Skocz do zawartości

E-learning - platforma- prośba o pomoc


Cockney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów (choć tych pierwszych pewnie jest mniej :-) ). W tematyce e-learningu jestem zielony- mam na myśli stronę techniczną, tworzenie i zarządzanie etc. Czy znacie dobre platformy e-learningowe? A może ktoś tworzy własne kursy i mógłby podzielić się doświadczeniami? Chcę uruchomić e-learning wspierający kurs metodą tradycyjną i nie do końca wiem, jak się za to zabrać? Czy wystarczy oprogramowanie/skrypt, który mogę uruchomić na własnym serwerze? Czy konieczne jest skorzystanie z gotowego rozwiązania w jakiejś z firm oferujących takie usługi?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki,

Pozdr! :)

p.s. jeśli zły dział, proszę moderatora o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak Moodle.

Darmowa platforma, otwarty kod.

W Twoim przypadku to chyba jednak się nie sprawdzi.

Raz, że armata na wróble, dwa, że bez niezłej znajomości php itp będzie Ci ciężko.

Poszukaj firm/serwisów, które robią robią możliwie dużo za Ciebie.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maiłem zajęcia z infy na uniwerku w trybie e-learning. Korzystali z platformy XDokeos - z tego co kiedyś sprawdzałem to jest ona darmowa ;)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję- Wasze odpowiedzi są bardzo przydatne. Proszę o jeszcze ;)

W międzyczasie buszowania znalazłem coś o nazwie WBTExpress 4system - będę się temu musiał lepiej przyjrzeć, podobnie jak Waszym propozycjom.

Proszę innych o zabranie głosu.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moodle wcale nie jest trudny, są materiały nt. instalacji i polskie forum https://moodle.org/mod/forum/view.php?id=955 - możesz wejść jako gość. Moodle spokojnie można zainstalować na krasnalu albo na zewnętrznym serwerze. W wersji podstawowej działa bez problemu np. na tym serwerze za 50 zł. Na bezpłatnych nie próbowałem. Jest też dostępna w internecie bezpłatna platforma e-learningowa, na której można umieszczać swoje kursy i nawet na nich próbować zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Myślę, że warto odświeżyć wątek. Ostatnio bardzo zaangażowałam się w temat e-learning. Dość długo szukałem specjalistów z branży IT, którzy wdrożyliby odpowiednie rozwiązania dla mojej firmy (szkoła językowa) i w końcu się udało. Polecam Wam Globe IT, ich dorobek jest naprawdę imponujący, to fachowcy w swojej dziedzinie. Dzielę się opinią, ponieważ uważam, że warto promować wysokiej klasy specjalistów. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności