Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze rodzaju zaplecza


webBartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ukończyłem prace nad bardzo dużym serwisem, które zajęły mi łącznie rok czasu. Teraz muszę to wypozycjonować. Mam już też masę unikalnych artykułów (dokładnie 3200), pisanych na zlecenie przez 15 osób, które znają się na tej tematyce. Średnia długość artykułu to 9000znaków. Artykułów tych starczy na pewno na około 500różnych stron po 5podstron każda. W związku z tym, że tematyka jest dosyć konkurencyjna (niestety nie powiem o co chodzi), musze wybrać jedną z dwóch możliwości:

Typ I:

- stworzenie kolejnego zaplecza, którego już dużo w sieci (opisy, teksty piosenek, wiersze itd). Łącznie około 900 domen info, na 30 VPSach/30nr IP, z masą site (trzeba wziąc pod uwagę ostatnie spadki site).

- dodatkowe wrzucenie tych unikalnych treści jako dodatkowe działy tej strony na subdomenach (np. prowadząc stronę o tematyce ogłoszenia motoryzacyjne, tworzę dział z artykułami np. opony.serwis.pl ; felgi.serwis.pl ; spalanie.serwis.pl)

Typ II:

- stworzenie tematycznego zaplecza z tych artykułów. Łącznie byłoby około 500domen info, na wielu numerach IP (najwyzszy pakiet https://www.tani-hosting.net/seo.html ). Jednak minusem tego wszystkiego byłoby to, że na jednej domenie znalazłoby się 5-10podstron + precle związane DOKLADNIE ze stroną. Jeden serwis zawierałby kilka artykulów tylko o oponach, inny o felgach, kolejny o raportach spalania. Myślę, że artykuły są dobre, więc ludzie chętnie by odwiedzali strony.

- dodatkowo chyba wstawiłbym te artykuły na promowaną stroną (tak samo jak napisałem w typie nr 1)

Jak myślicie, co lepiej postawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Jednak narazie musze wybrać jedną opcję, bo fundusze są ograniczone. I tak dużo już kosztowało mnie zlecenie tych wszystkich artykułów. Ale to inwestycja w przyszłośc :)

Czy ma sens tworzenie stron z kilkoma podstronami? W sumie jakby te podstrony uzyskały naturalne linki z innych stron, to by się przydały ;) i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Myślę, że uda mi się uniknąć duplicate. Wiele osób cytuje na stronach wikipedie (juz nie wspomne o tym, że kopiują całą wiki), publikują swoje artykuły w różnych serwisach, więc sądzę, że jak znajdą się 2takie same artykuły to się nic nie stanie. Jeśli źle myślę, niech mnie ktoś poprawi.

Wiadomo, że z tych wszystkich mniejszych stron bede linkował do najwazniejszej domeny/strony, zawierającej po części te same materiały, Ale oprócz nich także masę innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wspomne o tym, że kopiują całą wiki

poczytaj kilka wątków w dziale google, to się dowiesz ze nie warto kopiować

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wspomne o tym, że kopiują całą wiki

poczytaj kilka wątków w dziale google, to się dowiesz ze nie warto kopiować

To akurat wiem - staram się być na bieżąco.

No nie przeginajmy z tym duplicatem jak walnie dwa i je podlinkuje to na 10000% mu wejdą, sprawdzone w praniu na większych ilościach niż dwa, jedne arty da na preclach i te same na inną stronkę w innym zestawieniu np. Byle by całych stron nie duplikował

Dokładnie tak samo myślę. Google nie jest aż takie złe :) Żeby dostać duplicate to trzeba się trochę postarać/być prawdziwym leniem (kopiować 'na całego').

Moim zdaniem wszystko przejdzie. Nie pozwolę na kopiowanie moich artykułów na inne strony. Będę raz na jakiś czas sprawdzał, czy ktoś czegoś 'nie ukradł', a wszystkie ewentualne kradzieże postaram się rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeden artykul dawac 2 razy, mozna nawet 5 czy 10 i uniknac kar za duplicate jesli strony nie sa w bezposrednim sasiedctwie (wzajemne linkowanie, ip).

Chcialbym powiedziec kogo z Ugandy musialo by google zatrudniac do przeszukiwania internetu, aby sprawdzanic wszystkie duplicaty, ale nie moge bo bym dostal bana za rasizm :D

Wracajac do tematu, webBartek - mimo ograniczonych funduszy polecam ci jednak rozwiazanie hybrydowe - najwyzej zrob w mniejszej skali. Otoz power najwiekszy bedzie niosl link z Typ II. Typ I bedzie duzo slabsze.

Ale zeby Typ II rozwinal skrzydla to musisz strony zapleczowe dopalic z systemu wymiany linkow. I tak szczerze to olej te swl z mojej sygnaturki - to tylko chwyt marketingowy - i uzyj e-weblinka - pod wzgledem mocy wyprzedza konkurencje o lata swietlne.

Tutaj bedzie sygnaturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duplicate to jest śmiech na sali - znam przykład strony (sklep), który ma jakieś 20-30 kopii swojej strony tylko w innym szablonie. W tym np. domena.pl, domena.eu, domena.com itp. Te kopie linkują na każdej stronie bezpośrednio do sklepu docelowego. Są to "ordynarne" kopie słowo w słowo - różnią się tylko templatką. I co? Sklep promowany jest na wiele haseł w top3 - na wiele konkurencyjnych haseł w top10 są 3-4 kopie oprócz samego sklepu.

Dodam, że branża nie jest niszowa - jakieś 50-60 sklepów typowo branżowych, kilka z nich pozycjonowanych, adwordsy 30-50gr klik.

Ja nie wiem, jak to przechodzi - ale przechodzi.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej skłaniał się do tezy że, DC można dostać na domenie z dużym site bo google nie chce tracić mocy obliczeniowych - pewnie takie witryny są wyłapywane przez jakieś filtry i kierowane do moderatorów. Jeśli natomiast jest domenka z małym site i podlinkowana to pewnie google szkoda wysyłać moderatora dla tych "płotek" czy wykonywać skomplikowane poszukiwania. Nakład środków do zysków jest penie mało opłacalny.

Samo wykrycie DC jest pewnie dość kosztowne więc na małych stronkach po prostu nie warto.

No ale to tylko teoria.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Myślę, że uda mi się uniknąć duplicate. Wiele osób cytuje na stronach wikipedie (juz nie wspomne o tym, że kopiują całą wiki), publikują swoje artykuły w różnych serwisach, więc sądzę, że jak znajdą się 2takie same artykuły to się nic nie stanie. Jeśli źle myślę, niech mnie ktoś poprawi.

oni kopiuja cale wiki i im sie to indeksuje. ale czy te kopie sa w wynikach?

To samo z tymi sklepami.

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności