Skocz do zawartości

Pomoże ktoś z drobnym skryptem php?


Delta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbuję napisać prosty skrypt php, ale coś mi nie wychodzi więc postanowiłem poradzić się bardziej zaawansowanych forumowiczów.

Chodzi mi o skrypcik, który otworzyłby plik1.txt i zamienił wszystkie słowa w tekście np. gruszka na pietruszka i później zachował jako plik2.txt.

Czy mógłbym prosić o podpowiedź jak miałby wyglądać taki skrypcik?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<?
$file=fopen("plik2.txt", "w");
flock($file, 2);
fputs($file,str_replace('gruszka','pietruszka',file_get_contents('plik1.txt')));
flock($file, 3);
fclose($file);
?>

lub po prostu:

<?
file_put_contents('plik2.txt',str_replace('gruszka','pietruszka',file_get_contents('plik1.txt')));
?>

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta:

Proponuje poświecić trochę czasu na czytanie dokumentacji do PHP

https://pl2.php.net/manual/en/

Podstawy trzeba znać:) Bo inaczej to trochę ciężko jest.

Jak bedziesz tylko kopiował i wklejał to sie za wiele nie nauczysz :)

Staraj sie zrozumieć to co podał Trotyl, przenalizuj co robiłeś źle w swoim kodzie ;)

@Trotyl - w przykładach lepiej nie stosować za dużych skrótów myślowych (np. wywoływania funkcji jako parametr funkcji) , bo można zostać nie zrozumianym przez młodego adepta sztuki programowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności