zostać on nie zapisany poprawnie.

Jeżeli linki się nie pobierają można sprawdzić w Edycji danego zadania czy adres jest prawidłowy.

2008-06-17_182934.png

Brak nowych linków może też powodować:

- brak title

- brak keywords ( jeżeli w domyślnych ustawieniach podano tagi, zostaną one wstawione przy braku keywords )

- brak description

na podstronach. To właśnie na podstawie tych danych generowane są opisy do dodania w scuttle.

Jeżeli powyższe sposoby nie rozwiążą problemów proszę o podesłanie adresów stron na mail kontakt.png, zostanie zlokalizowany problem i wprowadzona poprawka jeżeli jest to błąd scuttler'a.

Kod niektórych witryn jest niestety bardzo "niepoprawny" i to też może powodować problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności