Skocz do zawartości

Jaka nazwa lepsza?


Rekomendowane odpowiedzi

www.e-ciasto.pl 

czy 

www.ciasto4u.pl

zdecydowanie 1sze ale ja bym na Twoim miejscu sprawdził czy np nie ma więcej zapytań na słowo "ciasta" (kurcze wspomagam potencjalna konkurencje 8) )

sprawdz też inne domeny niekoniecznie pl

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie domeny uważam, ża niepoprawne. Zaraz wytłumaczę dlaczego. Samo pozycjonowanie w wyszukiwarkach to dopiero początek długiej drogi zdobywania "klienta". Szczytem "wypozycjonowania" jest umieszczenie nazwy (adresu) w jego mózgu :-).

Nazwa powinna spełniać kilka warunków.

1. Dla polski: nazwa_domeny.pl

2. nazwa krótka do 6-12 liter bez znaków interpukcyjnych i w miarę mozliwości bez cyfr (wyjątek cyfr to np.: 24godziny.pl)

3. nazwa fonetycznie i w piśmie jednoznaczna , tak, żeby ktoś słysząc nazwę przez telefon potrafił ją poprawnie wpisać za pierwszym razem ! dlatego wszelkie 4u 2all są zgubne dla niekumatych w inglisz.

tak samo myślniki - nikt nie pamięta kiedy i gdzie dać.

Przepraszam, za mój autorytatywny ton, ale tak już jest - to są fakty poparte doświadczeniem, nie rozważania. No i najbardziej kontrowersyjne - czy nazwa powinna nawiązywać do treści ? tóż moim zdaniem jest do dobre, ale nie konieczne. Gdyby wszytko zależało od nazwy najlepsze buty dostalibyśmy na buty.pl zamiast googli uzywalibysmy wyszukiwarka.pl lub search.com a widomości nie nikt by nie szukał na onecie interii czy wp a na wiadomosci.pl :-).

Nazwa stanowi markę; serwis - pordukt, a więc marka produktu powinna być chwytliwa :-).

Żeby nie być tylko lejwodą - parę propozycji dla ciebie.

ciastolandia.pl

wypiek.pl

kacha.pl

opalia.pl (opalia to Rzymskie święto ku czci bogini obfitości Ops, obchodzone po siewach - zresztą to nie takie ważne, ważne, że raz usłyszane trudno przekręci - chociaż zawsze się ktoś znajdzie np.: opatia, opalio itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciastolandia.pl

wypiek.pl

kacha.pl

opalia.pl

Nie wiem jak to będzie do pozycjonowania, ale 2 ostatnich to nigdy bym nie zapamiętał.

Opalia - raczej kojarzy się z opalem, czyli może jublier? (a może opał :( ?)

Kacha? - to już zupełnie z niczym

Wybierając z 2 proponowanych e-ciasto.pl. Dlaczego? Łatwiej zapamiętać polskiej gospodyni 8) . 4u nie każdy zrozumie, a nawet mniej kumaty załapie e-book, e-mail, e-ciasto.

Pozdrawiam

Ragazzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności