Skocz do zawartości

Rejestracja domen - tylko domen?


neon103

Rekomendowane odpowiedzi

ak wiadomo od dawna obowiązuje w Polsce takie prawo jak rejestracja strony.

Nie chcę być ścigany z powodu nie zarejestrowania strony. Mam w związku z tym kilka pytań.

-Jak wygląda proces rejestracji strony? Co trzeba wypełnić, gdzie udać się (UG?) itd.

-Czy trzeba rejestrować także stronę na subdomenie?

-Ile kosztuje zarejestrowanie strony? Płatne co rok, miesięcznie czy jeszcze w inny sposób?

-Co grozi jeżeli strona nie jest zarejestrowana?

Edycja:

-Czy rejestruje się także strony "martwe", qwleby itd?

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszył mnie twój post, ale postaram się to opisać po swojemu:

1. Proces rejestracji domeny wygląda następująco:

1.1. Wchodzisz na strone która oferuje rejestracje domen (np. nazwa.pl).

1.2. Sprawdzasz czy twój wymarzony adres jest wolny czy zajęty.

1.3. Jeżeli jest wolny, musisz się zalogować na swoje konto (które wcześniej założyłeś ), albo sie dopiero rejestrujesz.

1.4. Podajesz swoje dane osobowe, tj. Imię nazwisko, adres, pesel, decydujesz czy na firme czy na osobe prywatną.

1.5. Następnie akceptujesz zamówienie potwierdzając regulamin oraz zgode na przetwarzanie danych osobowych.

1.6 Później przechodzisz do płatności.

1.7. Masz kilka sposobów płatności. Możesz zapłacic na poczcie lub przez internet.

1.8. Domene możesz zarejestrować w przeciągu kilkunastu minut nie wychodząc z domu.

2. Subdomen się nie rejestruje. Kupujesz tylko domene i podpinasz ją do swojego serwera.

W panelu administracyjnym serwera możesz tworzyć nieskończoną liczbe subdomen. (zalezy od hostingu).

3. Zarejstrowanie domeny kosztuje parę złotych w zależności od rodzaju domeny.

Domene opłaca się co 1 rok. przedłuzenie domeny kosztuje zwykle więcej niż sama rejestracja.

4. Nic ci nie grozi jezeli nie zarejestrujesz domeny.

<lol2>

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączył: 14.07.2006

Przez prawie 2 lata nauczyłem się rejestrować domeny.

No i nawet chwalę firmę ovh.pl :)

Chcesz zarejestrować domenę u rejestratora czy w Urzędzie Patentowym RP?

No w jakimś urzędzie. Tylko nie wiem jak to zrobić i ile taka rejestracja kosztuje. Zadałem pytania w 1 poście.

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można "zarejestrować" domeny, tzn. można, ale u partnera NASK, albo w samym NASK'u.

Możesz jedynie zarejestrować znak towarowy w sądzie i wtedy będziesz mieć prawo do domeny.

To w dużym uproszczeniu, bo to zależy jeszcze od podobieństwa znaków, rozdzaju TM (graficzny, pisemny etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sorki. Chodzi o zarejestrowanie strony, a nie domeny - źle to ująłem.

Zmieniłem treść:

Jak wiadomo od dawna obowiązuje w Polsce takie prawo jak rejestracja strony.

Nie chcę być ścigany z powodu nie zarejestrowania strony. Mam w związku z tym kilka pytań.

-Jak wygląda proces rejestracji strony? Co trzeba wypełnić, gdzie udać się (UG?) itd.

-Czy trzeba rejestrować także stronę na subdomenie?

-Ile kosztuje zarejestrowanie strony? Płatne co rok, miesięcznie czy jeszcze w inny sposób?

-Co grozi jeżeli strona nie jest zarejestrowana?

Edycja:

-Czy rejestruje się także strony "martwe", qwleby itd?

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest to wymagane?! Kto ma stronę powinien ją zarejestrować. To chyba obowiązek.

Dziękuję za podane linki - na pewno przeczytam każdy.

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko bubel prawny i nic więcej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że to jest nierealne - zauważ, że dzisiaj prawie każdy ma stronę, bloga lub coś takiego - i jak teraz mają te wszystkie osoby ścigać?

Zresztą pewnie nawet nie jest to zgodne z ustawami w UE.

Było nie było zapomnij o tym - ktoś kiedyś przez niedopatrzenie użył niezbyt przemyślanego zwrotu w ustawie, ktoś inny czytając tą ustawę zrobił sobie "sensacyjną" wykładnie, media podchwyciły bo był sezon ogórkowy i wiadomość poszła w świat - tylko tyle. NIKT nie będzie Cię ścigał za to.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności