Skocz do zawartości

Kolejna fala banów?


qazy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tylko czekać na gigantyczny proces przeciwko monopolowi - doigrają się!

Proces przeciwko czemu? To ich cyrk i ich małpy.

Odp.:

...przeciwko monopolowi...
TP pobiera oplaty, Google nie...

Flagowym produktem jest AdWords - Nie zgodzę się, że Google nie pobiera opłat. Strony w indeksie stanowią niezły content i aby przebić się w górę trzeba płacić za reklamy. Banując/karając ludzi używających techniki nie naruszające zaleceń wielkiego G tworzą właśnie monopol. A do tego wszystkiego w regulaminach zastrzegają sobie prawo do szpiegowania użytkowników witryn.

Wszystko jest piękne dopóki nie trafi na Ciebie/Was/Nas. Ktoś w końcu powinien uregulować ustawy internetowe, bo wszyscy obudzimy się kiedyś z ręką w nocniku.

pzodr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawy? Internet to wolny świat.

Czy ustawowo wg Ciebie kazda strona musi byc w Google?

Czy jesli w moim katalogu nie umieszcze Twojej strony lub usune ja po jakims czasie to tez dostane kare?

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawy? Internet to wolny świat.

Bzdura!

Czy ustawowo wg Ciebie kazda strona musi byc w Google?

Nie, ale posiadając ~90% rynku obowiązkiem jest udostępnić niezbędne dane użytkownikom tworzących systemy informatyczne, aby były kompatybilne z wyszukiwarką.

Czy jesli w moim katalogu nie umieszcze Twojej strony lub usune ja po jakims czasie to tez dostane kare?

To nie ta liga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% nie dostali w spadku po poprzednim systemie, tylko własną praca, wiec nic nie musza.

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"śmieszne ludki se gadają" a tak naprawdę jeśli ktoś zmieni ustawę w polsce to google i tak ma to w ddddddddddd bo jest firmą AMERYKAŃSKĄ;)!:)! i jak będzie coś nie halo to sobie zwiną zabawki i przeniosą do ameryki a wtedy poczujemy nowe znaczenie słowa ban i dowiemy się ile można zarobić na "boksach onetu"

wszyscy wiemy że G jest monopolistą i że na każde 1000 wejść 980 jest z google a reszta jest z innych wyszukiwarek mieliśmy onet hmm teraz onet ma googla i znów jesteśmy w punkcie wyjścia na chłopski rozum jeśli nie google to co niema alternatywy

są ludzie którzy stawiają sobie 500 1000 300000 stron spamu z drugiej zaś strony mamy ludzi z 5 10 serwisami rzetelnie przedstawiającymi info z danego tematu oni dostają bana bo ktoś im zczytał stronę albo przywalił w nich linkami z wymiany wiem sam tak dostałem i znam kilka osób które dostały takie prezenty nie pomogła unikalna treść ani to że stara była domena

podsumowanie

1) google ma monopol na net w polsce i nie tylko nie wiem jak u Was ale na moje hasło jest około 95,000,000 stron w google jest trudno coś z tym zrobić

2) wp, czy inni to zaledwie ułamek google

3) czyste strony też są źle traktowane

moim zdaniem google przesadza z filtrami i jak tak dalej pójdzie sam przejdę na ciemną stronę mocy

pozdro przyszły spamer mejki!;)!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"śmieszne ludki se gadają" a tak naprawdę jeśli ktoś zmieni ustawę w polsce to google i tak ma to w ddddddddddd bo jest firmą AMERYKAŃSKĄ;)!:)! i jak będzie coś nie halo to sobie zwiną zabawki i przeniosą do ameryki a wtedy poczujemy nowe znaczenie słowa ban i dowiemy się ile można zarobić na "boksach onetu"

Obudz sie. Google kieruje sie glownie $$. Zobacz jaki problem maja w Chinach - cenzuruja czesc wynikow, dzialaja wbrew swoim zasada, ale wiedza, ze to potezny rynek.

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już za co poleciało całe nexto.pl i wybrane kioski we własnych domenach - manager nextranetu napisał na forum że bany poszły za ukrywanie tekstu na stronach, i że wg ich ustaleń z G sytuacja jest tymczasowa. Zatem nie ma aż tak źle ;)

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mejki co do szkodliwosci dobrym WWW.

Na tym forum przeprowadzalem szereg testów że filtrowanie przez konkurencje to mit.

Nie udało się wielu zafiltrowac testowej domeny.

Czy kawalek pobranej tresci moze doprowadzic do bana - nie.

Problem w tym ze jak ktos dostanie bana to usuwa to za co dostał i pokazuje że niby bez karnie dostał.

Ostatnio Xann krzyczał o banach bez podstawy, widac miały podstawe jak się okazało w dalszej cześci wątku.

Nie spotkałem się jeszcze z banem bez powodów - dostałem ich trochę z 3-4 i żaden nie dotyczył dobrej www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudz sie. Google kieruje sie glownie $$. Zobacz jaki problem maja w Chinach - cenzuruja czesc wynikow, dzialaja wbrew swoim zasada, ale wiedza, ze to potezny rynek.

ja nie śpię i widzę co się dzieje

i rynek polski to nie chiny google chce kasy wiem o tym i niema nic za darmo

zasada jest prosta chcesz być w google płać za reklamę znamy ten temat z praktyk innej firmy zresztą szeroko opisanej na tym forum "płacisz za box w onecie jesteś w onecie nie płacisz masz bana"

zaś co do kierowania się kasą hmm jeśli wyświetlam reklamy google to chyba mają ze mnie kasę, a skoro mają kasę ze mnie za nic to czemu dostaje filtry bany i całą resztę a moja konkurencja nie, choć nie wyświetlają reklam przecież google nie dostaje od nich kasy? to proste reklamują sie na max aż się rzygać chce ale ich stać to potentaci na rynku

mówimy o zmianie ustawy pomyślmy to już kiedyś było chodziło o telewizję zabrano im koncesję ale nikt nie zabronił nadawania z Włoch więc nadawali jeśli uregulujemy prawo o necie w polsce to nikt nie zabroni użytkowniczkom wchodzenia na google.com a my nadal będziemy się bili żeby być jak naj naj naj co się zmieni hmmm końcówka z pl na com

chcecie zmienić coś to trzeba zacząć od takiego miejsca w którym ma to sens a nie od polski

pozdrawiam mejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szook" ban bez podstawy hmm zawsze jest podstawa nie jak i czy ale zawsze coś się znajdzie np: ludzie dodają treść do Twojej strony tą samą co do innych stron ale Ty pingujesz się jako drugi cóż jesteś duplikatem albo np: masz niezdrowy przyrost treści przybywa Ci 100 200 nie wiem 1000 stron dziennie i G zakłada filtry żeby sprawdzić czy to naturalny proces że przybywają strony a znimi linki do Ciebie czy jest to sztuczne i co się dzieje spada pozycja ludzie nie wchodzą do Ciebie G widzi aha przestraszył sie i już nie linkuje się i nie dodaje nowych stron czyli było sztucznie? tak? czy nie?

no właśnie jak Sądzicie czy nagły przyrost mocnych linków może doprowadzić do bana?

przykład moja domena nie chodziła na onecie ale onet zaczyna wyświetlać google i nagle przyrastają mocne linki z onetu w dużej ilości a tydzień później BAN może to oto chodzi?

gooooooogle nie przewidziało tego?

pozdrawiam mejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mejki przyrost linków nie prowadzi do bana - prowadzone były tutaj takie testy.

Co do treści itp itd - bo ktoś wcześniej zapinguje - nie popadajmy w paranoje.

Jak ktos Ci kradnie całą treść chyba wiesz co z tym zrobić - nie mozesz miec pretensji do Google, tylko do osoby która Ci zabrała 100% treści. Bo jak ktoś Ci pobierze troche treści to napewno nie wpłynie to negatywnie na Twój cały art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak Sądzicie czy nagły przyrost mocnych linków może doprowadzić do bana?

przykład moja domena nie chodziła na onecie ale onet zaczyna wyświetlać google i nagle przyrastają mocne linki z onetu w dużej ilości a tydzień później BAN może to oto chodzi?

Raczej nie bo strona google to 1 formularz i googiel się "cały nie przeindeksuje".

Mocne linki nie mogą dać bana, Szook rzeczywiście w dużej mierze coś udowodnił. Nie, że za linki nie można dostać filtra czy bana, ale że nie ma dowodu na istnienie filtrów za linki. Sam podlinkowałem go z kilku mocnych domen (w tym PR6) i guzik, nic się nie stało a było to w tym samym czasie jak inni łopatą dorzucali linki z SWL.

Mnie to co się dzieje skusiło na przejście na ciemną stronę mocy - skoro lecą i wartościowe serwisy, ucina im się site, obcina PR to czas na black seo - do tego to doprowadzi, bo skoro pracuję rok i dłużej nad silną domeną co może w każdej chwili dostać bana to wolę postawić kilkanaście spamów.

I tak właśnie zrobiłem - wczoraj do mojej kolekcji stron zapleczowych po raz pierwszy doszło kilkanaście klasycznych spamów, już się indeksują, aby dywersyfikowały ryzyko. Zatem w moim przypadku google osiągnęło dokładnie odwrotny skutek do zamierzonego. Oczywiście głupi nie jestem i stawiam na oddzielnych domenach, żeby nie zabolało.

No zobaczymy do czego to doprowadzi. Teorii milion i dziś i jutro, ale SEO było jest i będzie. Może znów będzie nie dla wszystkich.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności