Skocz do zawartości

Ping SEO Master 1.0.0


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

@Uwaga: wcześniej warto zrobić sobie kopię, aby zachować oryginalny plik

W imieniu swoim jak i użytkowników programu dziękuję za powyższą listę ;) .

Program w obecnej wersji nie wymaga instalatora wiec wystarczy

- pobrać archiwum,

- wypakować,

- można też porobić sobie kopie całego katalogu z programem pod rożnymi nazwami i dowolną konfiguracją w tym też jak chodzi o listy serwerów XML-RPC.

Dla mnie koniec rozmowy - zgłoszono problem sam zrobisz co z nim chcesz. Tak czy tak szczerzę życzę Ci powodzenia i trochę więcej szacunku do innych
I wyjaśniono błąd twojego spaczonego rozumowania mojej wypowiedzi o zgłaszanych kodach. Napisałem w poście o Dzisiaj, 18:54 - pokaż gdzie itd... i co nie potrafisz powołać się na nieistniejącą wypowiedź, czy po 2 godzinach w końcu zrozumiałeś o czym pisałem.

Kolejny raz w kwestii szacunku Tobie odpowiem - zacznij to stosować u siebie, trzymaj się się faktów, niewygodne dla ciebie wypowiedzi przestań kwitować jakimś szacunkiem, odwoływaniem się do prywatnych wycieczek.... Bo robisz to bardzo często sam przy tym reprezentując rażąco niski poziom użytkownika forum. Przykład - twój stosunek do prywatnej korespondencji świadczy sam za siebie.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam do autora prośbę o dopisanie funkcji rebotowania routerów np. przez telnet. lub protokół UPnP.

Prosta sprawa a ułatwi życie .

Ja używam puki o skryptu

cmd

telnet

adres routera 192.168.0.1

login routera

hasło hasło

lub tylko hasło routera.

reboot

W ten sposób uzyskamy zmienne IP routera np. ustawiamy co 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, będę miała na uwadze taką funkcjonalność. Możesz podać z jakiego routera korzystasz ?Nie masz na myśli modemu ADSL, bo IMHO jego restart powinien spowodować uzyskanie nowego IP, a nie reboot routera który jest za nim.

-------

Przy okazji napisze, że powyższa lista adresów okazała się naprawdę skuteczna - dlaczego:

- Wykonałem katalogowanie w katalogach w których wpis pojawia się od razu po dodaniu;

- odpingowałem nowe wpisy + cześć starych jeszcze nie zindeksowanych;

i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po tym odingowaniu (sprawdziłem po godzinie) całkiem spora liczba stron znalazła się już w indeksie google :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ovis link 5460 AP, dlink DI-524 , ovis-link 5000r, i kilka innych routerów.

Większość routerów można zrestartować używając polecenia

reboot

sys reboot

system reboot

Po za tym logując się przez telnet można uzyskać listę dostępnych poleceń wpisując help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jesteś Pewien, że reboot routera zmiana Twoje zewnętrzne IP, a nie restart modemu ADLS ?

Sprawdź jakie masz IP przed i po reboocie routera wywołując stronę:

https://pingseomaster.hot.net.pl/testip.php

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jesteś Pewien, że reboot routera zmiana Twoje zewnętrzne IP, a nie restart modemu ADLS ?

Sprawdź jakie masz IP przed i po reboocie routera wywołując stronę:

https://pingseomaster.hot.net.pl/testip.php

NEOSTRADA d-link

U mnie restart routera powoduje , że dostaje nowe IP bo operator przydziela dynamicznie (tyczy się neo). Modem wbudowany jest w router DSL 524T. Tak samo jest z Netią.

Więc tu napewno restart przynosi skutki zmiany adresu IP.

Drugie łącze mam z kablówki i aby zmienić adres muszę zrobić zmianę adresu Mac routera na inny, gdyż restart modemu i routera nic nie daje. Dzierżawa IP jest na 8 godzin i przechodzi ona na kolejny czas , gdy router jest włączony. Tak więc aby zmienić IP na kablówce zmieniam sobie MAC adres routera, zapisuje i robię restart routera i po 60 sek również restart modemu. Po około 2 minutach połączenie wznawia się automatycznie , a ja już mam nowe IP.

Właśnie próbuję napisać skrypt pod jakiś ruter z listy, którą podałem, żeby można było zrobić cykliczne auto update adresu MAC, a potem save i reboot routera. Niestety 5000r nie obsługuje Telnetu . Został jeszcze AP 5460 ovisa. Potem zobaczę jakie możliwości są na popularnym DI-524 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Multimedia jest tak , że nawet po wyłączeniu routera na parę minut ip wraca. A i tak ostatni węzeł (osiedle) ma jakąś pulę ip. Idea może i dobra. Można zrobić.

Pamiętaj o DC sprawdzaniu czy działają żeby je pobierać z automatu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z kablówki i IP mam czami tydzień takie same niezelżenie od ilości logowań i restartu modemu kablowego. Z kolei MAC w routerze jest sklonowany na MAC karty sieciowej jaki kiedyś został podany i wypadku jego zmiany przestał by u mnie działać net.

@Pamiętaj o DC sprawdzaniu czy działają żeby je pobierać z automatu ;-)

Pamiętam...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem taką listę serwerów w necie:

https://wordpresspinglist.com/

Może komuś się przyda, na dole jest link do wersji tekstowej, którą szybko można wkleić do programu.

Część serwerów nie działa na pierwszy rzut oka, trzeba sobie samemu poodsiewać :-P

RĘCZNE PROFILE - CO.UK oraz PL - Najlepsze linki w sieci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jasna i klarowna - resztę zostawiam ocenie użytkowników oprogramowania.

1.png

Oczywiście jest to fragment z rozmowy jaką przeprowadziłem z Mion'em i potwierdzenie moich słów że starałem się tylko pomóc i wyjaśnić pewne problemy jakie występują w oprogramowaniu. Jakakolwiek krytyka i znajdywanie błędów w oprogramowaniu i tym bardziej zgłaszanie ich producentowi to nie najlepszy pomysł - takie standardy należy wprowadzić wszędzie :)

ale jesteś burakiem bez kitu , wiesz co to tajemnica korespondencji , i kultura osobista , widzę ze jednak mama nie uczyła

i co chcesz w ten sposób dowieść ze twój soft jest lepszy od miona , żałosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Mion nie robi nic ze swoim oprogramowaniem , dwa tyg. temu napisał ze sie zajmie o DC adresach i nic ...

no jasne bo Mion powinien wprowadzic zmiany nastepnego dnia , ludzie opanujcie się. Bedzie mial czas to zrobi btw nie podał kiedy wprowadzi nowe opcje wiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności