Skocz do zawartości

Sprytne Katalogowanie działające w Wine


mrbox

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie o Sprytnym Katalogowaniu parę osób pytało o możliwość uruchomienia SK pod linuksem- dzisiaj mi się to udało i bynajmniej nie zostawię tej informacji dla siebie :)

krok 1. Instalacja wine

Dla Gentoo

# emerge wine

krok 2. Instalacja IE ze skryptu ies4linux- wersje 6.0 i 5.5

# emerge ies4linux
# ies4linux

//i dalej według instrukcji na ekranie

krok 3. Ściągamy SK i powiedzmy wrzucamy do swojego home (/home/user)

krok 4. otwieramy konsolę w katalogu, w którym mamy ściągniętą instalkę SK

albo

$ cd [katalog]

krok 5. w konsoli wykonujemy polecenie

$ cat ~/bin/ie6

w wyniku czego w konsoli pojawi się coś a'la

export WINEPREFIX="/home/user/.ies4linux/ie6"
if [ -f "/home/user/.ies4linux/ie6/.firstrun" ]; then
	rm "/home/user/.ies4linux/ie6/.firstrun"
	wine "/home/user/.ies4linux/ie6/drive_c/Program Files/Internet Explorer/IEXPLORE.EXE" "https://www.tatanka.com.br/ies4linux/ok-pl.html"
else
	wine "/home/user/.ies4linux/ie6/drive_c/Program Files/Internet Explorer/IEXPLORE.EXE" "$@"
fi

gdzie user to jest nazwa aktywnego użytkownika

krok 6. w konsoli wykonujemy polecenie

$ export WINEPREFIX="/home/user/.ies4linux/ie6"

jest to pierwsza linijka kodu powstałego z powyższego polecenia

krok 7. w dalszym ciągu w konsoli wykonujemy

$ wine sprytnekatalogowanie.demo.setup.exe

lub jak ktoś ma pełną wersję, to pewnie nazwa instalki będzie wyglądać trochę inaczej

krok 8. instalujemy SK z ustawieniami domyślnymi- dobrze jest sobie zrobić skrót na pulpicie

krok 9. tworzymy projekty i katalogujemy :(

Teraz małe podsumowanie- jest to sposób, który przed dosłownie pół godziną zadziałał u mnie- zainstalowałem SK, miałem dostępne wszystkie opcje dema, katalogi otwierały się tak jak miały w zamierzeniu i ten stan utrzymał się po wyłączeniu i włączeniu programu. Mój system to Gentoo 2008.beta2, wine 0.9.57, KDE 3.5.9. W razie problemów będę starał się pomóc, ale nic nie gwarantuję- do efektu takiego jaki miałem doszedłem po wskazówkach kolegi, który jest dużo bieglejszy w Linuksie ode mnie.

pozdrawiam wszystkich i zostawiam screenshota z działającym SK:

https://img134.imageshack.us/img134/2144/zrzutekranu2kc3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest :)

Działa - Mandriva 2008.1 wine 0.9.58

Masz u mnie piwo na SEOparty2k8 :(

[Dodane]

bodzio powinien Cię upić do nieprzytomności lub odpalić jakąś dolę ;)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie otrzymaną- ale przez najbliższy tydzień moim 'ulubionym' zajęciem jest sesja, więc wszystkie testy będę przeprowadzał myślę, że w okolicach 29 czerwca- wtedy będę po wszystkich egzaminach i imprezach posesyjnych więc będę mógł na to spojrzeć trzeźwym okiem :)

ale jeśli bardzo chce mieć dostęp do rejestru to prawdę powiedziawszy nie wiem o co może chodzić, bo Wine tworzy swój plik, który udaje rejestr- jeśli któryś z Forumowiczów byłby na tyle miły i wysłał mi na pw wszystkie wpisy z rejestru windows, które tworzy pełna wersja SK, to byłbym wdzięczny- być może trzeba będzie pokombinować z ręczną edycją tego pseudorejestru :)

na ten moment możesz spróbować wpisać komendę z pkt 7. z kota roota, czyli

$ su
Hasło:
# wine (...).exe

jednak prawdopodobnie na niewiele to się zda :P

a tak przy okazji- bardzo proszę wszytskich, którzy próbowali uruchomić SK na Wine (nawet demo) o wpisywanie w temacie distro, wersji Wine i środowiska graficznego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

tak jak bodzio napisał, dostałem już wszystko co jest mi potrzebne do testów i stwierdziłem, że jedna próba nie zaszkodzi.

zatem- nieopatrznie zainstalowałem nową(pełną) wersję nie usuwając starej- i wszystko chodzi, tak jak powinno. Dlatego jeśli ktoś miałby problemy przy instalacji pełnej wersji, polecam spróbować zainstalować najpierw demo- wedługo opisu- a później pełną, też według opisu, zmieniając tylko nazwę pliku .exe

Bolek12- w Twoim przypadku wygląda to tak, jakbyś nie miał praw do zapisu plików w miejscu zainstalowania wine- dlatego spróbuj to zrobić z roota. napisz jeszcze jaki masz system, wersję wine i środowisko graficzne

jednak testowanie nie kończy się teraz- stała się u mnie rzecz conajmniej dziwna, a mianowicie program jako taki się uruchamia, ale nigdzie nie ma jego plików- zatem, niedługo pewnie pobawię z tym jakoś głębiej- jednak są to sprawy techniczne, których Wy nie musicie mieć na uwadze- można oficjalnie powiedzieć, że Sprytne Katalogowanie jest jak najbardziej możliwe do uruchomienia pod Linuksem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbował bym jeszcze uruchomić program pod SUSE, z tego co pamiętam to nie miałem problemu z uruchomieniem moich programów które działały z wykorzystaniem kontrolki IE. Przy pierwszym uruchomieniu programu wine napisał że potrzebna jest kotrolka internet eksplorera. Nacisnąłem domyślny przycisk i pobrało sie to co potrzebne samo.

Najlepiej potestować na wirtualnej maszynie vmware, wirtualbox itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności