Skocz do zawartości

Linki do stron w phpBB by Przemo


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem najskuteczniejszym sposobem wypozycjonowania strony w wyszukiwarkach jest umieszczanie do niej linkow na innych stronach. W tym celu istnieja rozne systemy wymiany linkow, odplatne umieszczanie linkow itp.

Tworze popularna w Polsce modyfikacje https://przemo.org/phpBB2

Wpadłem na sposób aby na tym zarobić nie narażając jego użytkowników na żadne koszty ;) Myślę o mozliwosci odplatnego umieszczenia ukrytych lub nie, linkow gdzies na stronie glownej forum. Żeby roboty nie uznały za spam myślę o zrobieniu malutkich linków albo w formie tekstu albo obrazki 1x1 px nie wiem tylko jak z indexowaniem takich linków, czy to przyjmą. Musze potestowac, chyba, że ktos mi doradzi.

Chciałem sie dowiedzieć co myslicie o takim rozwiazaniu od strony technicznej? Jakie rozwiązanie proponujecie? Dodam, że wchodzą w gre linki o wielkosci 6-8px w kolorze troszke innym niz tło. Bardziej widoczne na pewno użytkownicy skryptu będą kasować.

Dodatkowo moge zrobic tylko jeden link i co odwiedziny (albo tez co odwiedziny przegladarki innej niz popularne) link bedzie zmieniany na kolejny. Tylko tutaj nie wiem, czy jak np. google wejdzie raz na strone i bedzie jakis link a nastepnym razem go nie bedzie, to czy obnizy ranking strony do ktorej kiedys byl link? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Przemo,

Dodatkowo moge zrobic tylko jeden link i co odwiedziny (albo tez co odwiedziny przegladarki innej niz popularne) link bedzie zmieniany na kolejny.

wydaje mi sie że wyłącznie stałe linki, jak sie beda zmieniać to nic z tego nie bedzie bo jak robot wróci to zastanie nowy link

Chciałem sie dowiedzieć co myslicie o takim rozwiazaniu od strony technicznej?

teraz to juz chyba przestaje mieć sens kombinowanie z ukrytmi linkami - Tobie - tak "renomowanej firmie" pewnie może to zaszkodzić - lepiej wyraźnie napisac użytkownikom - robię coś dla Was w też zróbcie coś dla mnie - oczywiście inna sprawa że nikt nie chce mieć cudzych linków. pzdr

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, właśnie przed chwilą sie zorientowalem, ze mnie onet zbanowal za moje testy ;);) https://szukaj.onet.pl/query.html?col=all&o...=przemo%20phpbb heh ale tutaj akurat mi nie zalezy na popularnosci, tymbardziej w durnym onecie.

Przy okazji informacja, takie zapytanie powinno wskazac na https://przemo.org/phpBB2 wskazuja na to tysiace linkow zewnetrznych ale w onecie teraz widac tylko https://przemo.org czyli onet banuje katalogi a nie cale domeny.

Jednak sprawa jest bardzo delikatna. Wiec takie pytanie, jakie mozna dac najmniejsze linki i jak z kolorami? Czy sprawdzane tez sa kolory pod wzgledem podobienstwa? Pewnie to trudne pytanie, ale moze jednak ktos odpowie ;)

Druga rzecz, o ile pogorszy pozycjonowanie jesli gdzies na stronie umieszcze link do pliku linki.php w ktorym juz duza czcionka albo nawet w <h2> podam sponsorowane linki? Bo moze to jest rozwiazaniem. Dodatkowo moge uzyc zamiast tekstu w tym linku jakiegos obiektu graficznego, np. jakąś linię, tylko nie wiem jak sprawa wyglada w przypadku linkow, czy moga byc male? Jesli nie to czy moga byc waskie? Ehh, trudny temat...

Trudny i ryzykowny, bo nawet jakbym to zrobil dynamicznie wykrywanie w php ze to wyszukiwarka i wtedy generowanie innej zawartosci strony z wielkimi linkami w <h2> to gdy to bedzie na duza skale w koncu ktos sie zorientuje albo ktos to zglosi i panowie od wyszukiwarek beda chcieli to zbanowac. Co prawda moge starac sie ich przechytrzyc w ten sposob zeby ich automat nie potrafil odroznic mojej modyfikacji od oryginalu ale tutaj moga sie wkurzyc i napisac regulke ktora bedzie szukac w katalogu forum charakterystycznych plikow.

Nie chce narazac osob korzystajacych z mojej modyfikacji na zbanowanie wiec chyba dam sobie spokoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Przemo ;)

Zgadzam sie z tym co napisal Pneuma, ze tylko stale linki, bo inaczej z kazda wizyta robota sa inne linki. Z ukrytymi linkami tez dal bym sobie spokoj. Jest na swiecie bardzo duzo 'etycznych' osob, ktore zajmuja sie wyszukiwaniem takich rzeczy i przegladaniem for (zeby zobaczyc czy ktos sie o to nie pyta) i wysylaja spam report, z czystej przyjemnosci(czego nie popieram), nawet nie po to zeby sie pozbyc konkurencji.

Gdybys robil strone z linkami, to nie nazywal bym jej linki.php, z takiego powodu, ze ostatnio Google jest bardzo wyczulony na strony o takim adresie, z powodu sztucznego nabijania link-popularity. Lepsza nazwa na to jest np. zasoby.php, wtedy zaden robot nie bedzie wiedzial o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemo ;) korzytam z Twojej pracy patrz TU

Bardzo fajna modyfikacja do phpBB

I pomyslales takze o wyszukiwarkach.

Mozesz tez rozwinac to dodajac ten oto mod.

https://www.phpbbhacks.com/download/2040

Jednak musialbys 2 dystrybucje zrobic z .htaccess i bez

a linki mozesz sprzedawac ;) tutdzierz prosic ludzi aby dolaczali kod do stopki forum w podziece za prace i napisac skrypt ktory bedzie wrzucal tam linki ktore ktos u ciebie wykupi

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melassa co do moda to jest to tylko zoptymalizowanie forum pod katem wyszukiwarek, to znaczy, zeby wyszukiwarka indexowala cale forum wlacznie z tematami. Niestety nie jest to takie latwe, nie ma prostego modu na to. Jest caly opis jak to zrobic, nalezy pokasowac rozne linki na forum (np do profilow usera itp.) po to, zeby wyszukiwarka szla wglab forum bo inaczej nie chce... I nie prawda jest, że przeszkadzają jej znaki ? lub & przykład tutaj

Ale faktycznie nie ma co experymentować na ludziach ;) Potem będą jaja że wyszukiwarki pobanowały fora i będą pretensje do mnie.

Pomysle nad czymś dobrowolnym, coś włączanego w panelu admina. Linki bedzie pobieralo ode mnie z serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności