Skocz do zawartości

Piekarz - nowe narzędzie do presseli


Kobol

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zainstaluje sobie nowego piekarza - mi by sie przydała funkcja dodawania opisu do precli. Np podział na moderowane, niemoderowane, albo możliwość wprowadzenia subiektywnej oceny precla (w skali 1-5 w zależności od site i bl) i możliwość sortowania wg nich.

np chce dodać unikalne arty do b. dobrych precli, albo z miksera do średnich/niemoderowanych...

Myślę, że to nie jest wiele roboty - mogła by to być jedna z wtyczek - płatnych

Sam nie mam czasu sie za to zabrać a dodatkowo - przerabiać nieswój kod to mordęga! :)

Pozdrowienia i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pracuje nad podobnymi rozwiązaniami (a właściwie będę pracował, bo na razie jest koncepcja ale brak czasu) - tj. podział presseli na kategorie, automatyczne badanie PR/BL, bardziej zaawansowany mixer, automatyczne linkowanie wpisów itd.

O samej obiektywnej ocenie nie pomyślałem - ale faktycznie warto to zaimplementować.

Pracy faktycznie nie jest aż tak dużo - jakieś 2-3 dni powinno wystarczyć, ale kiedy się będę mógł za to zabrać nie mam pojęcia :)

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam czasu sie za to zabrać a dodatkowo - przerabiać nieswój kod to mordęga!

E tam od razu mordęga, ja tam swego czasu żyłem z projektu który był w dużej mierze przepisywany po studentach.

Jak ktoś do poprawiania zabiera sie w ten sposób że poprawia na swoja modłe bez zrozumienia autora to moze i jest to mordęga

jak sie uda wejsc w sposób myslenia autora kodu to wtedy może nie trzeba bedzie poprawiać wszystkiego tylko drobny retusz wystarczy ewentualnie dodanie nowej funkcjonalności.

Jak by tak wszyscy myśleli że przerabianie cudzego kodu to mordega to nie było by żadnego wiekszego projektu open source :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kto programuje zawodowo to może nie mordęga, ale dla faceta co PHP zna wstopniu wystarczającym do napisania małych, acz pomocnych sktyptów, lub do zrobienia drobnych zmian - czyt. ma podstawową umiejętność - to będzie ciężka przeprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie: jak piekarz miesza synonimy, które podałem wczesniej?

Moze dojść do sytuacji ze powtórzą się zdania? Dawałem {s1|s2|s3|s4} po 4 synonimy, wiec max wygeneruje mi po 4 teksty? dobrze to rozumiem ? Takich pól z synonimami dodawałem średnio po 2 w każdym zdaniu.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PhrasesynonymMapBuilder.php nalezy zamienic na PhraseSynonymMapBuilder.php (sciezka piekarz\lib\model\map\)

2. jesli chodzi o krok nr 2: wystarczy odpalic localhost/piekarz/web/, nie ma potrzeby tworzenia virtualhosta

3. modul mixer wyglada na pusty, przy probie wejscia wywala 404ke

na razie zainstalowalem u siebie na windowsie, potestuje w wolnej chwili :)

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harvi - synonimy są mieszane czysto losowo - czyli przy {s1|s2|s3|s4} możesz otrzymać 2xs1 0xs2 1xs3 1xs4 jak i każdą inną kombinację. Nie ma żadnych mechanizmów ograniczających ilość tekstów - po prostu sam musisz wiedzieć ile razy dany tekst będzie wystarczająco unikalny. Nie ma żadnych ogólnych reguł - wszystko zależy od tego jak dobrze przygotujesz tekst.

@ghosti

ad1) Nie za bardzo wiem o co chodzi? Nie działało bez zmiany nazwy? U mnie działa na kilku hostingach bez zmian.

ad2) Wszystko zależy od konfiguracji serwera, ale ogólnie jest duże prawdopodobieństwo, że nie wszystko zadziała (np. scieżki, konstruowanie linków itd) - lepiej jest uruchomić na virtualu albo zastosować htaccess

ad3) Mixer jest faktycznie pusty (pisałem o tym wcześniej) - na razie jest to moja prywatna wtyczka półautomatycznie synonimizująca tekst- może kiedyś jak będzie zainteresowania to zacznę ją sprzedawać za jakieś małe kwoty

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ad 1) nie, pisalo, o ile dobrze kojarze, ze nie ma klasy o takiej nazwie

ad 2) jasne, ale nie zaszkodzi sprawdzic, moze nie warto sie meczyc na darmo

Moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne, chociaz mialbym tez kilka uwag :piwo:

1. przy parsowaniu skrzynki z free.os.pl byly spore problemy, nawet tresc mailii nie mogla zostac zapisana do bazy, pomoglo dopisanie konwersji w pliku odnosnie wykonywanej akcji, moim bledem bylo, ze nie zaczalem od o2.pl; po dopisaniu krotkiego kodu prawidlowo zostalo sparsowanych 288/290, szkoda, ze brakuje jedego przycisku do tego, troche sie trzeba naklikac

2. a teraz co mi sie bardzo nie podoba, dodawanie wpisow, lista presellkow jest z kazdym kliknieciem relosowana, co mnie bardzo wkurza, mimo wszystko dobrze byloby wiedziec, na ktorym sie skonczylo dodawanie, musialem to wylaczyc jak tylko zobaczylem, ficzer calkiem fajny i efektowny, ale niekoniecznie w tym miejscu :piwo:

Najchetniej zrobilbym tabele mieszajaca id projektu i id precla, tak by wiedziec dokladnie, do ktorych wordpressow artykuly z linkiem do danej strony byly juz dodawane, bo jak rozumiem projekt w domysle ma zawierac zbior artykulow dla konkretnej strony.

Jesli o mnie chodzi to skrypt jest calkiem funkcjonalny, moze dodawanie artykulow czysta przyjemnoscia sie nie stanie, ale na pewno bedzie duzo szybciej, osobiscie z checia bede korzystal, pozdrawiam :piwo:

Ostatnio miałem okazję spędzić wakacje w Turcji. Znalazłem fajne informacje dla turystów. Pewnie mają tego więcej :)

Na koniec polecam artykuł Pauliny o najlepszych tabletkach na odchudzanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o obsługę maili, to w obecnie nie posiadam wiedzy jak to wszystko działa, a z tego co widzę po gotowych rozwiązaniach to nie jest to prosta sprawa (mówię o pobieraniu i obsłudze skrzynki) - jakoś do tej pory nigdy mi to nie było potrzebne. Użyłem gotowej klasy do obsługi maili i nie testowałem tego zbyt dokładnie. Sprawdziłem na o2.pl i kilku płatnych skrzynkach - tam działało. Ale z tego co wiem to z wieloma darmowymi (i pewnie płatnymi też) nie działa poprawnie. Niestety na razie nie mam motywacji wgryzać się w obsługę skrzynki pocztowej, bo to temat na 2 dni chyba. Także jest tak jak piszesz - najlepiej skorzystać z darmowej skrzynki na o2.pl

Co do losowania to się nie zgodzę. Może to wyglądać chaotycznie ale w rzeczywistości w tym szaleństwie jest metoda ;-)

1) W obrębie jednego projektu dany pressel może być wykorzystany tylko raz - tj. nie trzeba śledzić na czym skończyło się dodawanie bo nigdy nie dodasz do danego pressela 2 razy arta z tego samego projektu

2) Losowanie pozostałych presseli jest dlatego, że w spisach bardzo często ludzie dodają hurtowo swoje pressele. W ten sposób jeśli nie byłoby losowania to np. mógłbyś jeden art z synonimami dodać do 10 pressli tej samej osoby - przez co może się zdarzyć, że ktoś uzna to za spam. Dzięki losowaniu presseli prawdopodobieństwo takiego czegoś spada. Można jedynie kłócić się, czy warto losować co turkę czy jednokrotnie. Ja wybrałem tak jak jest, bo mając np. 2-3 projekty dotyczące tej samej strony będziesz dodawał w różnej kolejności do różnych presseli.

Zresztą jeśli chcesz inaczej to bardzo łatwo to pozmieniać w kodzie. Gdyby było Ci to potrzebne to daj znać napiszę gdzie zmieniać w końcu to OS :-)

Co do takiej tabeli z dodanymi artami to już jest ;-) Nazywa się dodane posty - można w niej filtrować wpisy wg. projektów.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciągle problem,

prawdopodobnie coś z plikiem PhraseSynonymMapBuilder.php

wgrałem najnowszą wersję, zmieniłem nazwę pliku, bo nie działał piekarz,

no i nie pomogło,

nic się nie wyświetla, a pod frontend_dev.php mam:

Warning: sfCore::require(/easypress/lib/model/map/PhrasesynonymMapBuilder.php) [function.sfCore-require]: failed to open stream: No such file or directory in /easypress/lib/symfony/util/sfCore.class.php on line 164

Fatal error: sfCore::require() [function.require]: Failed opening required '/easypress/lib/model/map/PhrasesynonymMapBuilder.php' (include_path='/easypress/lib:/easypress:/easypress/apps/frontend/lib:/easypress/config/../lib/symfony/vendor:.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /easypress/lib/symfony/util/sfCore.class.php on line 164

Co robić?

"We could change the world if god give us the source code."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. PhrasesynonymMapBuilder.php nalezy zamienic na PhraseSynonymMapBuilder.php (sciezka piekarz\lib\model\map\)

Przed krokiem opisanym powyżej nie działał piekarz po aktualizacji,

po zamianie nazwy pliku dalej nie działa, i wyświetla błąd opisany wcześniej.

Zastanawiam się, czy przypadkiem wszystkiego nie usunąć i jeszcze raz nie zainstalować, ale szkoda mi bazy danych.

"We could change the world if god give us the source code."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na home.pl nie do odpalenia:

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '//apps/frontend/config/config.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /index.php on line 8

"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności