Skocz do zawartości

Kolejna fala banów?


qazy

Rekomendowane odpowiedzi

zaś co do kierowania się kasą hmm jeśli wyświetlam reklamy google to chyba mają ze mnie kasę, a skoro mają kasę ze mnie za nic to czemu dostaje filtry bany i całą resztę a moja konkurencja nie, choć nie wyświetlają reklam przecież google nie dostaje od nich kasy?

Pokaz swoje nieslusznie zbanowane strony.

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Seo napewno nie zniknie i bedzie sie rozwijac. Moze poprostu bedzie dla sprytniejszych a nie tylko dla tych ktorzy znaja co to ftp send kilka skryptow PHP i wiedza jak obslugiwac panel systemów wymiany.

Radek jestes dosłownie w tym miejscu w ktorym ja kiedys byłem. Tzn jak nie robiłem spamu i robiłem dobre i no wlasnie i nic okazało się że lepiej robić złe.

Powróciłem do dobrych bo w koncu Google zabrało się za to wszystko więc pewno era ftpowych pozycjonerów się zakończy lub przestanie im się to opłacać.

Tyle dobrze że robisz to z tajniaka :) nic nie tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że najbardziej tutaj płaczą w większości dzieci, co miały z 10 kopii wiki/katalogów/wp i dostały bany i nagle pkt w SWL nie mogą sprzedawać...

Ciekawe jaka by była Wasza reakcja jakbyście chcieli za rok coś wyszukać w Google, a tam w top10 pełno spamu i byście powiedzieli 'kurde Google nic nie robi i już ma 70% rynku, bo ludzie się przerzucają na Netsprint, bo zaspamowane wyniki są'. Google dba o swoją markę i stara się trzymać pewien poziom w serpach. Głównie wylatują spamy. Wiadomo, że przykre jest to, że lecą też normalne serwisy, ale jak są czyste to można napisać do google i je jakoś uratować. Przy takich czystkach wiadomo, że mogą się zdarzać błędy.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko, co masz w stopce i wszedzie piszesz, ze sa to zadbane strony to wg. mnie spam. Nie od dzis wiadomo, ze Google walczy z katalogami, a Ty sie dziwisz, ze Ci katalog zbanowali... Tym bardziej, ze na jednej domenie masz 3 sobdomeny - 2 katalogi i 1 precel = 3 smiecie z serpow dla Google mniej. Nie wazne czy o nie dbales i czy byly tam unikalne wpisy, bo nikt tego nie bedzie sprawdzal. Polecialo za to czym jest i do czego sluzy.

Filozofia Googla jest taka, zeby nie wyciac nas do konca, bo jako pozycjonerzy im sie przydajemy, ale mamy stawiac jakies przyzwoite strony na zaplecze, a nie setki userow z PiO stawiaja tysiace kopii tego samego...

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że Google robi porządki !

Szlag człowieka trafia jak do top10 wchodzą bezwartościowe strony ( czytaj - spamy superpozycjonerów ) pędzone na sterydach ( czytaj SWL).

Wszystko trzeba robić z umiarem i używając rozumu !

A że większość nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem tekstu, to cóż się dziwić. Efekty są jakie są.

Za przegięcia się płaci.

Niestety przy okazji dostają po tyłku niewinni, no cóż zawsze tak jest na tym świecie.

Pozdrawiam,

Mariusz

Ps. Pseudo-Pozycjonerzy - jeśli myślicie, że Google się z wami liczy, że jesteście ważni itd. - powinniście się wyzbyć złudzeń, jesteście tylko marginesem w skali Googla. A że śmieci trzeba sprzątać, to i jest sprzątanie.

Więcej pokory, rozwagi i umiaru Panowie :(

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A że śmieci trzeba sprzątać, to i jest sprzątanie[...]

Jeśli w kilku McDonalds'ach znajdziesz karalucha w kanapce... zamykasz całą sieć?

Co innego spamy, co innego sieci partnerskie. Wielkie G nie jest takie święte. Banując programy partnerskie, pozbawia ich głównego środka przekazu - robią to bezczelnie, bez poinformowania swoich "ofiar", ponieważ Komisja Europejska/Światowa nie nałożyła na nich (jeszcze) takiego obowiązku. Powody są wiadome - mają własny program reklamowy AdWords i każda sieć partnerska to dla nich malutki procent konkurencji.

Jeśli Google ogłosi pewnego dnia, że aby zaistnieć w ich indeksie wymagana jest opłata 100$ też będziecie (co poniektórzy) bronić tego giganta?

"Nas" pozycjonerów oraz "Super-Extra-Hyper Pozycjonerów" (Szook) fale banów może tak nie dotkną. Skoro mamy po kilkadziesiąt/kilkaset domen - niech sobie banują. Ale jeśli ktoś oparł swój e-biznes o 1-3 produkty, zatrudnia ludzi i pewnego dnia budzi się, a tu "CIACH BAN!" - nie będzie miał z całą pewnością wesoło. Tylko czekam na proces takiej ofiary i rekordową karę nałożoną na G.

"By żyło się lepiej..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w kilku McDonalds'ach znajdziesz karalucha w kanapce... zamykasz całą sieć?

Czy Google zbanowało wszystko ?

Trochę nietrafne porównanie.

Ale jeśli ktoś oparł swój e-biznes o 1-3 produkty, zatrudnia ludzi i pewnego dnia budzi się, a tu "CIACH BAN!" - nie będzie miał z całą pewnością wesoło.

Jeśli ktoś oparł swój biznes o 1-3 produkty i gra nieczysto to jego problem i ryzyko.

Jest ryzyko, jest zabawa. Ale płacz nie na miejscu w takim przypadku !

Pozdrawiam,

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Google ogłosi pewnego dnia, że aby zaistnieć w ich indeksie wymagana jest opłata 100$ też będziecie (co poniektórzy) bronić tego giganta?

Gdybanie

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby kazali sobie płacić $1000 za miejsce w indeksie to ich sprawa. Ich indeks. A to czy się to komuś podoba czy nie to insza inszość. Waszym wzorem internetu i rynku jest to coś obecnego w Chińskiej Republice Ludowej. Zamiast tutaj prowadzić boje wystarczy przecież tam pojechać no i będziecie mieli indeks ustalany odgórnie (nie przez G, tylko przez tych "co wiedzą lepiej" jak ci z tego forum).

zaś co do kierowania się kasą hmm jeśli wyświetlam reklamy google to chyba mają ze mnie kasę, a skoro mają kasę ze mnie za nic to czemu dostaje filtry bany i całą resztę a moja konkurencja nie, choć nie wyświetlają reklam przecież google nie dostaje od nich kasy?

Bo indeks jest bezpłatny a reklama płatna. Były kiedyś takie "płatne" wyszukiwarki, gdzie się opłacało miejsca w indeksie... Google nie może sobie pozwolić na to, że jakiś spammer kupi reklamę w adsensie za 20$ i za te 20$ dadzą sobie zniszczyć biznes wart miliardy $$. W sumie ktoś cię zmusza, żebyś im płacił. Przecież nie oszukując się - dla nich to bez różnicy. A zawsze masz netsprint i boksy onetu :)

Ile mamy WWW w/g netcrafta? Wyniki na popularne frazy często przekraczają 10-100k. Nawet gdyby google zbanowało 50% domen to dla nich bez różnicy.

Wiem że niektórzy tutaj twierdzą, że google bez spammerów upadłoby w tydzień, że spammerzy są im potrzebni do życia jak tlen i tym podobne bzdury :D To co się boczycie :) Przecież jeśli to co mówicie jest prawdą to jeszcze parę banów i google padnie z braku spamu ;) I wszyscy będą w końcu zadowoleni gdy dziennie będą sobie mogli zamknąć 150 popupów w dobrej bo polskiej onetowej wyszukiwarce :)

Z resztą sam rozmiar indeksu jest technicznie ograniczony. Teoretycznie jeden spammer mógłby zapchać im bazę, gdyby wszystko łykali jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy będą w końcu zadowoleni gdy dziennie będą sobie mogli zamknąć 150 popupów w dobrej bo polskiej onetowej wyszukiwarce :zeby:

Przeciez ta "dobra polska wyszukiwarka" to juz jest zwykla strona MFA z wynikami wyszukiwan G.

Wiesz co to MFA ?.

Nowy Blog ;-) - Pozycjonowanie i zarabianie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności