Skocz do zawartości

Jak zwiększyć trafic


Rekomendowane odpowiedzi

Pozycjonowanie to jedna z metod zwiększająca ruch na witrynie. Ciekaw jestem jakie jeszcze metody stosujecie w celu podniesienia wielkości traficu na Waszych stronach.

Osobiście stosuje:

1. Dodanie do katalogów popularnych serwisów (Onet, Interia, Gazeta, WP, WebwWeb...)

2. Notki prasowe w portalach tematycznych

3. Google AdWords

4. Wymiana linkami z serwisami tematycznymi

5. Reklama w stopkach e-maili

6. Artykuły sponsorowane w wortalach tematycznych

7. Linki w stopkach na forach internetowych

Jakie są Wasze metody? Podzielcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Coraz popularniejsze są tutoriale a w szczególności video tutoriale. Wszelkiego rodzaju video jak i serwisy typu wykop. Darmowe ebooki u nas trochę "zeszmacone" przez domorosłych marketerów i PP ale dobrze skonstruowane nadal są skuteczne. I jeszcze parę innych ;) generalnie warto śledzić nowe trendy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adwords to się chyba tylko opłaca dużym portalom które mają same targetowane reklamy.

Ja zrobiłem tak, utworzyłem reklamę w adwords o treści "ściągnij firefoxa z toolbarem google ..." dla ruchu z USA, Kanady, Japoni, Niemiec i Wlk. Brytanii, ustawiłem stawkę za kliknięcie 20 groszy, reklama kierowała na podstronę, na której miałem skierowanie adsense firefox plus trochę treści zachwalające firefoxa. Na logikę się wydaje że jeśli ktoś klika w reklamę o treści "ściągnij firefoxa z toolbarem google ..." to na bank ściągnie tego ff. Tak sobie liczyłem kokosy, jeśli nawet co 3 os. ściągnie ff, to koszt reklamy wyniesie 60 gr. a zysk $1, a tu wyszła jedna wielka ###### - FF ściąga co 40 osoba. Więc nie wiem po kiego grzyba ci ludzie klikają w te reklamy, może by mi ktoś wytłumaczył.

PS. Oczywiście żeby nastąpiła konwersja, FF nie mógł być instalowany wcześniej na kompie, no ale jeśli ktoś ma ff to po co klika w tą reklamę. Chyba że w adsense 60% kliknięć jest przypadkowych, a 30% klikanych przez krewniaków adsensowiczów.

PS2. Próbowałem z innymi programami, jest to samo.

Podsumowując, adwords się nie opłaca, chyba że masz same targetowane reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykop daje niesamowitego kopa jeśli chodzi o UU, podobnie jak portale społecznościowe i odpowiednie fora. Jeżeli chodzi o adwords to nie zauważyłem żadnej różnicy na liczbie wejść, może nieznaczna i dałem sobie spokój.

Większość kliknięć w reklamy to są przypadkowi ludzie, którzy klikają w reklamy by zarobić na adsense. Dlatego ja w kampanii ustawiłem wyświetlanie reklam tylko w g. Wejść bardzo mało, ale za to wartościowi klienci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić strony o tematyce z duża oglądalność i taniem ruchem i kierować ten "tani" ruch do stron, na których ruch jest drogi.

Kierować ruch - po prostu link, nic więciej.

Ale jeśli tylko 3% UU z strony z eCPM 0,50 ida dalej do strony z eCPM 15,00 - to IMHO wyniki nie są zle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 15175 - traffic to ruch zatem każdy kto wchodzi na witrynę niezależnie czy jest to powracający czy nowy robi ruch.

A co sądzicie o kupowaniu trafficu, ale na zasadzie beznamiętnego przekierowania - wchodzę na witrynę i... otwiera mi się docelowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzę na witrynę i... otwiera mi się docelowa?

W sensie, że jak?

podobna tematycznie stronka była z jakimś ruchem, nagle przekierowanie?

- jeżeli dobrze rozumuję to średnio mi się to wydaje dobre;p

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności