Skocz do zawartości

Help !czy da sie ograniczyć userom ilość pobranych danych ??


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

kur**** mam już dosyć teleportowców i innych sku***** zasysaczy

czy macie jakis pomysł jak ogramiczyć ilość pobranych danych z serwisu ?? np chce ograniczyć tak max do 40 stron to powinno wystarczyć większości. bo kurcze na transfer nie zarobie :) jak tak dalej pójdzie czasami uda mi sie takiego jednego z drugim namierzyć i zbanować IP ale to walka z wiatrakami :(

macie jakieś pomysły ???

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie da się.

sposób na leszczy: w php robisz blokade na user-agent programow teleportopodobnych

nie leszcze: niestety moga sobie to zmienic i bedą się przedstawiać jako np. IE.

o innych sposobach nie słyszałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz utrudnić tak, że odechce się czekania, zazwyczaj takie programy ściągają strony bardzo szybko o wiele szybciej niż pobierają userzy, możesz sprawdzac jak często z danego ipka pobierana jest strona, jeżeli notorycznie zbyt często, zablokuj ją na kilka minut dla danego ip.

Z drugiej strony jak ktoś ustawi w programie opóźnienia to i tak nie pomoże...

Możew też napisać skrypt który będzie sprawdzał nie dość czy strony pobierane są zbyt szybko, ale czy nie za dość regularnie np idealnie co 6 sekund...

Jak połączysz wiele sposobów to myślę, że ograniczysz o 90% procent natrętnych...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, możesz sprawdzac jak często z danego ipka pobierana jest strona, jeżeli notorycznie zbyt często, zablokuj ją na kilka minut dla danego ip.
Co to znaczy pobierana strona? Jak zamierzasz to w praktyce zrealizowac?

Takie kombinacje jak podaje kolega w efekcje koncowym przy duzej ogladalnosci ugotuja serwer [ popularne ostatnio słowo] :) Nic nie zrobisz niestety :(

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy pobierana strona? Jak zamierzasz to w praktyce zrealizowac?

Jak ??? Np.

1 Przy wejściu na każdą podstronę zapisuje w bazie ip i aktualny czas odsłony.

2 Zapisuje różnice z czasów kolejnych odsłon stron, jeśli np 10 ostatnich odsłon odbywało się w czasie co 3 sek na odsłonę to blokuje użytkownika na kilka minut, informując aby nie używał tego typu programów.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale czy masz gotowca zrobionego?:)

Nie mam, ale technicznie przecież nie jest trudny do napisania.

Kiedyś widziałem chyba temat związany z blokowaniem takich programów na web.reporter.pl, pewnie skrypt też był...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pozbyć się natrętnych programów trzeba je wykryć i zablokować im dostęp do serwisu. Jest na to bardzo prosty i skuteczny sposób. Wystarczy odpowiednio skonfigurować ustawienia serwera Apache:


BrowserMatchNoCase Teleport nieczynne

BrowserMatchNoCase offline nieczynne

BrowserMatchNoCase WebZIP nieczynne

BrowserMatchNoCase WebCopier nieczynne

BrowserMatchNoCase Offline nieczynne

BrowserMatchNoCase WebStripper nieczynne

BrowserMatchNoCase ^.*ttrac nieczynne 



<Directory /home/sites/>

deny from env=nieczynne



...inne ustawienia dla tego katalogu...

</Directory>

a w PHP


<?

if (eregi("teleport", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("ripper", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("offline", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem chyba temat związany z blokowaniem takich programów na web.reporter.pl, pewnie skrypt też był...

Aby pozbyć się natrętnych programów trzeba je wykryć i zablokować im dostęp do serwisu. Jest na to bardzo prosty i skuteczny sposób. Na samym początku każdej strony PHP dodaj następujące polecenie:

include("sciezka/blokada.php");

Teraz do pliku blokada.php możesz dodawać programy, którym zabronisz

pobierania stron.

<?

if (eregi("teleport", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;}

if (eregi("ripper", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;}

if (eregi("offline", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;}

if (eregi("199.219.28.250", $_SERVER["REMOTE_ADDR"])) {exit;}

?>

Zmienna $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"] przechowuje nazwę agenta czyli programu lub przeglądarki, np. Teleport Pro, Opera, Netscape. Wystarczy znać nazwę programów aby wyłapać je i odmówić im dostępu do strony. Powyższe przykłady blokują dostęp do wszystkich agentów zawierających w swojej nazwie słowa "teleport", "ripper", "offline".

czyli to też niewiele da co prawda mam skrypt zainstalowany do blokowania IP ale tylko zadziała jak leszcza zlokalizuje

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Przy wejściu na każdą podstronę zapisuje w bazie ip i aktualny czas odsłony.

Faktycznie bardzo dobry pomysł :) na ugotowanie gotowanie serwera...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy znać nazwę programów aby wyłapać je i odmówić im dostępu do strony.

A nie wiesz o tym, że w programie do ściągania stron możesz wybrać za co się podaje! Tak jest w wypadku Offline Explorer i z całą pewnością innych wiec takie zabezpieczenie możesz sobie wstawić miedzy bajki =D>

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co innego robią skrypty statystyk...
Wlasnie to -> zabieraja cenne zasoby serwera...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności