Skocz do zawartości

Kolejna fala banów?


qazy

Rekomendowane odpowiedzi

Małe sprostowanie: na tym ip nie było poprawnej według ich kryteriów strony ;) Nie wiem czy by usunęło "wartościową" stronę ale skłaniam się ku teorii sławka22 ;)

Fakt faktem żadne ambitne spamy tam nie stały i nauczenie bota rozpoznawania podobnych to raczej kilka minut roboty :)

Śmieszne jest to że z "sąsiedniego" ip bardzo podobne spamy lecą pojedynczo :)

Jak na razie przerzuciłem się na masowe robienie >wartościowych stron< tak żeby pewnego dnia nie zostać bez wystarczającego zaplecza :)

oj nie bez sensu tylko macie wszyskie informacje podane na tacy dlaczego jest banowane po IP i na czym opiera się algo google przy banowaniu po IP , czytac uwaznie skladac do kupy i wyciągac wnioski a na pewno odkryjecie

Jeden jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to zmniejszenie "zagęszczenia" spamu żeby im banowanie nie szło zbyt łatwo :)

E: i ładny kamuflaż :D

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie może być onet.pl bo oni mają wykupioną pulę :D Poza tym "duży może więcej" jak to mówią :)

To że Ty tego nie masz, to nie znaczy, że to nie istnieje smile.gif Przecież google indeksując domene zapisuje sobie IP i tym oto sposobem może wyciągnąć wszystkie* domeny z danego IP.

*zaindeksowane przez google, jeżeli nie są zaindeksowane to google się nimi nie interesuje - nie musi

Przecież dokładnie to napisałem, google może wyciągać pewnie IP domen zaindeksowanych, tutaj faktycznie nie powinno być z tym zbyt dużych problemów. Jednak... domena utworzona nie jest od razu dodawana do indeksu, stąd stwierdzenie, że wartościowa strona może dostać bana po IP za "niewłaściwe sąsiedztwo".

sławek 22 taki algo dla google wcale nie musi być skomplikowany przecież oni już mają bazę zaindeksowanych stron, a tego nie jesteś w stanie stwierdzić czy przy indeksacji nie pobieraja ip na jakim stoją strony.

Każdy algo się komplikuje przy dużej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o sytuacji w której IP serwera ma bana ? Myślałem, że rozmawiamy o sytuacji w której google banuje domeny z jednego serwera, ale wciąż DOMENY - wtedy nowa strona, nie dostałaby automatycznie bana, no chyba że powstałaby w momencie 'sprawdzania' domen z danego IP.

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o sytuacji w której IP serwera ma bana ? Myślałem, że rozmawiamy o sytuacji w której google banuje domeny z jednego serwera, ale wciąż DOMENY - wtedy nowa strona, nie dostałaby automatycznie bana, no chyba że powstałaby w momencie 'sprawdzania' domen z danego IP.

Ja przynajmniej miałem na myśli sytuacje, że google banuje DOMENY na jakimś IP, to musi je jakoś odznaczyć to IP jako podejrzane. Co z nową domeną postawioną obok tych zbanowanych ? załóżmy 1000 zbanowanych i jedna jedyna, nowa domena ze stroną IDEALNIE zgodną ze superwskazówkami googla i co wtedy ? też ban tylko za to , że 'leży' obok 1000 spamów ? a jak zniknie te 1000 tysiąc zbanowanych domen, to IP już zejdzie z listy podejrzanych ??? wszystko pociąga za sobą poootworne kombinacje jak cholera.

Utopili by się we własnym sosie gdyby banowali po IP.

Nie mam idei jakim cudem tak masowo banują. Skłaniam się do kumoterstwa w googlu , albo do jakiejś (przykładowej) akcji wymierzonej w kilku konkretnych ludzi (jeśli mówimy o masowych banach).

Nie wierzę w mydlenie oczu przez niektórych tutaj, że to spamreporty - przynajmniej mój test ze zgłoszeniem wiki przez 3 miesiące nie przyniósł rezultatu.......

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby rozwiać wszystkich wątpliwości pisze co następuje:

Ja dostałem bana po IP, poszła mnóstwo domen a została jedynie jedna wartościowa, która nie była spam - to a propo tego czy banują wszystko z danego IP. Otóż nie

Co do banowania po Ip to proszę poczytać troszkę to co pisze autor tego otóż posta:

https://groups.google.com/group/Google_Webm...374f3fd1e35cd21

podejrzewam że teraz będzie wszystko jasne dla Was kto tak naprawdę stoi za tymi wszystkimi banami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że teraz będzie wszystko jasne dla Was kto tak naprawdę stoi za tymi wszystkimi banami...

i co, że niby szook za tym stoi ?? bez przesady......... jego spam reporty mają w googlu zielone światło ? chyba, że ma tam kolegów, którym pomaga nieoficjalnie w pracy.....i mu oddają część premii.....co chyba też jest mało prawdopodobne.

szook zaczął się bawić w całkiem ciekawe zajęcie. Sam jak widzę totalną pokemoniadę na 'supernowoczesne' spamy nabijające punkty w systemach wymiany to mnie skręca. Jeśli chłopak ma czas i stać go na takie resercze to niech się bawi. Ot, taki seowy doktor Judym ? ...... tylko czy coś będzie z tego miał poza satysfakcją ? Czy włożona praca przyniesie też i realny zysk ?

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje wiele serwisow i narzedzi sprawdzajacych co stoi pod danym ip whois.sc/ADRESIP na przykład lub to co ugóry podał kolega.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szook zaczął się bawić w całkiem ciekawe zajęcie.

Nie mam pojęcia co w tym ciekawego. Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to lepiej nad jeziorko skoczyć albo z kolegami na piwo :) Chyba, ze jedyny kolega to monitor komputera;)

Sam jak widzę totalną pokemoniadę na 'supernowoczesne' spamy nabijające punkty w systemach wymiany to mnie skręca.

A nie masz poważniejszych problemów w życiu do "skręcania"?:) Ja nie szukam tzw. "spamów" (zresztą co to znaczy "spam"?!) to i na nie jakoś nie trafiam a w G. szukam codziennie setek rzeczy. Gadanie, że wyniki naturalne są "zaspamowane" to pieprzenie od rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co w tym ciekawego. Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to lepiej nad jeziorko skoczyć albo z kolegami na piwo :) Chyba, ze jedyny kolega to monitor komputera;)

Może widzi w tym normalne przedsięwzięcie biznesowe - doszedł do wniosku, że google nie radzi sobie z pewnymi działaniami ludzi, które przeszkadzają mu w biznesie i postanowił pomóc googlowi.....

Sam jak widzę totalną pokemoniadę na 'supernowoczesne' spamy nabijające punkty w systemach wymiany to mnie skręca.

A nie masz poważniejszych problemów w życiu do "skręcania"?;) Ja nie szukam tzw. "spamów" (zresztą co to znaczy "spam"?!) to i na nie jakoś nie trafiam a w G. szukam codziennie setek rzeczy. Gadanie, że wyniki naturalne są "zaspamowane" to pieprzenie od rzeczy.

a nie , nie ja nie w tym sensie, że wyniki są zaspamowane - tutaj faktycznie nie jest źle.

Ja raczej w sensie 'owczego pędu' do bezmyślnego 'stawiania' gówna, które oferują SWLe prześcigające się teraz w zdobywaniu klientów za wszelką cenę. Właściciele tych SWLi doszli do wniosku, że po co się męczyć i pozycjonować swoje strony i stresować się filtrami , banami itp i postanowili 'strzyc barany' - robić kase na systemach bez żadnych konsekwencji typu ban i filtr.......

Po drugiej strony barykady niż właściciele SWLi jest Szook, który zamiast swojego SWLa seodopalacza wypuścił seopodpierdalacz - robi źle ? robi tak samo źle jak właściciele SWLi....... robi dobrze ? dokładnie tak samo dobrze jak właściciele SWLi. Każdy chce zarobić.

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może widzi w tym normalne przedsięwzięcie biznesowe - doszedł do wniosku, że google nie radzi sobie z pewnymi działaniami ludzi, które przeszkadzają mu w biznesie i postanowił pomóc googlowi.....

hehe będzie zbawcą Google;) Normalnie chyba zacznie nadawać audycje z M.Ściemniaczem. Niezły duet będzie :D Może pomnik mu postawią, bo bez niego normalnie sobie nie poradzą:D

a nie , nie ja nie w tym sensie, że wyniki są zaspamowane - tutaj faktycznie nie jest źle.

wiem, to było ogólne stwierdzenie, bo wielu ostatnio powtarza te bzdury znając temat tylko ze słyszenia. To nie było do Twojej wypowiedzi:)

Ja raczej w sensie 'owczego pędu' do bezmyślnego 'stawiania' gówna, które oferują SWLe prześcigające się teraz w zdobywaniu klientów za wszelką cenę.

to racja. Jak czasem jakiś klient przyzna się jaką ofertę dostał od konkurencji to od razu wiem, że dostał ofertę na wrzucenie swojej strony do swl i albo się uda albo nie. Może się nie udać, bo na jego miejsce złapie się kilkunastu kolejnych. Jest to paskudne i nie ma nic wspólnego z seo. SWLe napędziły niestety "masówkę" i teraz niemal każdy ma w ofercie pozycjonowanie tak naprawdę nie mając na ten temat zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej w sensie 'owczego pędu' do bezmyślnego 'stawiania' gówna, które oferują SWLe prześcigające się teraz w zdobywaniu klientów za wszelką cenę.

to racja. Jak czasem jakiś klient przyzna się jaką ofertę dostał od konkurencji to od razu wiem, że dostał ofertę na wrzucenie swojej strony do swl i albo się uda albo nie. Może się nie udać, bo na jego miejsce złapie się kilkunastu kolejnych. Jest to paskudne i nie ma nic wspólnego z seo. SWLe napędziły niestety "masówkę" i teraz niemal każdy ma w ofercie pozycjonowanie tak naprawdę nie mając na ten temat zielonego pojęcia.

ooo i właśnie szooku z taką sytuacją chyba walczy 'o wolność naszą i waszą'

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczy ze spamem i kupuje punkty. Jak jest tak przeciwny spamom itp to niech zbojkotuje też SWL i robi sobie swoje stronki do linkowania innych a nie punktuje (pewnie zaraz będzie że on by chciał mieć linki na wartościowych stronach, ale kto normalny da wartościową do systemu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności