Skocz do zawartości

Kolejna fala banów?


qazy

Rekomendowane odpowiedzi

moze maly offtopic w tym temacie ale pytanie mnie nurtuje

czy w takim wypadku gdy strone pozycjonowana ktora dostala bana przenosi sie na inny serwer, to na zapleczu po prostu wystarczy zmienic linki aby ja podbic?

Trochę mieszasz fakty. Jak zmienisz serwer to Ci to nic nie da. Bana masz na domenę. Jak zmienisz domenę (może serwis cąły czas być na starym serwerze) to możesz zmienić linki w zapleczu na tą nową domenę i pozycjonujesz stary serwis od nowa tym sposobem.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co jeżeli polecą strony bogu ducha winnym klientom jakiegoś hostingu na którym konta sa w obrębie jednego ip ?

Regulamin google mówi tez o usunięciu z indeksu stron nie zgodnych z ich wytycznymi a nie w usuwaniu wszystkiego jak leci. Jeżeli sami nie przestrzegają swego regulaminu to jak oni chcą respektować go od innych. To zwykła hipokryzja z ich strony

Według mnie to i tak tylko "formalność". Jeśli na 482 subdomenach masz spam to nikt nie będzie sprawdzał, czy może to co jest na 483 subdomenie się do czegoś nadaje bo tak ma napisane w regulaminie.... a ty sobie w 2 minuty postawisz kojejne 500 subdomen, które ktoś będzie sprawdzał i banował 2 dni :) Podobnie z hostingiem, jak ktoś zahostuje dajmy na to 90% spamu to raczej wszystko poleci obojętnie czy w nazwie jest hosting czy nie. Google wartościowego kontentu ma pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek22 blisko i trafnie, co do subdomen napewno. Myslalem ze Twoje spostrzezenie jest dla all oczywiste.

Co do hostingow znanych mniej, co do IP przeleciec tak, banowac nie - bo to zbyt dynamiczne.

Nie ma co sie dziwic ze ip jest przelatywane, dlatego warto stawiac np. na wspoldzielonych gdzie wisi jeszcze 500 normal www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze maly offtopic w tym temacie ale pytanie mnie nurtuje

czy w takim wypadku gdy strone pozycjonowana ktora dostala bana przenosi sie na inny serwer, to na zapleczu po prostu wystarczy zmienic linki aby ja podbic?

Trochę mieszasz fakty. Jak zmienisz serwer to Ci to nic nie da. Bana masz na domenę. Jak zmienisz domenę (może serwis cąły czas być na starym serwerze) to możesz zmienić linki w zapleczu na tą nową domenę i pozycjonujesz stary serwis od nowa tym sposobem.

uuu ale palnalem bez przemyslenia :soczek:

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem mały test dla 3-domen - Każda na Innym IP tej samej klasy - kupione i linkowane w tym samym dniu.

1 - Linkowana wyłącznie SWL / site: 20K max 10K pkt.- SeoNet

2 - Katalogowana /site:6K max 10 linków/dzień

3- Linki w stopkach wartościowych serwisów./ 2K max 5 domen

Po 4 tygodniach wyniki:

1 - Poleciała już po 14 dniach

2- Poleciała po 4 tygodniach

3- Nadal w indexie. /26K

Tematyka: Typowa SPAM Wyszukiwarka z MFA.

Dodam tylko że owe spam szukarki dobrze zamaskowane trzymają się nawet kilka lat.

Ale kto zdradzi swoje sekrety spamerskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze bany w życiu chyba załapałem... i w dodatku na unikalne i dobre strony...

site:www.pozycjonuj.gigadownload.net.pl

ani

site:www.katalog.gigadownload.net.pl

Nie zwracają mi wyników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności