Skocz do zawartości

Zmiana pozycjonowanych podstron witryny


borowiec-p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie moja witryna jest pozycjonowana dla 16 fraz przez firmę SEO. W przypadku wszystkich fraz pozycjonowana jest tylko i wyłącznie strona główna. Pozycje dla większości słów kluczowych są dosyć wysokie, ale bouncing rate również (mało kto zostaje na dłużej). W związku z tym chciałbym na część z tych wyrażeń zacząć pozycjonować konkretne podstrony (które by lepiej pasowały do odpowiednich fraz) serwisu zamiast strony głównej. Moja firma SEO używa w dużej mierze systemów linków stałych i rotacyjnych. Jak taki zabieg zostanie potraktowany przez Google? Wszystkie linki pochodzące z systemów będą musiały ulec zmianie. Czy Google weźmie pod uwagę to, że są one w tej samej domenie i czy w miarę szybko pozycje mogą się ustabilizować? Czy nie grozi mi ban lub jakaś inna kara?

bp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, ze strona głowna poleci w dol (straci wiele linkow prowadzacych do niej) na rzecz podstron, moze to znaczaco wplynac na pozycje. Wiele zalezy jeszcze od trudnosci fraz i od konkurencji.

Pozycjonowanie strony tylko z systemow to bardzo ryzykowne przedsiewziecie. Mozna sie wspomagac, ale nie nimi pozycjonowac.

to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona główna może polecieć w dół, byle podstrony uzyskały szybko dobre pozycje. Frazy są trudne, konkurencja też ciężka. Do serwisu prowadzi wiele linków naturalnych (głównie na stronę główną). Linki z systemów (niestety głównie rotacyjnych) to ponad 50000 (około 50% wszystkich BL). Wolałbym nie zdradzać nazwy serwisu, ale jest dosyć duży. Jeśli chodzi o SWL dla podstron to raczej chciałem się skupić na systemach stałych.

Czy warto byłoby jeszcze przez kilka miesięcy pozycjonować stronę główną powoli usuwając prowadzące do niej linki z systemów i w tym czasie zwiększać ilość linków prowadzących do podstron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności