Skocz do zawartości

Reklamodawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym Was (bardziej doswiadczonych) zapytac o taka rzecz.

Chodzi o sciagnie reklamodawcow na strone.

Wyobrazmy sobie taka teoretyczna sytuacje:

Jest strona o wybranej tematyce, ktora generuje kilkanascie tys odwiedzin/mc.

Powiedzmy, ze na frazy, ktore dotycza strony, jest wypozycjonowana w top10 w google.

Jak w takim przypadku wyglada zdobywanie reklamodawcow na strone?

Czy reklamodawcy beda sie sami zglaszali (bo juz zauwazyli potencjal internetu), czy treba ich namawiac, i przekonywac, ze reklama w internecie jest skuteczna?

Duze firmy z duzym budzetem wola sieci reklamowe, a srednie i male firmy?

Moze srednie i male firmy wola reklame w googlu?

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam,

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza...? Jak raz na miesiąc może na PiO wyniknąć ciekawa dyskusja na równie ciekawy temat to wy siedzicie cichutko nie udzielając się... ;P

Sam chętnie bym się dowiedział jak robią to inni... ja na razie nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii :)

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie ma co czekać, aż ktoś się zgłosi tylko sprzedawać linki na forach typu PiO czy chociażby na allegro, a jak ktoś się sam zgłosi to go pociągnąc po kieszeni ile się da;)

Wypróbuj nowy i ładniejszy katalog sklepów GdzieKupic.org.

Wykonam strony Internetowe, szablony WordPress, wizytówki firmowe, skrypty php. Portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akcja typu:

Tylko przykład:

Prowadzę popularną stronę o BMW. Kilkanaście tysięcy uu miesięcznie. Czy przejdzie akcja z rozsyłaniem maili do potencjalnych reklamodawców np. internetowe autogiełdy itd ??? Jak to zrobić by nie było akcji SPAM ???

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjay99, oj bardzo zadko sie zdaza ze takim sposobem znajdziesz potencjalnego klienta na reklame, w tej tematyce.

Ostatnio wystawilem o podobnej tematyce(motoryzacja) serwis na sprzedaz w allegro, to klienci na reklame rzucili sie na muchy na padline :)

(i serwisu juz nie musze sprzedawac:))

Zwiedzaj multimedialnie TRÓJMIASTO z AUDIO PRZEWODNIKIEM - bądź indywidualny.

certyfikat energetyczny świadectwo energetyczne charakterystyka energetyczna

Tradycjonalne jak i modernistyczne DONICE doskonale się nadają do urozmaicenia mieszkania, miejsca pracy jak i ogrodowych zaciszy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapir, z tego co sie naczytalem o agencjach reklamowych to wiecej sam wyciagne poswiecajac 1h dziennie na szukanie klienta.

Zwiedzaj multimedialnie TRÓJMIASTO z AUDIO PRZEWODNIKIEM - bądź indywidualny.

certyfikat energetyczny świadectwo energetyczne charakterystyka energetyczna

Tradycjonalne jak i modernistyczne DONICE doskonale się nadają do urozmaicenia mieszkania, miejsca pracy jak i ogrodowych zaciszy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kazde pytanie mialbym traktowac jako spam to nie wiem ludzie powinni zrezygnowac z mailowania bo przeciez kazde pytanie to spam...czy jest w tym cos zlego zeby komus zaproponowac reklame?

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedna stronę z której dostałem już parę zapytań odnośnie możliwości reklamy. Nigdy nie były to jakieś ekstra oferty, powiedzmy trochę lepsze niż byłoby z Adsense i PP tradedoubler.

Natomiast sam nie próbowałem umawiać się z potencjalnymi reklamodawcami, ale myśle że jak ktoś mam dobrą stronę, profesjonalnie przygotowaną ofertę, no i niezłą gadkę to może w ten sposób zdobyć dobrych reklamodawców.

Własny sklep internetowy dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w jaki sposób szukają reklamodawców domy mediowe ;).

Generalnie to robisz tak:

1. Musisz mieć firmę

2. Musisz mieć ładnego pdf'a z dobrze napisaną ofertą, kupą wykresów, statystyk popartnych np. badaniami gemiusa.

3. Musisz mieć adserwer, poważny klient nie zaufa zliczanym klikom i odsłonom przez mega super wypasiony skrypt z webhelpa choćby nie wiem jak dobry był :).

4. Rozsyłasz profesjonalnie przygotowaną, indywidualną ofertę do kilkudziesięciu firm podpisując się jako pracownik działu marketingu swojej firmy.

5. Po 2-3 dniach dzwonisz do tych firm i powołując się na wysłanego maila pytasz czy oferta doszła, czy mają jakies pytania itp.

6. Ceny musisz mieć wysokie, nikt nie kupi billboarda za 2 zł za 1000 odsłon. Dajesz 40-60 zł, a do tego jawnie tabelę z wysokimi rabatami, które można otrzymać już za małe zakupy.

7. Dajesz rabaty za stałą współpracę, umowy na rok itp itd.

8. Pielęgnujesz kontakty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności