Skocz do zawartości

Poyzcjonowanie strony gsm


damiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
na pierwszym miejscu w swiatowych i polskich wynikach to mialem kolo 200 wizyt dziennie

I to jest rzeczywisty obraz sytuacji. W licznych branżach aktualnie toczy się zacięta rywalizacja, która jest efektem zachowań stadnych pozycjonerów - nie mając przy tym nic wspólnego z realną konkurencyjnością i potencjałem keywordów.

Nieco ponad rok temu zacząłem pozycjonować niszowe i bezproblemowe wówczas hasło "prezenty". Wkrótce potem okazało się ono celem większej liczby zainteresowanych - zupełnie bez sensu. Przecież zapytanie "prezenty" wyklikuje raptem kilka osób dziennie, a obecność na pierwszym ekranie wymaga już niemałego wysiłku.

Kolejny przykład - "pozycjonowanie" - równie przegięte jak "hosting", choć tu można ewentualnie traktować sprawy jako długoterminowe inwestycje.

Wniosek: ruch w wielu branżach jest pozorny, a atmosferka podkręcana przez nas samych. Pozycjonując nie tylko modyfikujemy wyniki - powodujemy zafałszowanie danych, na których opieramy decyzje dotyczące kierunków działań. Piszę "my", ale mam na myśli przede wszystkim początkujących seomasterów i osoby poszukujące "tematu na biznes".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord pisząc o ważności domeny i przyrównując ją do marki chyba nie zrozumiałeś istoty pozycjonowania.

Marka = Domena i ban co ma wspólnego z utratą marki ?

Mam 10 domenpozycjonuje markę pod nazwą SKLEPIK - sklepik na 9 domenie dosaje bana, ludzie wchodzący bezpośrednio z wpisania urla i tak wejdą na tą stroną bowiem Ban nie przeszkdza im w ty w żaden sposób.

Co do fachowości polskiego e-commerce też jesteś w lekkim błędzie - znam setek branż od bielizny, kosmetyków, motoryzacji, kulturystyczne gdzie osoby prowadzące mają blade pojęcie co sprzedają jakie obowiązują ich przepisy.

Więc narazie w polskich stronach można zapomnieć o profesjonaliźmie i obawie konkurencji z takiej strony.

Lord pomyśl czy sprzedając dzwonki sprzedam ich więcej będąc na 1 pozycji na hasło dzwonki ? czy sprzedam ich więcej np. spamując 50 tyś haseł z redirectami. Z przykrością należy stwierdzić że spam jest opłacalny.

Bardzo długo walczyłem ze spamem i w pewnym czasie mnie olśniło.

Co ja mam pomagać takim spamiarką jak np. Onet a czy oni mi dają kase czy jaka cholera. Oni się tylko cieszą.

Więc postanowiłem wymyśleć taką technikę spamu że uznając to za spam musiliby uznać milion innych.

Ale do rzeczy, nie uważam że należy w takich branzach jak GSM , Hosting stawiać na pozycję licząc na zyski - jest to ślizga branża bowiem dzisiaj czy jutro może powstać 30 nowych GSM.

Czy jest to sens.

Wyobraźmy sobie sytuacje: ktoś ma poz. 1 w Google które kieruje niezły ruch.

Czy 10 pozycji na pierwszej stronie może to wyrównać ? np. na WP ?

Bo tak zastanawiam się co się bardziej opłaca walka o 1 poz w google czy postawienie 10 domen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruch w wielu branżach jest pozorny, a atmosferka podkręcana przez nas samych.

heh zaraz dojdziemy do tego, że pozycjonowanie wogóle jest do d.. ;) i sa same bezsensowne hasła, któe przynoszą nikły ruch, nie mówiąc o konwersji

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee wlasnie pozycjonowanie jest bardzo ważne.

I naprwdę musi być niezła marka np. sklepu żeby ludzie do niego powracali, lecz nawet on powinien być pozycjonowany aby zdobywać nowych klientów.

Tak więc sprzedając komputery dobrze być wypozycjonowanym na słowa związane z komputerami.

Jak pozycjonowałem sklepy z viagrą, to robiłem mase domen i jakoś dziwnym trafem 70% klientów powracających którzy dokonywali zakupów na wcześniejszych adresach kupowali na tych domenach które były wysoko w onecie 1-5 pozycja.

Około 20-30% to byli klienci którzy np. dodali stronę do ulyubionych bądź zapisali,zapamietali jej adres i dokonywali zakupu bez względu na pozycje, choć prz 3,4 zamówieniu także dokonywali zakupu z domen na pozycjach 1-5.

Więc kładąc nacisk wyłącznie na markę zarobi się napewno mniej niż kładac nacik pozycje w wyszukiwarce.

To też w tym wypadku bardzije się opłacało pozycjonować naraz 40 domen niż 2 domeny.

Te 40 domen były wstanie zarobić wiecej niż te 2 domeny z najlepszą marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też w tym wypadku bardzije się opłacało pozycjonować naraz 40 domen niż 2 domeny.

zgoda ale jest jeszcze w przypadku sklepów internetowych

ważny element i jest to dobry program partnerski

i tutaj jak widzisz wychodzą sprawy nie związane bezpośrednio z pozycjonowaniem.

Dobry program partnerski to moim zdaniem samograj.

pozornie zmniejszasz zysk dając prowizje ale zwiększasz obroty

i nie potrzebujesz zapieprzać przy 50 sklepach ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda program partnerski jest OK,

ale ja to widze tak, mam sklep z 60 kategoriami od lodówek do opony i ziemniaków, szukam wtedy programów partnerskich.

Z jednym sklepem nawet nie wchodziłbym w taki program to jest jak właśnie z GSM - jedna strona nie zarobi - no chyba że kogoś rajcują takie zarobki.

I ile wejść by nie było na GSM nawet 50 tys to jedna strona to tylko 1 strona - a 10 stron to 10 stron - i te 10 zarobi więcej niż ta jedna.

Pozatym robiąc 60 sklepów myśle że należałoby już myśleć o własnych programach partnerskich i wciągać małe sklepy a nie samemu wchodzić w taki program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należałoby już myśleć o własnych programach partnerskich

toż ja o tym dokładnie pisałem ;)

robic własne programy partnerskie i ma sie kilka w jednym

zwiększone obroty, minimalizacje kosztów, i pozycjonowanie darmowe jak dobrze program partnerski zrobisz to możesz byc numero uno w kilkuset keywordsach 8)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kilkuset ? hm,

miałeś namyśli kilkuset tysiącach keywordsach :-) mam rozumieć.

Bo na tyle kewyrodsów można mieć wejścia z dobrze opracowanego programu. Dobra optymalizacja kazego produktu w programie, setki tysięcy podstron, conajmniej 10-15 tys uników dziennie to jest w sumie do zrobienia w dość prosty sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conajmniej 10-15 tys uników dziennie

chyba we wszystkich sklepach bo nie sadze aby pojedyńczego produktu

szukało tyle osób ale i tak czy inaczej wszystko to empiria :lol:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no we wszystkich nie danego produktu.

Mówię że przy 1000 produktach możesz już wygenerować spory ruch na stronie, są na to sposoby różne ;-) jak to się mówi kwadratowe i podłużne.

Ważne że są, nie mam na celu Ciebie przekonywac że jest to do osiągnięcia bo nie prowadze sklepów na całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycjonowanie wogóle jest do d..

Dokładnie. To strasznie nudne i nużące zajęcie :?

sa same bezsensowne hasła

Nadinterpretacja :lol: ale w polskich warunkach wiele keywordów jest zwyczajnie mocno przecenianych.

I ile wejść by nie było na GSM nawet 50 tys

Szook, ogarnia Cię gigantomania ;) a skoro już policzyłeś potencjalne zyski - to policz jeszcze koszty utrzymania tego biznesu. No, chyba że trafisz na inwestora gotowego wtopić tak, jak jedna z firm wtopiła bodaj 1 mln usd w polski portal, na fali zauroczenia dotcomami. Zatem sprowadzam Cię z chmur na ziemię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności