Skocz do zawartości

Własne zaplecze tematyczne VS SWL


sylverand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co z Waszych obserwacji jest mocniejsze w pozycjonowaniu łatwych i średnich fraz? Systemy wymiany linków dynamicznych jak e-weblink / SEO.net.pl czy własne tematyczne zaplecze oczywiście na serwerze z innym IP itp. ?

chodzi mi o skale porównania załóżmy 5.000 pkt w SWL VS 10 małych stron zaplecza tematycznego łącznie zindexowanych na jakieś site:2.500 na innym serwerze niż promowana strona

Myśl i bogać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no i myślę też że przewagą jest to że linki w tych miejscach moge wbijać w treść i na stałe co w przypadku tych skutecznych SWL (e-web, seo) jest niemożliwe, a Google coraz bardziej zwraca uwagę na trwałość linków.

to co na dziś daję radę osiągnąć tymi np. 5.000pkt na 1 frazę w e-weblink, to z takimi 10x różnymi stronami zaplecza pod temat też powinienem dać radę wybić daną frazę w góre? :)

Myśl i bogać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak pomieszać? Czyli zaplecze 50% linkowanie swl do stronki 25% i linkowanie swl do zaplecza 25% lub podobny mix.

Przecież nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie.

Każdy ma inny cel, założenia - z czasem każdy sam dochodzi do tego, co jest dla niego najlepsze.

W tym temacie jedyne co można podpowiedzieć, to zalety jednego i drugiego rozwiązania.

Podawanie rozwiązania w % chyba nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem na swoim blogu o zapleczu tematycznym vs System wymiany linków. Wtedy byłem troszkę przybity, bo moje zaplecze tematyczne nie wystarczało, by przebić stronę linkującą tylko z SWL (stałych i rotacyjnych). Dzisiaj, patrzę na to zupełnie inaczej - tym bardziej biorąc pod uwagę to, co Google robi ze stronami typu kopie Wiki.

W skrócie - zaplecze tematyczne pozwala utrzymać pozycję strony, choć strona pozycjonowana takim zapleczem wspina się zdecydowanie wolniej w SERPach niż strona dopalana SWL. Ale też śpisz spokojniej: wspina się powoli, ale się wspina. Nie budzisz się z krzykiem, bo przyśnił ci się ban na 90% zaplecza w SWL ;-)

I - jak wspominają koledzy - korzystać trzeba ze wszystkiego co jest do dyspozycji. Byle z głową i umiarem.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy blog :) a ten gość co SWLami wybił się ponad Twoje zapleczowe nadal jest tak wysoko czy Google już zrozumiało na czym bazuje i poszedł szybko na 200. pozycje?

a co do prędkości wybijania się w góre samym zapleczem, to wg Ciebie idzie dużo (bardzo dużo ? :)) wolniej ale jak już wejdzie w top3 to stoi stabilniej i z mniejszym ryzykem niż SWLem ?

PS

a to co Google robi z wiki, dmozami itp to widać chociażby po statystykach e-weba i seo..... spadek o 60 mln w 2 miesiące site w e-webie i bodajże spadek 25 mln w seo... to wiele mówi :)

Myśl i bogać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tam robie zaplecze tematyczne a SWL uzywam by podlinkowac zaplecze:] A co do pozycji do dzieki SWL dostniesz ciut szybciej pozycje ale zaplecze to zaplecze majac tematyczne masz wartosc dodana w postaci wytargetowanego ruchu itd:] a pozycje przychoda z czasem ale sa stabilniejsze niz SWL :) nie ma duzych wahan :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie powiedzmy 10 stron zaplecza tematycznego (niepołączone ze sobą subdomeny, łączny site ich 2500-3000 itp.) da radę już coś zdziałać ze średnio-trudną bądź średnią frazą? czy jednak to zdecydowanie za mało na średnie frazy do spokojnego podnoszenia na top3? :)

Myśl i bogać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest zawsze po środku - tworzysz własne zaplecze na ok. łącznie 2500 site. Linkujesz z niego, a możesz i dodać do SWL i masz dodatkowo jeszcze ok. 2500pkt :)

Wadą własnych stronek na pewno jest czas stworzenia ich, a linkowanie z SWL - to pkt. można kupić ew. zdobyć dzieki stronkom typowo śmietnikowym dodanym do SWL

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co z Waszych obserwacji jest mocniejsze w pozycjonowaniu łatwych i średnich fraz? Systemy wymiany linków dynamicznych jak e-weblink / SEO.net.pl czy własne tematyczne zaplecze oczywiście na serwerze z innym IP itp. ?

chodzi mi o skale porównania załóżmy 5.000 pkt w SWL VS 10 małych stron zaplecza tematycznego łącznie zindexowanych na jakieś site:2.500 na innym serwerze niż promowana strona

czyli każda strona z 10 po 250 stron zaindeksowanych?

jesteś w stanie w miare szybko napisać 2500 sensownych tekstów tematycznych?

234x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności