Skocz do zawartości

Piekarz - nowe narzędzie do presseli


Kobol

Rekomendowane odpowiedzi

Lesiu dobrze mówi:

- wyczyść katalog cache

- jeśli to nie pomoże to wywołaj piekarza z adresem twoja_domena/frontend_dev.php - powinno się wtedy pokazać co powoduje błąd

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Lesiu dobrze mówi:

- wyczyść katalog cache

- jeśli to nie pomoże to wywołaj piekarza z adresem twoja_domena/frontend_dev.php - powinno się wtedy pokazać co powoduje błąd

dzieki za pomoc :( pomieszaly mi sie katalogi gdzie jest zainstalowana piekarnia i logowalem sie nie na to konto co trzeba :P po wyczyszczeniu cache (na odpowiednim koncie) ruszyło :P

//edit

kolejny problem po sprasowaniu skrzynki klikam dodaj pressel i otwiera mi sie okno "Wprowadź/Popraw dane w formularzu" ale niestety w większosci przypadkow nie uzupelnia mi pól:

Nazwa pressel'a

Adres logowania

Adres strony głównej

Użytkownik

Hasło

Maxymalna liczba linków

Czy może jest to powiązane z problemem z polskimi znakami jakie mam po dodaniu artykulu do precelka ?? w linku przyklad:

www.szib.net

dodam jeszcze ze rowniez problem z polskimi znakami mam po zainstalowaniu Joomla na naszym serwerze :/ co moze byc przyczyna tego problemu ??

pozdro for all i dzieki za pomoc :P

pozdro Palma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kodowania obstawiałbym na kodowanie bazy danych - sprawdź czy masz utf jako kodowanie bazy. Napisz czy źle wyświetla się ci tekst presselków.

Co do mail - czy wyświetla ci się tekst maila pod formularzem (powinien się wyświetlić) i z jakiej poczty korzystasz - ja używam o2 i na innej nie testowałem - może użyłeś poczty, która zmienia treść maila - np. dokleja reklamy itp?

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kodowania obstawiałbym na kodowanie bazy danych - sprawdź czy masz utf jako kodowanie bazy.

chodzi o metode porownania napisow w panelu phpMyAdmin ?? mam ustawione na: latin1_swedish_ci

Napisz czy źle wyświetla się ci tekst presselków.

gdzie ?? zle wyswietla mi sie tylko tekst dodanego przez piekarnie precelka czyli: https://www.szib.net/firmy-wg-branz/studio-...k-ul-sawikow-6/

Co do mail - czy wyświetla ci się tekst maila pod formularzem (powinien się wyświetlić) i z jakiej poczty korzystasz - ja używam o2 i na innej nie testowałem - może użyłeś poczty, która zmienia treść maila - np. dokleja reklamy itp?

nie wyswietla sie tekst maila pod formularzem :/ specjalnie zalozylem konto na o2.

czy moze to miec zwiazek z strasznie zasyfionym systemem ?? windows na tym komputerze na ktorym pracuje nadaje sie do reinstalki ale nie mam kiedy tego zrobic :/ spotkalem sie juz z roznymi dziwnymi niewytlumaczalnymi sytuacjami w zwiazku z moim systemem :/

pozdro Palma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bazy chodzi mi o kodowanie bazy bazy (podczas zakładania widać) - metodę porównań też warto zmienić na utf_unicode_polish_ci.

Co do maila to nie potrafię Ci pomóc - wiekszości osób działa na tej skrzynce więc trudno mi zdalnie zgadywać w czym jest problem.

System raczej nie powinien być temu winny - ale tu nigdy nie można być niczego pewnym więc jak zrobisz reinstalkę spróbuj ponownie. Tymczasem możesz spróbować instalacji na jakimś hostingu.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piekarnia śmiga jak ta lala :P wszystko OK ;) aż miło popatrzeć takie pyszne presselki wypieka :P a teraz powiem w czym był problem bo może komuś się przydać kiedyś :)

1. Problem z dodawaniem presseli po sprasowaniu skrzynki spowodowany był błędami windowsa :/ po reinstalacji systemu wszystko ładnie poszło.

2. Problem z polskimi znakami tak jak Kobol napisał związany był z bazą danych :) utworzyłem nową baze (w/g opisu instalacji) podpięłem pod piekarnie i ruszyło :)

Mam jeszcze kilka pytań od siebie ponieważ jestem tu nowy i nie wszystko już dla mnie jest całkiem jasne ;)

1. Kobol kiedy masz zamiar wprowadzić HACCP w piekarni ;) <joke> ;)

2. Po co ogólnie to mieszanie artykułów ?? tylko po to żeby artykuły na różnych blogach trochę się różniły ?? czy ma to jakiś związek z pozycjonowaniem ??

3. Czy nie można by było dodać linków (anchorów) na stałe do artykułów ? żeby nie trzeba było za każdym razem przeciągać ?

4. Czy nie można by było dodać autouzupełniania przy dodawaniu presselka ?? zamiast przeciągać tytuł,treść itp ?

5. Czy jest jakiś limit dodawanych presseli czy dodanych katalogów korzystając z SK którego nie powinno się przekraczać ??

pozdrawiam Palma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piekarnia śmiga jak ta lala :P wszystko OK ;) aż miło popatrzeć takie pyszne presselki wypieka :P a teraz powiem w czym był problem bo może komuś się przydać kiedyś :)

1. Problem z dodawaniem presseli po sprasowaniu skrzynki spowodowany był błędami windowsa :/ po reinstalacji systemu wszystko ładnie poszło.

2. Problem z polskimi znakami tak jak Kobol napisał związany był z bazą danych :) utworzyłem nową baze (w/g opisu instalacji) podpięłem pod piekarnie i ruszyło :)

Fajnie, że się udało i działa

1. Kobol kiedy masz zamiar wprowadzić HACCP w piekarni ;) <joke> ;)

Myślę, że przed rozpoczęciem eksportu pieczywa do UE :-)

2. Po co ogólnie to mieszanie artykułów ?? tylko po to żeby artykuły na różnych blogach trochę się różniły ?? czy ma to jakiś związek z pozycjonowaniem ??

Tak im bardziej unikalne artykuły tym lepiej bo a) W moderowanych presselach nie dodają kopii artykułów b ) google może nie indeksować stron z kopiami (w teorii bo w praktyce to "łyka" wszystko)

3. Czy nie można by było dodać linków (anchorów) na stałe do artykułów ? żeby nie trzeba było za każdym razem przeciągać ?

Możesz używać w tekstach wszystkich znaczników html - pamiętaj tylko, żeby podczas wklejania artykułu wklejać go jako kod a nie do edytora wizualnego.

4. Czy nie można by było dodać autouzupełniania przy dodawaniu presselka ?? zamiast przeciągać tytuł,treść itp ?

Niestety ale przeglądarka nie pozwala na odwołanie się do ramki z stroną z innej domeny poprzez js - jeśli masz pomysł jak to obejść to chętnie zaimplementuje. Mi na razie przychodzi do głowy tylko curl i sczytywanie całej strony podmieniając kod formularza, ale to chyba gra nie wart świeczki.

5. Czy jest jakiś limit dodawanych presseli czy dodanych katalogów korzystając z SK którego nie powinno się przekraczać ??

Wszystko zależy od wieku domeny i ilości/jakości linków do niej prowadzących. Poczytaj o tym w dziale dla początkujący - co chwile ktoś o to tam pyta.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że cierpliwość złota cecha, ale w poście z 26.6 pisałeś że pełna wersja piekarza miała być w zeszłym tyg - a przyznaję że po tym, jak posmakowalem dodawania za pomocą tego narzędzia, jakoś ciężko zmusić się walki ręcznie;) Kiedy możemy spodziewać się paczki:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się zebrać, żeby postawić kropkę nad i... Ciągle coś mi wypada nieoczekiwanego. W zasadzie pozostało kilka linijek kodu i zrobienie łądnej paczuszki, ale nie mam wolnego dnia, żeby się tym zając. Mam kilka wprowadzonych modyfikacji do programu, które muszę wyrzucić z publicznej paczki.

Następnym razem zrobię program płatny to będzie większa motywacja do pracy i w razie czego będziecie mogli mi zrobić reprymendę ;-)

Ps. Cieszę się, że program się spodobał.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że program straszliwie się kaszani - w sensie jak jestem w zakładne "mailbox"i kliknę w nową zakładkę to widzę:

Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /pressel could not be found on this server.

Jest winą serwera? czy instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

prace idą jak zwykle, czyli z opóźnieniami ;-)

Dużo pracy ostatnio było i nie miałem kiedy do tego tematu wrócić, ale dzisiaj od rana poświęciłem kilka godzin i chyba jest już wszystko skorygowane.

Paczka jest tutaj : Piekarz. Mam nadzieję, że wszystko działa tak jak powinno, bo niestety nie mam czasu na testy. W mojej prywatnej wersji działa wszystko ok, a ta była tworzona na jej podstawie, usuwałem tylko niektóre funkcje, więc raczej nie powinno być poważniejszych problemów.

Ogólnie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji to:

- poprawa zgłoszonych błędów

- kilka drobnych nowych opcji typu dodanie nowego pola z słowami kluczowymi do artykułu

- drobne poprawki interfejsu

Niestety program ma kilka zmian w układzie tabel, dlatego też powinno się zainstalować go od nowa. Jeśli ktoś był niecierpliwy i pracował w wersji testowej to ewentualnie można przenieść dane ręcznie - czyli zainstalować nową wersję i skopiować same dane (bez układu tabeli) - sam nie próbowałem tego robić, ale na 90% zadziała.

Tak jak informowałem wcześniej jest to wersja ostateczna - tj. nie będę już do niej wprowadzał nowych funkcjonalności a jedynie poprawiał istniejące błędy, które zostaną zgłoszone.

Powód jest prosty - zacząłem rozwijać Piekarza w trochę innym kierunku - tj. np. dodałem synonimizator do tekstów, automatyczne podlinkowanie wpisów w scuttlach itp do tego planuje dodanie opcji półautomatycznego katalogowania, tworzenia ministron z zgromadzonych artykułów i kilka innych funkcjonalności - ogólnie chce program przekształcić w taki mały warsztat seo - tworzenie nowych, ogólnodostępnych wersji robi się coraz bardziej czasochłonne - w zasadzie wymaga prawie utrzymywania dwóch programów na co niestety brak czasu ;-(

Planuje natomiast (jeśli będzie zainteresowanie) wypuścić kilka wtyczek za "symboliczną" opłatą. Na początek myślę o upublicznieniu dodatku służącego do synonimizowania tekstu - dodatek jest napisany w ajaxie (nie trzeba przeładowywać stron) i pozwala na korzystanie ze słownika synonimów - zaznaczasz słowo w tekście wyjściowym, program wyszukuje synonimy w bazie - jeśli są ok to słowo zastępowane jest ciągiem {słowo|synonim 1| synonim 2 itd}. Posiada również funkcję tworzenia losowego tekstu na bazie wpisanych synonimów, żeby zobaczyć efekt końcowy oraz klawisz skrótu do dodawania klamr i ustawiania kursora w odpowiednim miejscu czyli {słowo|kursor} itd. Oczywiście jako, że pewnie w każdej branży są specyficzne synonimy to program można wzbogacać łatwo o kolejne zestawy synonimów. Jeśli więc będzie zainteresowanie tego typu dodatkami, to będę je upubliczniał.

Program tak jak poprzednio pozostaje w wersji z otwartym i niekodowanym kodem źródłowym, więc jeśli ktoś czuje się na siłach to może rozbudować sobie na prywatny użytek lub do dalszego bezpłatnego udostępniania.

Czekam na informacje czy nowa wersja działa.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności