Skocz do zawartości

Help !czy da sie ograniczyć userom ilość pobranych danych ??


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie to -> zabieraja cenne zasoby serwera...

Idąc w ten sposób to na wirtualkach powinno się tylko trzymać html.

A, że większość firm hostingowych ma zajechane serwery to zazwyczaj ich wina, za 10z/miesiąc wszystko niemalże nielimitowane...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Idąc w ten sposób to na wirtualkach powinno się tylko trzymać html.

Twój pomysł z zapisywaniem IP i odczytywaniem nie jest zły w wypadku stron o mniejszej oglądalności dla tych o większej to już trochę pociągnie zasobów no może trochę przesadziłem z tym ugotowaniem :) Serwis musiał by składać się z setek podstron w tym przegladanych intensywnie... wtedy to zrobiło by się gorąco :(

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<? 

if (eregi("teleport", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("ripper", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("offline", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("WebZIP", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("WebCopier", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;} 

if (eregi("WebStripper", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) {exit;}  

?>

Ten sposób najlepszy. Pokazuje się "Error: 403 Forbidden by robots.txt" i zasysacza mamy z głowy;)

Jakie jeszcze znacie ściągacze?

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie troche inaczej... Wstawiam w przypadkowych miejscach serwisu niewidoczny odnosnik do strony, gdzie tylko takie dziadostwo moze sie dostac. (roboty zablokowane, mala szansa na klikniecie przez uzytkownika jakiejs kropki w duzym artykule :) ) i blokuje IP na 30 min. Dziala! Skutek uboczny - 2 na 100tys osoby w miesiacu rowniez klikna w taki link (niektorzy przegladaja zrodlo :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób najlepszy. Pokazuje się "Error: 403 Forbidden by robots.txt" i zasysacza mamy z głowy;) 

Jakie jeszcze znacie ściągacze?

A nie wiesz o tym, że w programie do ściągania stron możesz wybrać za co się podaje! Tak jest w wypadku Offline Explorer i z całą pewnością innych wiec takie zabezpieczenie możesz sobie wstawić miedzy bajki. Ale dla 100% pewności zrobie test tak zabezpieczonej strony i zobaczę czy da się to ruszyć 8)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób najlepszy. Pokazuje się "Error: 403 Forbidden by robots.txt" i zasysacza mamy z głowy;) 

Jakie jeszcze znacie ściągacze?

Tak jak napisałem po tescie z Offline Explorer -> Twoje zabezpieczenie do lamusa :)

8)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spora częśc osób nie będzie wiedzieć na czym polega ta blokada i nie znają takiej opcji, jak zmiana UA. W końcu nie każdy musi się znać na komputerach:)

niestety większa część sie zna ostatnio musiałem blokować po IP a telepotr raz sie przedstawiał jako IE 6 a raz jako Netscape :)

i na dodatek frajer miał zmienne IP i zabawa trwała 1,5 godziny aż dał sobie spokój

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewidoczny odnosnik do strony, gdzie tylko takie dziadostwo moze sie dostac

cholera nie kumam strony zewnętrznej ? dajesz link wychodzący ? i z jakiej paki blokuje IP? automatycznie ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera nie kumam strony zewnętrznej ? dajesz link wychodzący ? i z jakiej paki blokuje IP? automatycznie ?

Tworzysz dokument, którego jedyną zawartością jest skrypt odczytujący

IP z którego nastąpiło połączenie i natychmiast dodający go na określony

czas do listy blokowanych IP, które z kolei wykorzystujesz na pozostałych

stronach serwisu. Też kiedyś tak robiłem, proste i skuteczne.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spora częśc osób nie będzie wiedzieć na czym polega ta blokada i nie znają takiej opcji, jak zmiana UA. W końcu nie każdy musi się znać na komputerach:)
Obawiam sie ze IE jest ustawieniem domyslnym w tych progranmach :?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz dokument, którego jedyną zawartością jest skrypt odczytujący 

IP z którego nastąpiło połączenie i natychmiast dodający go na określony 

czas do listy blokowanych IP, które z kolei wykorzystujesz na pozostałych 

stronach serwisu.

to ten skrypt musiałby sumowac i wrzucać na blokade te IP które przyszło z największej ilości podstron ?

masz może gotowca ? 8)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera nie kumam strony zewnętrznej ? dajesz link wychodzący ?
Tworzysz dokument

Dokładniej niż Szy tego nie opisze... :)

Edytowane:

Przepraszam, nie zauważyłem... :(

to ten skrypt musiałby sumowac

Nic nie musi sumować. Skrypt czyta i dopisuje do bazy IP z godzina odwiedzin. Na pozostałych stronach:

if (Ip jest w bazie) print"Kij ci w oko"

else drukuj strone

Pic polega na tym, ze nikt (prawie nikt) ani nic (prawie nic?) nie kliknie w odnosnik, ktory jest niewidoczny (np link jako kropka lub przecinek). Z duzym prawdopodobienstwem mozna wiec powiedziec, ze dostanie sie tam tylko dziadostwo udajace przegladarke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności