Skocz do zawartości

Oszuści od wymian linków


salab

Rekomendowane odpowiedzi

Co według Ciebie powinienem zrobić?

A co gdyby to nowy właściciel usunął linki, a ja bym mu podał kontakt? To by nic nie zmieniło...

A ja sie pogrążam i tonę i tonę.

Jak sie umówiłeś na wymianę na określony czas to chyba ty odpowiadasz za to B)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co według Ciebie powinienem zrobić?
Sprzedać stronę dopiero po umówionym okresie wymiany lub poinformować osobę z którą się wymieniałeś o sprzedaży i możliwości usunięcia linków przez nowego właściciela. O ile to możliwe to skontaktować nowego właściciela strony z wymianiającym się linkami żeby się dogadali między sobą.

W sumie to masz rację. B) Nie pomyślałem niestety o tym.

Gorzej jak nowy właściciel to oleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irek - dzięki, już mi kiedyś jedno dałeś - enought ;)

@sbvc - jak ja ci to tłumaczyłem to zacząłeś rzucać ku***mi ... a jak to samo powiedział moderator z PiO to nagle załapałeś. Czary? B)

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kończyłem studiów prawniczych, a prawo miałem na studiach tylko przez jeden rok, ale z tego co mi wiadomo to jeśli w korespondencji nie ma adnotacji, że jest przeznaczona tylko i wyłącznie do adresata to nie ma przeciwskazań przed cytowaniem. Ale oczywiście mogę się mylić. Cytowanie wstawiłem tylko po to, aby pokazać stosunek jacy mają niektórzy ludzie do tego interesu...

Swoją drogą to znowu robi się offtop B)

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista "oszustów" jest bez sensu. Jeśli się wymieniasz linkami muszisz monitorować strony tych z którymi się wymieniłeś, pisać maile, rozwiązywać problemy z sprzedażą, etc. To kosztuje.

Wiadomo, że to nie fair ale ludzie nie będą tego robić bo gdyby mieli kasę to by te linki po prostu kupili oszczędzając czas i mając gwarancję dotrzymania umowy. No chyba, że wymieniasz się z kumplem, ale dodasz kumpla na "listę oszustów"? Sam jak sprzedaję to mam wszystko w bazie danych, dodaję automatycznie a usuwam ręcznie żeby nie było, że coś wisiało na stronie krócej niż było opłacone.

Jeśli masz jakieś niezrealizowane umowy to wypadało by wstrzymać sprzedaż, jednak to są umowy ustne i 'darmowe'. Ile osób się tym przejmnie? Lepszy byłby skrypt który monitoruje obecność linku w serwisie z którym dokonałeś wymiany, jeśli link zostanie usunięty to po zadanym okresie czasu usuwa też link na twojej stronie oraz informuje o zwolnieniu miejsca do wymiany.

Oczywiście odczyt strony nie tylko bezpośrednio, ale np. z cache google / msn.

Można by też na kilka dni wcześniej wysłać maila z informacją o mającym nastąpić usunięciu linku oraz z prośbą podjęcia decyzji czy wymianę kontynuujecie czy nie. Jeśli wymiana "wygasa" automatyczne powiadamianie o nowym miejscu dostępnym do wymiany (lub statystyki wolnych miejsc) - definiowanie maksymalnej ilości linków dla właściciela witryny. + Możliwość automatycznej sprzedaży linków (np. po wygaśnięciu wymian lub prowadzona równolegle). Byłby dobry skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdyby mieli kasę to by te linki po prostu kupili oszczędzając czas i mając gwarancję dotrzymania umowy...

1) Kupno 10 linków do 100 domen nawet za 4pln od sztuki na miesiąc to już 4.000pln - a ten sam efekt można uzyskać za free wstawiając po 10 linków na swoich domenach

2) Czemu uważasz, że skoro ktoś sprzedał a nie wymienił to już jest jakakolwiek gwarancja? IMHO to się niczym nie różni - w obu przypadkach mamy do czynienia z niekorzystnym rozporządzaniem własnym mieniem a wymieniający się i kasujący linki ma z tego kożyść majątkową (bo w miejsce mojego linku wstawi link dla kogoś innego).

Swoją drogą - część pomysłów na skrypt mi się podoba - musze pomyśleć w jaki sposób zwróciłaby się inwestycja w dodatkowy czas programisty, ktyóry by poświęcił na pisanie takich fjuczersów do systemu. Chyba, że skrypt byłby płatny i sprzedawany z licencjami na liczbę domen... Generalnei - dzięki za pomysły - przemyślę w wolnym czasie.

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki ale takie rzeczy to sobie na GG lub PW załatwiajcie, bo są to kłótnie jak z piaskownicy i jeszcze pół PiO w to angażujecie. Weź sobie napisz lub ściągnij z netu skrypt php, co sprawdza linki i jak ktoś usunie Twój to on automatycznie usunie jego i po sprawie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie napisz lub ściągnij z netu skrypt php, co sprawdza linki i jak ktoś usunie Twój to on automatycznie usunie jego i po sprawie.

Jak tylko podasz nazwę jakiegoś skryptu, który będzie obsługiwał kilka serwerów i kilkadziesiąd domen a przy tym nie mulił servera to chętnie potestuję i może nie będę zlecał tego programiście :D

PS: jeśli próbę poprawy współpracy pomiędzy webmasterami oraz rzeczowe argumenty kontra pyskówkę i rzucanie ku**ami uważasz za "kłótnię z piaskownicy" to nie mamy specjalnie o czym debatować :o

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie najpierw to do zakładek: https://sjp.pwn.pl/ i zainstaluj jakąś sprawdzarkę pisowni.

A później zajrzyj tutaj: https://www.google.pl/search?hl=pl&sugg...=Szukaj&lr=

Pewnie i mi się zdarzyło sprzedać stronę na której się wymieniałem linkami, ale najzwyczajniej w świecie nie mam już czasu na zawracanie sobie głowy takimi pierdołami.

Oczywiście określenie niewywiązania się z umowy jak najbardziej tu pasuje, ale wymiana linkami to tak mała rzecz, że nie warto o nią robić wojen, ani listy 'pokemonów'. Kup sobie skrypcik za 15 pln i będziesz miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jubi - dzięki za link, Linkarzowi brakuje trochę opcji - ale na szybko lepsze to niż nic, wiec chyba kupię i potestuję :D

PS: nie chcę robić żadnej wojny, chciałem po prostu pomóc niektórym pokemonom zrozumieć, że jednak warto być ucziwym i starać się aby współpraca z innymi była jak najlepsza - lata doświadczeń pokazały mi, że takie podejście do ludzi zazwyczaj popłaca :o

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czemu uważasz, że skoro ktoś sprzedał a nie wymienił to już jest jakakolwiek gwarancja?

Nie twierdzę, że jest gwarancja 100%, tylko że większa. Ludzie z reguły mają tendencję do niedotrzymywania umów jeśli kasa nie wchodzi w grę.

Jak sprzedajesz te 1000 linków na miesiąc po 4 PLN to masz 4000 PLN, żeby np. zatrudnić kogoś kto tym zarządza lub napisać / kupić + dostosować odpowiednie skrypty. Za darmo nie będziesz raczej pracował na pewny etat, żeby śledzić takie zaplecze linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności