Skocz do zawartości

Linux lepszy do internetu?


Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Jako niewielki fanboy systemów z rodziny GNU/Linux odpowiem, że oczywiście, że działa lepiej, bo pod Linuksem wszystko działa lepiej. :)

Ale prawda jest taka, że wszystko zależy od użytkownika. Ponieważ nie mam sterowników do graficznej dla Linuksa, to na lapie siedzę na Win. Najpierw miałem Vistę - zero av, zero fw tylko toto gó**o wbudowane.

Jechałem pół roku i nic, kumple naciskali, abym zrobił skana, bo to niemożliwe i cóż... :)

Teraz jestem na XP kilka tygodni i też żadnych problemów nie widzę (chociaż zainstalowałem sobie 'od bidy' avasta, co by sprawiał chociaż wrażenie, że mnie chroni). :P

Ale z drugiej zaś strony na Linuksie nie musisz się martwić o syf i bezpieczeństwo. :)

A co do tego, że Internet chodzi lepiej na którymś systemie, to mit. :P OS nie ma nic wspólnego z prędkością łącza...

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale z drugiej zaś strony na Linuksie nie musisz się martwić o syf i bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo, lub jak kto niebezpieczeństwo Windowsa winka z jego ogólnej powszechności w porównaniu z Linuxem. Ale weźmy pod uwagę FF jako antagonistę IE. Też w FF wykryto masę luk i niedociągnięć jak stał się porównywalnie popuralną przeglądarką jak IE.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej zaś strony na Linuksie nie musisz się martwić o syf i bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo, lub jak kto niebezpieczeństwo Windowsa winka z jego ogólnej powszechności w porównaniu z Linuxem.

Nie tylko. :) Aczkolwiek jest to ważny czynnik.

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabeł tkwi jednak w szczegółach - wkurzał mnie linuksowy antyaliasing czcionek :) którego nie dało się ustawić aby wyglądał tak jak w Windows - wiem mała rzecz ale dla mnie denerwująca :)

O'RLY?

zrzutekranu2bj2.th.png

można zrobić indetycznie jak na WinXP (czyli bez), można zrobić też tak samo jak w Viście (fuj), do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mi się windows regularnie wykłada co jakieś pół roku...

Oczywiście mam wszystkie aktualizację serivice paki, program antywirusowy..

Współczuje.

Ja nigdy nie mialem firewalla, nigdy też nie mialem programu antywirusowego ktory by działał cały czas w tle. I zwroć uwage na date utworzenia katalogów (screenshot zrobiony dzisiaj).

1999lm4.png

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie napisać jak sprawa z internetem wygląda na Mac'u ?

Normalnie. :]

Mam w tej chwili Maca z Leopardem, XP, Fedore i Ubuntu. Najszybciej chodza makowka i ubuntu. Dolaczam sie do opinii o muleniu XP i koniecznych reinstalkach, a zapewniam ze dbam o swojego grata.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Panowie w zdecydowanej wiekszosci pisza to z czym i ja sie zgadzam :jezyk1: linux nie linux, IE czy FF, a co to za roznica ? ;);)

Net net powienien tak samo smigac. Nic nie jest do konca bezpieczne i idealne. Przez dlugi czas "wszyscy" gadali ze IE to wielkie zagrozenie a FF super sprawa. Od wielu lat jechalem na IE 5 i 6 i jakos bylo ok. Czemu tak jest patrz ostatni post Mion'a.

Tomahawk, jezeli jestes zwyklym zjadaczem chleba (transferu) to wal zwykla winde + zwykla przegladaka + niemulacy i skuteczny antyvir i nie isntaluj zadnych ulepszaczy, wspomagaczy i przyspieszczy. Powinno byc ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jedyna różnica w przeglądaniu netu itp na windowsie i na linuksie może brać się z faktu, że na win większość osób instaluje dodatkowo antyvira i jakiegoś firewalla, a na linuksie nie, więc teoretyczna "droga" pakietów od kabla z netem do monitora jest krótsza o te dwa programy, ale czy to jest zauważalna różnica? Nie wiem.

Na xp siedziałem bez antyvira i firewalla i nic złego się nie działo - kwestia świadomości użytkownika. Teraz siedzę na linuksie bo bardziej mi pasuje i mniej roboty z utrzymaniem systemu.

(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo, lub jak kto niebezpieczeństwo Windowsa winka z jego ogólnej powszechności w porównaniu z Linuxem.

To jest mit. Tak jak ogólna powszechność windowsa - patrzac chociażby na rynek serwerów i zapewniam, że to własnie serwery są bardziej zagrozone atakami i śmieciem niż komputer "kowalskiego". A mimo tak wielkiej powszechnośći systemów klasy unix w tym rynku, nadal spisują się świetnie.

Linux jest bezpieczniejszy nie ze względu na małą powszechność, ale ze względu na budowe środowiska i jawnośc wszystkich wykonywanych operacji.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze się stąd, że win ściąga aktualizacje, łączy się co chwila z ms, programy z win ściągają aktualizacje i zapychają łącze, a Ty za bardzo nie wiesz jak to wyłączyć. Nie będę tu pisał co jest lepsze, a co gorsze, bo po prostu nie korzystam z windowsa i nie mam skali porównawczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jubi

Bez przesady... wiem jak ma się sprawa aktualizacji, jak je wyłączyć itp...

A co do tego linuxa to przyznam że to ciekawy fenomen... Związku z tym że większość seriwsów internetowych stoi na linuxach a jego kod źródłowy jest ogólnie dostępny to powinien to być mało bezpieczny system... Na korzyść windy także przemawia znane powiedzienia: "płacisz i wymagasz"...

No cóż zasysam teraz debiana livecd jakiś plik *.iso (jeszcze niewiem co z tym zrobić)

A jakiego linuxa polecacie do pisania aplikacji webowych.. tworzenia stron... pozycjonowania i codziennych czynności jak sprawdzanie poczty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego linuxa polecacie do pisania aplikacji webowych.. tworzenia stron... pozycjonowania i codziennych czynności jak sprawdzanie poczty?

Każdego ;) Możesz to robić na Debianie czy to w GNOME czy w KDE, możesz to robić w Ubuntu, Kubuntu (która sticte też jest Debianem) i innego rodzaju wyalaznkach. Chcesz mieć wszystko na miescu co Ci potrzebne zaraz od instalacji to może zacznij od Ubuntu stopniowo jak zgłebisz zasade działania systemu, dystrybucja i środowisko w jakim pracujesz nie bedzie problemem :) Jeśli chodzi o soft do pisania aplikacji webowych, mi najbardziej przypadł do gustu program Quanta oraz Bluefish editor, niektórzy zachwycają się Eclipse ale jak dla mnie to kobyła a mi wystarczy coś prostego i funcjonalnego. A pocztę sprawdzisz Thunderbirdem od Mozilli, zrobisz praktycznie wszystko to samo co na win ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności