Skocz do zawartości

Scuttler - Automatyczna indeksacja stron


mkr

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja 20-06-2008:

- Scuttler omija kolejne popularne zabezpieczenia w scuttle

- pobieranie podstron w automatycznej indekacji działa na wiekszości stron co do których zgłaszane były problemy

- możliwość wykonywania cron bez dodatkowych parametrów w adresie

- drobne korekty

Nowa wersja do pobrania po zalogowaniu się w Scuttler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pobrałem, zaktualizowałem, nie miałem żadnych problemów. Nowej opcji uruchamiania zadań Cron nie testuję, bo stare działa (a jak działa, to nie ruszam). Zaczekam parę dni by przekonać, się, czy faktycznie potrafi obchodzić więcej zabezpieczeń rejestracyjnych; Tymczasem mam 263 aktywne, 71 niedziałające i 62 bez loginów.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypt działa na cal.pl (ale po małych porpawkach w php.ini)

co do crona - uruchomcie ten plik ręcznie i zobaczcie czy działa. u mnie wyrzucał błąd i pomogło wgranie katalogów class i libs metodą binarną (szukajcie w opcjach klienta ftp)

chcę dać do przemyslenia małą poprawkę - na liście scuttli byłoby miło gdyby można było posortować adresy wg. pr, site w g, liczby dodanych itd.

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety, ale nadal nie działa automatyczna indekascja. Gdzie mogłem przerobiłem na pobieranie z RSS, ale nie wszędzie mogłem.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bielack linki ze stron, które zgłosiłeś jako nie działające pobiera bez problemu ze wszystkich testowych instalacji. Być może problem leży gdzieś indziej?

@sagittariuspl zostanie wprowadzone przekierowanie do edycji po zgłoszeniu nowego zadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytank0 - czy lista scuttli jest dostępna poprzez update czy trzeba są samemu aktualizować? bo z ponad 300 tak naprawdę działa 200 parę

jeżeli ktoś ma gdzieś taką listę lub sam aktualizował - proszę o jakieś info

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bielack linki ze stron, które zgłosiłeś jako nie działające pobiera bez problemu ze wszystkich testowych instalacji. Być może problem leży gdzieś indziej?

Wiesz, że nie piszę, by się "czepiać" bo Twoje narzędzia mi się bardzo podobają. Zrobiłem update, zaczekałem dzień i sprawdzam - nie działa. Dlatego melduję...

Mój Scuttler stoi na Iq.pl, tam, defaultowo, kilka opcji jest wyłączonych - można je sobie włączyć w razie potrzeby.

iq-opcje.gif

Zerknij proszę i podpowiedz - gdzie mam kliknąć, by zadziałało?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem sobie wczoraj Scuttlera. Robi bardzo miłe wrażenie - tj. ładnie wygląda i do tego działa ;-)

Nasuwa mi się jednak kilka pytań a wśród nich najważniejsze:

- załóżmy, że mam stronę z 20 podstronami a w bazie jest ~300 scuttli to czy każda z tych podstron zostanie dodana 300 razy, czy też losowo podstrony będę dodawane i łącznie liczba wpisów wyniesie 300? Nigdzie nie widzę listy linków do dodanych wpisów więc pytam.

Ogólnie gratuluje fajnego narzędzia - myślę, że fajnie sprawdzi się do szybkiego i sprawnego zaindeksowania nowych stronek.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- załóżmy, że mam stronę z 20 podstronami a w bazie jest ~300 scuttli to czy każda z tych podstron zostanie dodana 300 razy, czy też losowo podstrony będę dodawane i łącznie liczba wpisów wyniesie 300? Nigdzie nie widzę listy linków do dodanych wpisów więc pytam.

ciekawe pytania i też się do nich przyłączam ;) Czy jest możliwość zobaczenia, gdzie jaki link został konkretnie dodany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w scuttle nie ma przecież czegoś takiego jak konkretna podstrona, więc linków nie zobaczycie. Ale przydała by się informacja do jakich scuttle linki się dodały.

Ja mam inne pytanie - czy usuwając zadanie lub linki w zadaniu - usuwam je tylko ze scuttlera - a w scuttlach do których się już dodały zostają, nie zostaną usunięte? Ot tak chce się upewnić ;)

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zostaną usunięte :D

ja też bym chętnie dowiedział się gdzie są moje linki. co prawda można się tego dowiedzieć z bazy danych ale jest to strasznie upierdliwe

i by się przy edycji strony przydała informacja ile linków zostało już wrzuconych

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności