Skocz do zawartości

Własne zaplecze tematyczne VS SWL


sylverand

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no nie rozumiem dlatego jestem w tym dziale :rolleyes:

dla mnie long tail to pare tysięcy kombinacji z danym słowem ale pod słowo "programy" to chyba "określenie + słowo" to już za trudny zestaw do nazwania tego long tail tak jak już zostało to wyżej wyjaśnione :D

a wracając do meritum tematu:

Google chyba z czasem mocniej docenia i dopala słowa w treści, pogrubione anchory z kontekstem itp, niż linki SWL w gołej stopce na gołym spamie (powiedzmy że około 2/3 zasobów to wiki+dmozy) ? ale trzeba przyznać że moc i szybkość windowania SWLi jak e-weblink czy SEO jest bardzo dobra na obecne czasy, ale na pewno mniej stabilna i "twarda" ?

w skrócie to można chyba powiedzieć zaplecze tematyczne to dużo pracy, efekty poźniej, ale stabilniejsze i bezpieczniejsze ?

Myśl i bogać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedzmy o long tail z "programy" np.

"programy na komputer"

"programy biurowe"

"programy darmowe"

To nie long tail. Raczej zamiast np. "programy darmowe" pozycjonujesz coś w stylu "fajne darmowe programy do mojego komputera" itp. :rolleyes: I na to nie potrzeba Ci wiele punktów, a ludzie różne cuda do wyszukiwarek wpisują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ludzie różne cuda wpisują bo to widze codziennie w Analytics :rolleyes:

a nawiązując do long tail'a, czy nie jest troche tak że jak mam mocno top3 pare trudnych fraz "krótkich" 1-2 wyrazowych to takie mieszanki na te słowa i tak Google wywala w czołówce wyników, przy najmniej tak to odnotowałem na pare przypadków w statystykach :D

long tail stał się ostatnio modny, szczególnie pod SWLe bo na zapleczach to ciężko z tym działać, a skoro "to działa" to jakie wyniki w trafficu można osiągnąć z np. 3.000 takich niszowych fraz ? bo nie sądze żeby chociaż 5-10 razy dziennie ktoś szukał każdego z niszowych kombinacji.... lubie być skrupulatny w planach zanim o czymś mocniej myśle, więc zakładam pare ogólnych średnich ale moga znacznie sie mijać z prawdą:

załóżmy long tail na 3 tyś

załóżmy że branża dość dobra i poszukiwane różne kombinacje

nie każdy mix z takich niszowców jest codziennie szukany, zakładam średnią na 5 fraz to 10 wejść, więc 3000 fraz dałoby 6000uq dziennie? realne czy zaniżam/zawyżam ?

Myśl i bogać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, ze frazy longtailowe wpisuja czesto uzytkownicy na pozniejszym etapie podejmowania decyzji zakupowych.

opony -> szukam opon, nie kupuje, chce sie rozejrzec.

opony michelin -> wiem, ze chce michelin, jakie sa?

Michelin ENERGY E 3A 165/65R14 79 T -> szukam konkretnego modelu, jak znajde dobry deal, kupie natychmiast.

Tak wiec, nawet jesli "opony" daja mi XXXX UU dziennie, to w bezposrednim przelozeniu, niekoniecznie beda tak samo duzo warci jak XX UU na "Michelin ENERGY E 3A 165/65R14 79 T"

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola Boga....linki w tresci maja taka sama szanse polecenia jak swl,bo robi sie tego mnostwo,zaplecze ma byc dobrze przemyslane,a na pewno nie sa to tysiace kopii wordpressa z setkami "mocnych "linkow w tresci,nikt mi nie powie ze nie korzysta z swl i wybija sie na czolowe frazy...a chyba tylko to pisza bo trendy jest miec zaplecze tematyczne

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonuje się nie linkami ale przyrostem linków. Dopala imitując ten przyrost.

Ośmielę się nie zgodzić :( "przyrost linków" nie jest wcale elementem niezbędnym...

TAK, ale nie tak spektakularne jak przy użyciu SWL'i.

Nie zawsze. Jeśli mamy tematyczną mocną stronę zaplecza i damy tam link do strony pozycjonowanej, efekt może być natychmiastowy i bardzo "spektakularny".

TAK, ale nie tak spektakularne jak przy użyciu SWL'i.

Nie zawsze. Jeśli mamy tematyczną mocną stronę zaplecza i damy tam link do strony pozycjonowanej, efekt może być natychmiastowy i bardzo "spektakularny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi sylverand,

Żeby Ci najlepiej przedstawić zastosowanie LongTail posłużę się przykładem sklepu internetowego GSM, gdyż bardzo często longtail to pozycjonowanie konkretnych produktów w ofercie swojego sklepu.

A więc mając taki sklep internetowy pozycjonujesz konkretne produkty - np. modele telefonów komórkowych, wszelkie akcesoria czyli :

- bateria do nokii 3310

- obudowa sagem my501x

- ładowarka do nokii

i dzięki temu ludzie trafiają na konkretną podstronę Twojego sklepu internetowego z konkretnym produktem.

LongTail jest o tyle dobry, że małym kosztem pozycjonujesz bardzo dużo fraz z których generujesz wartościowy traffic, który przedkłada się na zyski (sprzedaż, wyświetlenie reklam, adsense, PP itd).

the-long-tail.jpg

Tak przedstawia się ruch generowany z głównych słów kluczowych oraz z niszówek dzięki longtail.

Polecam Ci film z wykładu na OKEBI : Long Tail (długi ogon) a SEO w e-Biznesie w którym to Cezary Lech bardzo dokładnie i prosto wyjaśnił wszystko o LongTail'u :(

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności