Skocz do zawartości

Miliardy nowych domen


Krisss

Rekomendowane odpowiedzi

to ja zamawiam... .dg, .o2 i jeszcze pare innych 2 literówek.

A tak na marginesie to jest prawda? Jest takie coś w ogóle realne?

Bo w sumie wiele by się niezmieniło. Giganci powykupywali by sobie domeny i sprzedawali subdomeny...

To w sumie ja już wole kupić zwykłą pelke w NASK'u niż u jakiejś firmy brać...

Niewiem tylko poco te nowe domeny? Przecież te stare w takim razie w sporej części zostaną porzucone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Why? For money ;-)

Rewolucji nie będzie (może ewolucja) - powstała przecież kupa domen - jak kupuje domenkę na godaddy to mi tak absurdalne rozszerzenia proponuje, że aż się zaczynam zastanawiać czy ktoś to w ogóle kupuje.

Na pewno za grubą kasę pójdą domeny typu lp czy con itd bo na subdomenach będzie można fajny traffic robić z pomyłek. Kupców znajdą domeny korporacji jak wspomniana cola itp. Ale czy widzieliście kiedyś stronę na domenie .name? Jak będą tanie to pójdą na spamy a jak będą drogie to ich nikt nie kupi. Ludzie już się przyzwyczaili, że jak wpisują adres to na końcu jest .pl czy com i tak już chyba zostanie.

Ja na przykład mam jeden mail w domenie edu - co trzecia osoba ma problem z wysłaniem mi czegokolwiek bo albo wali edu.pl albo samo pl.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why? For money ;-)

Na pewno za grubą kasę pójdą domeny typu lp czy con itd bo na subdomenach będzie można fajny traffic robić z pomyłek. Kupców znajdą domeny korporacji jak wspomniana cola itp. Ale czy widzieliście kiedyś stronę na domenie .name? Jak będą tanie to pójdą na spamy a jak będą drogie to ich nikt nie kupi.

Myślisz że nie będzie chętnych na domeny "seks", "sklep", "kredyty" itd. itd. (a to tylko z polskiego podwórka) ?

Ludzie już się przyzwyczaili, że jak wpisują adres to na końcu jest .pl czy com i tak już chyba zostanie.

kiedyś trzeba było wpisywać https:// przed nazwą domeny a ludzie jakoś szybko odzwyczaili się jak przeglądarki zaczęły domyślnie dodawać przedrostek. Dlaczego nie mają się przyzwyczaić do innych nazw domen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym pisze, że jest kilka domen tego typu na które będą chętni, ale na pewno nie przyjmie się duża ilość nowych domen typu .firma, .sklep itp

Swoją tezę bazuje na tym, że nie przyjęły się nowe nazwy domen, które już teraz są dostępne. Jeśli już ktoś kupuję domenę .biz, .name, .travel, .tv itp to zazwyczaj na jakieś spamy lub ministrony prowadzące do właściwej strony - a że te domeny są z reguły drogie to ich nikt nie kupuje bo woli kupić info*. Choć niektóre z tych domen są już długo dostępne to nadal prawie nikt ich nie używa. Jeśli masz np. firmę abc to ludzie będą cie szukać na stronie abc.pl abc.com.pl lub abc.com i tyle.

*Mówiąc nikt pomijam te kilka(naście) tysięcy zarejestrowanych domen

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się odzwyczają i przyzwyczają... nowe pokolenie nawet nie będzie się musiało odzwyczajać...

Chodzi bardziej o naszą sprawę...

Przecież nikt z nas nie kupi sobie jakiejś wartościowej domeny 1 poziomu bo wszystkie pójdą jak woda i to wcale nie za 100 000USD bo to jest bardziej cena wywoławcza... Pójdą domeny za miliony i będą bite rekordy. W sumie dla nas szarych biednych ludzi to będzie tak jakby doszły nowe rozszerzenia jak teraz niedawno .eu z tym że dojdzie ich dużo więcej...

Czyli możemy uznać że poprostu niedługo będą nowe rozszerzenia.

A to czy się przyjmie czy nie... kogo to obchodzi? .name się przyjęło? a .mobi? Ktoś się nad tym zastanawiał? Nie... jest takie rozszerzenie i każdy może sobie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupię domenkę .spam i Wam będę w preferencyjnych cenach sprzedawał, taniej niż .info ;) Dodatkowo postaram sie załatwić u Google, żeby domeny o tym rozszerzeniu szybciej indexował :P

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100k $ dolarów to raczej nie nasza działka. Ale ktoś na tym zarobi niezłe kokosy ;)

Jasne. stany zjednoczone bo one chyba będą mieli monopol na sprzedaż domen z pierwszej ręki.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, takie pl czy com dalej pozostaną najbardziej prestiżowe. Już teraz jest spora gama końcówek jak eu czy info, a mimo wszystko trudno u nas spotkać poważne strony na domenach info.

Z drugiej strony, im więcej ciekawych końcówek tym lepiej, bo będzie łatwiej utworzyć fajne nazwy i ograniczy to trochę domenowych spekulantów. Obecnie znalezienie jakieś ciekawej domeny .pl pod firmę SEO to prawdziwy hardkor. Chyba wszystkie sensowne i krótkie domeny oparte o popularne kombinacje z web, net, seo itd. już pozajmowali.

A tak na przykład można by sobie zarejestrować usługi.seo, albo firma.seo. ;)

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo jaka może być maksymalna długość końcówki ?

Myślę, że to będzie 4-5 znaków, nie sądzę żeby było więcej. Ogólnie zrobi się dość duża zamota, a ceny "zwykłych" domen szybko spadną.

Czy to dobre posunięcie ? Nie wiem, zobaczymy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności