Skocz do zawartości

Piekarz - nowe narzędzie do presseli


Kobol

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie przewiduje spisow ang - sam nie korzystam ;-)

Ale jeśli ci zależy to możesz sam łatwo dodać inne spisy - zmień adres ramki ze spisem na własny - plik apps/frontend/harvester/modules/templates/harvestSuccess.php i będziesz miał dowolny inny spis.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

sorki, że tak męczę...

Jak dodaje artykuły do precli z jednego projektu to nie mogę do tego samego precla dodać artykułów z innych projektów (nie mam już do wyboru tego precla). Może coś robię nie tak. Po dodaniu artykułu powinienem kliknąć (lewa górna ramka - potwierdzenie dodania) dodaj potwierdzenie, czy nic nie klikać, czy coś zaznaczyć?

dzięki za pomoc

"We could change the world if god give us the source code."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyłączam się do apelu o naprawienie błędu, który powoduje że po dodaniu artykułu precel znika z wszystkich projektów zamiast tylko z obecnie używanego. Błąd ten w zasadzie uniemożliwia pracę ze skryptem!

Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że skrypt ten ma ogromny potencjał i po naprawieniu powyższego błędu naprawdę ułatwi mi życie, gratuluję autorowi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mogłem rozwijać projektu - ciężkie czasy ostatnio ;-) Ale do końca tygodnia będzie dostępna ostateczna wersja - w zasadzie już jest ale muszę przygotować paczkę bo rozwijałem kilka "prywatnych" opcji i muszę je teraz wyciąć ze skryptu.

PS. gdyby były jakieś uwagi to proszę je zgłaszać jak najszybciej - jest to ostatnia wersja, która zostanie wydana publicznie (nie licząc ewentualnych poprawek błędów) - potem piekarza będę rozwijał tylko dla siebie i znajomych.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takim razie zasugerował dodanie większej kontroli nad adresami, które pojawiają się po kliknięciu Projekty->Dodaj wpisy.

Byłoby fajnie, gdybym mógł łatwiej kontrolować listę precli "do dodania" - w tym, albo w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej zasadzie miałaby wyglądać taka kontrola? Teraz jest lista presseli (każdorazowo wymieszana), do których nie dodano wpisu w obrębie danego projektu - jak miałaby wyglądać taka kontrola?

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by dobrze, gdybym mógł na przykład rozwinąć szczegóły danego projektu i tam ręcznie dodawać bądź kasować adresy (lub przeciągać z listy) precli, do których chcę dodać artykuł. Zdarza się przecież, że publikujemy po kilka artykułów linkujących danej strony na tym samym preclu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa teraz rozumiem - jeśli chcesz dodać kilka artykułów do tego samego pressela to najłatwiej utworzyć kilka projektów - ja dla dużych stron tak robię, że tworzę projekt "strona.pl - dział do promoawania czyli np. "onet.pl - sport" itd.

Co do selekcji listy do każdego projektu to jest to dość spora ingerencja w bazę danych - raczej w tej wersji tego nie zrobię (za mało czasu) - ale pomyślę nad tym w prywatnej gałęzi piekarza (tam mam zamiar zrobić podział na kategrie/opisy itd) i najwyżej opublikuję "łatkę". Szkoda, że nie zgłosiłeś tego wcześniej bo pomysł ciekawy i wart rozważenia.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 drobne uwagi. Wcześniej nie korzystałem z opcji linków, dziś dodałem jeden i właściwie nie rozumiem tej funcji. Przydałoby się pole z kodem linków takie jak tytuł, tekst, itp. Żeby można było przeciągnąć link. I do linków przydałaby się jeszcze jedna drobna funkcjonalność. Mianowicie, przy potwierdzeniu dodania artykułu można by było wstawić do wypełnienia pole ANCHOR (może nawet kilka anchorów po przecinku) i automatycznie dodawać adres artykułu w preclu z podanym anchorem (anchorami) do linków.

Moja wizja tych funkcji:

piekarz1nr0.th.jpg

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

ad1) Idea była taka, że linki będą przeciągane do tekstu, ale okazało się to złym/niewygodnym rozwiązaniem. W nowej wersji Piekarza jest możliwość przeciągnięcia linku oraz jest dodatkowe pole obok, którego kliknięcie powoduje otwarcie okienka z samym url - wtedy można skopiować url i go wkleić w samym wp - Podobne rozwiązenie jest tu na forum jak chcesz podać link do konkretnego postu. Ten sposób wydał mi się najbardziej wygodny - z polami, jak zaproponowałeś poniżej nie jest to wygodne bo można zmieścić maks 6-9 linków.

Jako, że sam z tej opcji korzystam namiętnie myślę jeszcze na podzieleniu linków na grupy za pomocą zakładek oraz wyświetlania linków do już dodanych presseli, tak żeby je można było linkować... Ale to już nie w tej wersji.

ad2) Bardzo fajny pomysł - anchory można by potem wykorzystać do linkowania presselków w scuttlach itp. Jest tylko problem - skąd Piekarz ma wiedzieć, że dany pressel zawiera dany anchor- (może jakoś js będę pobierał tą info podczas wyboru presselka.

Jeśli pojawi się jeszcze kilka takich trafionych pomysłów to pomyślę nad publiczną wersją 2.0 żeby je zrealizować.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

mam mały problem zainstalowałem piekarza i przez jakiś czas chodził ale się zepsuł :) domene mam przekierowaną itp ale wywala mi błąd:

HTTP 500 - Wewnętrzny błąd serwera

wydaje mi sie że może to być związane z plikiem .htacces (tak powiedział mi admin zanim wyjechał na urlop :) ) czy ktoś wie jaka może być przyczyna tego błędu ?? podaje link do piekarza i tresc pliku .htacces

Piekarz

Options +FollowSymLinks +ExecCGI

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On

# uncomment the following line, if you are having trouble

# getting no_script_name to work

#RewriteBase /

# we skip all files with .something

# comment the following 3 lines to allow periods in routes

RewriteCond %{REQUEST_URI} \..+$

RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.html$

RewriteRule .* - [L]

# we check if the .html version is here (caching)

RewriteRule ^$ index.html [QSA]

RewriteRule ^([^.]+)$ $1.html [QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

# no, so we redirect to our front web controller

RewriteRule ^(.*)$ index.php [QSA,L]

</IfModule>

# big crash from our front web controller

ErrorDocument 500 "<h2>Application error</h2>symfony application failed to start properly"

będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam Palma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności