Skocz do zawartości

Wycena wartości linka


barat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu napisała do mnie osoba ze strony z branży "stock photo" czyli bank zdjęć. Chce linka pozycjonującego na mojej głównej stronie.

Na razie strona ma PR4, żadnych linków wychodzących, nie jest to spam i traktuje o tutorialach do photoshopa pisanych przeze mnie (czyli siłą rzeczy bazuje na obrazkach ze stocków). Ta strona to nie tajemnica - jest w stopce ;)

Sęk w tym, że chce zapłacić rocznie ... pierwsza oferta to było jakieś $50/rok ... zignorowałem ;) Teraz napisali $85/rok ... ale po podzieleniu tego przez 12 wychodzi trochę ponad $7/mc ... Ile Waszym zdaniem może być wart taki link - czyli link na stronie głównej , i to na stronie tematycznej.

Nawet nie wiem czy zaproponuję im jakąś cenę , sam po prostu chciałbym wiedzieć na przyszłość na co warto patrzeć podczas wyceny, może przyszły Layout strony zrobię już bardziej przyjazny wymianie linków i innym reklamom niż AdSense :P Do tego w końcu się bardziej za tą stronę wezmę bo teraz praca inżynierska się broni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max $15 / miesiąc to i tak dużo :>

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... automaty automatami, ale ten nawet nie pisze wg jakich kryteriów ocenia ;) Jakby rynek przyjmował ceny z tych robocików to byśmy byli bogaci ;)

EDIT

------------

Dobra... jako, że to będzie mój pierwszy link na stronie, do tego w miarę tematyczny to napisałem $10/mo ($120/year) ... jak nie przyjmą płakać nie będę, a jak przyjmą - zawsze będzie na piwo na wakacje :P

Swoją droga przydałby się jakiś fajny poradnik o wycenianiu linków, bannerów ... jakby ktoś na swoim blogu o zarabianiu zrobił coś takiego to mógłby mieć czytelników ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$10 to mało za mało.. chyba, że Ci zapłacą z góry. Zobacz sobie jakie wołają ceny na forach zagranicznych i porównaj ze swoją ceną.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$10 to mało za mało.. chyba, że Ci zapłacą z góry. Zobacz sobie jakie wołają ceny na forach zagranicznych i porównaj ze swoją ceną.

No właśnie w tym sęk, że płacą za rok z góry...

To w sumie będzie pierwszy link więc niech się cieszą jeśli zrobią interes :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$10 to mało za mało.. chyba, że Ci zapłacą z góry. Zobacz sobie jakie wołają ceny na forach zagranicznych i porównaj ze swoją ceną.

To chyba wlasnie sam sprawdz. Na najwiekszym forum takim jak Digital point gdzie sam handluje juz ponad 2 lata, za tematyczne pr4 ostatnio max $8-10 sie placi. Oczywiscie sa oferty i po $20/miech ale nikt tego nie kupi. BTW przed kampania google kontra paid links, linki pr4 chodzily po 4-6$ :P Wiec $10/miech to i tak duzo do tego jak ktos placi rocznie to w duzej wiekszosci placi tylko za 10miesiecy 2 miechy sa gratis. Wiec polecam uwaznie poczytac te zagraniczne fora :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

IMHO powienniesz zmienić layout - czuję, że na Adsense ta strona może dużo więciej zarabiać (bo wg. mnie teraz jest kiepsko - sorry).

Taka porada na szybko - bez głębokiej analyzy

Planuję zmienić :P Sam zauważam, że mogę zarabiać więcej - nie tylko adsense, ale może jakieś bannery i linki również :(

Tylko jeszcze nie za bardzo mam koncepcję - na razie inżyniera trzeba obronić :P

Najlepiej jakbym znalazł jakiś sposób na podniesienie klikalności w samych tutorialach, bo tam mam największy traffic - jak ktoś ma sugestie to chętnie poczytam - lubię konstruktywną krytykę :P

Co do samych linków - kasę dostałem już na paypal - za rok z góry :P Link chcieli tylko na stronie głównej, bez podstron czyli tylko jednego linka. Osoba, z którą to załatwiałem bardzo miła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxlhxxx - a ja Ci sprzedam linka z PR5 za 5 PLN bo mam na niej 100 wychodzących i 200 wew. - i co warto ?. Poczytaj pio bo widzę, że możesz mieć dość małą wiedzę jeśli chodzi o wartości linka (oczywiście to tylko moje zdanie i mogę się mylić co do oceny twojej wiedzy)

barat propozycja znajdź jakieś zagraniczne fora i zrób aukcje na sprzedaż linka - dowiesz się jaka może być kasa z tego.

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności