Skocz do zawartości

FIREFOX i G TOOLBAR jakie sa stawki za instalacje?


Johnek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam doświadczenie z tym szajsem. Płacą (adsense affiliate) $1 za użytkownika z krajów zachodnich. Pisałem o tym niedawno:

Ja zrobiłem tak, utworzyłem reklamę w adwords o treści "ściągnij firefoxa z toolbarem google ..." dla ruchu z USA, Kanady, Japoni, Niemiec i Wlk. Brytanii, ustawiłem stawkę za kliknięcie 20 groszy, reklama kierowała na podstronę, na której miałem skierowanie adsense firefox plus trochę treści zachwalające firefoxa. Na logikę się wydaje że jeśli ktoś klika w reklamę o treści "ściągnij firefoxa z toolbarem google ..." to na bank ściągnie tego ff. Tak sobie liczyłem kokosy, jeśli nawet co 3 os. ściągnie ff, to koszt reklamy wyniesie 60 gr. a zysk $1, a tu wyszła jedna wielka ###### - FF ściąga co 40 osoba. Więc nie wiem po kiego grzyba ci ludzie klikają w te reklamy, może by mi ktoś wytłumaczył.

PS. Oczywiście żeby nastąpiła konwersja, FF nie mógł być instalowany wcześniej na kompie, no ale jeśli ktoś ma ff to po co klika w tą reklamę. Chyba że w adsense 60% kliknięć jest przypadkowych, a 30% klikanych przez krewniaków adsensowiczów.

Próbowałem również z google pack, paroma grami rpg, serwisami randkowymi i jest to samo. Jakiś mądrala na tym forum pisał że ludzie na zachodnich serwisach tak chętnie wszystko kupują, płyty, ciuchy ..., wystarczy zakupić tanią reklamę, kierować użytkowników na strony i kokosy się same robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gdzie sa PP do tego.... ? Ma ktos jakies doswiadczenia z tym... ?

Użytkownik z Polski = 0,10$ za ściągnięcie i zainstalowanie.

Raz w zyciu miałem 1$ za konwersję i mam podejrzenia że to jakaś pomyłka ze strony google :D

Ogólnie u mnie bardzo słaby procent poprawnych konwersji.

Studio Moments - Nowoczesny Film i Fotografia Ślubna.

Jeśli potrzebujesz fotografa ślubnego lub kamerzysty na ślub i wesele w Krakowie lub Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik z Polski = 0,10$ za ściągnięcie i zainstalowanie.

Raz w zyciu miałem 1$ za konwersję i mam podejrzenia że to jakaś pomyłka ze strony google :P

Gdzieś wyczytałem, że jest 1$ za co dziesiątego usera a normalnie jest 0,10$ - źródła nie przytoczę ale wydaje mi się, że to gdzieś na forum było.

Kulturystyka to taki sport gdzie najważniejszy jest odpoczynek (regeneracja), następnie dieta i trening a dopiero na końcu suplementy.

Organizacje Mixed Martial Arts (mma): Pride, UFC, Cage Rage, Dream, KSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej trafia sie pobranie za 10 centów, ale stawki, 0.25,0.50 czy 1 dolar też często się trafiają. U mnie za czerwiec było 20 pobrań, z czego 2x50centów. Ogólnie ta akcja z ff3 i fakt, ze ff jest już najpopularniejszy w naszym kraju niesprzyja nam. Jednak w maju miałem 24 pobrania za co dostałem 5,5$. Kwiecien, 27 pobrań - 5.8$. W I kwartale zazwyczaj przy 30 pobraniach mialem po 15$.

Nie narzekajmy, bo będzie i tak gorzej, jak ff osiągnie 70% penetracji polskiego rynku.

Kredyty mieszkaniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem z FF 5 konwersji za 1,55 USD razem. Jak oni to liczą to chyba tylko oni wiedzą sami.

Da radę na tym coś zarobić, tylko konwersje muszą być dobre.

Studio Moments - Nowoczesny Film i Fotografia Ślubna.

Jeśli potrzebujesz fotografa ślubnego lub kamerzysty na ślub i wesele w Krakowie lub Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z 1$, jedna za 0,25$, a 3 za 0,10$. Tak wynika z moich wyliczeń. Inaczej się chyba nie da.

Nawet by pasował taki rozkład (przynajmniej teoretycznie). To teraz może ktoś wyciągnie szklaną kulę i napisze dlaczego raz 1$, innym razem 0,25$ a jeszcze innym 0,10$.

Taka mała teoria:

1. użytkownik pobrał i zainstalował FF + GT - 1$

2. użytkownik pobrał i zainstalował FF - 0,25$

3. użyszkodnik pobrał i zainstalował GT - 0,10$ (i tu uwaga, może być odwrotnie z powyższym)

4. użytkownik pobrał ale się zastanawia - 0,00$

Studio Moments - Nowoczesny Film i Fotografia Ślubna.

Jeśli potrzebujesz fotografa ślubnego lub kamerzysty na ślub i wesele w Krakowie lub Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności