Skocz do zawartości

Sprzedaję vortal - jak go wycenić?


Milano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
min 200k $ netto

edit: nie zauważyłem $

Jestem na bieżąco w temacie wyceny własnego serwisu i zgodzę się, że 200k $ to obiektywna cena (jak szybko policzyłem to są to mniej więcej średnie dochody z 3,5 roku działalności). Przy wspomnianej liczbie UU taki współczynnik jest jak najbardziej do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każdy serwis jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić".

Można to podciągnąć pod praktycznie każdy biznes.

Zawsze lepiej zawyżyć. Od czego są negocjacje :)

Nie można mieć wszystkiego, ale... WSZYSTKO można osiągnąć.

Z nami jest to jeszcze łatwiejsze - RANKING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata to trochę dużo moim zdaniem.

Zbyt długi okres jak na nieprzewidywalność tej branży chyba że sprzedajesz jakiegoś giganta rynku typu ceneo czy onet.

To już chyba głowa nabywcy, żeby mu to zyski przyniosło. Gdyby każdy patrzył na to tak, że inwestycja jest w pewnym stopniu nieprzewidywalna to nikt nie inwestowałby w akcje a żaden nowy serwis by nie powstał. Bo po co siedzieć rok nad serwisem i ładować w niego kasę skoro na koniec może się okazać niewypałem? Tutaj przynajmniej kupujesz dobry start a 3 lata to IMO minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inwestycje niosące mniejsze ryzyku utraty a są takie które niosą większe.

Różnicą jest inwestowanie np w budowe autostrady niż w firmę szukającą diamentów na brzegach RPA. Znalezienie diamentów zależy od szczęścia a rentowność autostrady jest zapewniona ponieważ w okolicy kilkudziesięciu kilometrów nie może powstać inna droga szybkiego ruchu.

Napisałem że 3 lata to długo moim zdaniem nie dla tego że to jest zbyt długi okres na zwrot inwestycji ale dla tego że nie wiemy o serwisie nic.

Jaka grupa docelowa, skąd są wejścia itp itp?

Jeśli 90% wejśc to goście z wyszukiwarki g to co wtedy?

Śpisz spokojnie przez 3 lata i modlisz się o utrzymanie pozycji? Ja napewno nie.

Nie wiem jaki to serwis i pod tym kątem trzeba wziąść mój sceptycyzm.

Wcale nie neguję tego że ten serwis nie jest tyle wart, poprostu mój wniosek jest z informacji jakie otrzymałem w tym poscie.

Właścicielowi życzę powodzenia w sprzedaży serwisu nawet za cenę większa niz te 3 lata, oby więcej ludzi którzy odnoszą zawodowy sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie przy takich zarobkach po co to sprzedajesz? Przecież jak bym miał dostawać miesięcznie tyle $$$ to bym nic nie robił ;)

Aż taki chętny do sprzedaży nie jestem... choć trochę gotówki by się przydało :) Dlatego, jeśli sprzedawać to za dobrą cenę - a jeśli klient jej nie zaakceptuje to na pewno nie będę płakał z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności