Skocz do zawartości

Kolejna fala banów?


qazy

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak wracajac do tematu banów - osoby ktore je dostaja moglyby napisac wiecej cech tych domen.

no dobra, to wczorajsze to tym razem "tylko";) 20 domen, tym razem autoblogi niszowe (tematyczne) z podanym źródłem i opisem w nagłówku, że to zbiór informacji z sieci na dany temat, itp. Oczywiście zero linkowania między sobą, zero reklam, każdy miał indywidualny wygląd. Przy okazji poleciały też jakieś ogłoszenia, wiersze i inne mało znaczące i zapomniane pierdoły. Najbardziej szkoda tych blogów, bo to nie był śmietnik tylko wyselekcjonowane tematy, o które czasem ciężko na szczycie wyników (w sensie informacji branżowych). Ale widać wywalają jak leci, bez pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

u mnie tez głównie leca autoblogi tematyczne

ale cos mowi sie trudno dzis leci 1 trza postawic 5 kolejnych, wazne aby byl w sieci minimum 3 miechy to sie zwroci zakup nowej domeny

takie nasze zycie, nic nie zrobimy

pytanko mowisz ze polecialy tez ogloszenia hmm w sumie portale ogloszeniowe nie sa dla wyszukiwarek ale dla ludzi gdyz to ludzie umieszczaja tam ogloszenia i ich szukaja, kwestia czy cos bylo zakazanego na subdomenach

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mowisz ze polecialy tez ogloszenia hmm w sumie portale ogloszeniowe nie sa dla wyszukiwarek ale dla ludzi gdyz to ludzie umieszczaja tam ogloszenia i ich szukaja, kwestia czy cos bylo zakazanego na subdomenach

w tym przypadku w danej domenie nie było subdomen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wywaliło 600 domen jednej nocy. + subdomeny ok 2500 stron.

Ogólnie zaplecze oparte o jeden autorski skrypt (katalog), treść unikalna na tyle, że dobrze się indeksowała w googlu.

Na nie których stronach swl na niektórych nie. Linkowanie wewnętrzne, brak adsensa + wspólny szablon graficzny.

Nie wieże w moderacje ręczną bo za szybko to poszło, mógł to zrobić tylko automat, szczególnie że kilkanaście domen zbanował na których w ten dzień dopiero postawiłem zaplecze.

Zero informacji o tym że banują te strony z powodu nie przestrzegania zasad czy coś. Dostaliście jakieś listy.

Jedno jest pewne trzeba polepszyć jakość zaplecza, bo wtedy nawet jeśli dostaniesz bana to można prosić o reindeksację.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak pomyślałem, że może sprawdzają kto używa polecenia 'site'. Prawda taka, że to polecenie głównie dla spamerów, a jak ktoś ma strony w SWL to one cały czas to sobie sprawdzają i mogą ściągać podejrzenie google, tak samo jak ktoś lubi sobie często sprawdzać site własnymi skryptami.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak pomyślałem, że może sprawdzają kto używa polecenia 'site'. Prawda taka, że to polecenie głównie dla spamerów, a jak ktoś ma strony w SWL to one cały czas to sobie sprawdzają i mogą ściągać podejrzenie google, tak samo jak ktoś lubi sobie często sprawdzać site własnymi skryptami.

No o tym ze site naduzywany szkodzi to chyba kazdy juz wie. Zastanawia mnie tylko czy przypadkiem sprawdzanie tak czeste situ jak w przypadku weblinka na koncie PRO nie jest szkodliwe. Pamietam ze od czasu przejscia na konto PRO poznalem prawdziwe znaczenie slowa BAN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak pomyślałem, że może sprawdzają kto używa polecenia 'site'. Prawda taka, że to polecenie głównie dla spamerów, a jak ktoś ma strony w SWL to one cały czas to sobie sprawdzają i mogą ściągać podejrzenie google, tak samo jak ktoś lubi sobie często sprawdzać site własnymi skryptami.

Nic bardziej mylnego. ;)

Ludzie znają to zapytanie i też wykorzystują do szukania treści wewnątrz jakiegoś serwisu.

Pozatym jeżeli z takiego błahego powodu miałyby leciec serwisy z google to byłbym już dawno bogaty. :P

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje między innymi polecenie site na 28 stronach (7 domen x 4 subdomeny ), spamy są perfidne :P stoją na jednym ip od końca maja. Sprawdzam site przynajmniej raz dziennie + zainstalowany weblink i seonet. Jak na razie bana dostała 1 domena (4 subdomeny) a pozostałe mają łączny site > 80k. Spamy są praktycznie identyczne na bardzo popularnym skrypcie ale postarałem się o 2 rzeczy unikalne title i meta oraz unikalny css (id i class).

Ten ban to raczej przypadek, pewnie spam raport. Może bany są nakładane z opóźnieniem ;) Poczekam jeszcze z miesiąc, dwa i wyciągnę jakieś sensowne wnioski ;)

PS

Ten test polega na eliminacji przyczyn banów i jest jednym z serii, jeszcze z kilka miesięcy i będę wiedział więcej ;)

PS2

Dołączam się do apelu szooka, moglibyście podawać jak najwięcej szczegółów o zbanowanych stronach to wyjdzie wszystkim na dobre i ułatwi testowanie oraz wyciąganie odpowiednich wniosków (adresy stron mile widziane)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bany na 2 strony na ponad roczny dmoz na jakimś gównianym hostingu i 3 tygodniowa wikipedia na innym serwerze niż ten dmoz. Na dmozie był eweblink(1 rok) na wiki był seonet (2dni) wikipedia lekko podlinkowana z mojego własnego zaplecza. Wszystko miało zmienione css oraz title

Pisałem już o tym ja obstawiam typów zgłaszających takie strony na spamlisty albo właścicieli stron od których pobieramy rss, którzy robią to samo. google znajduje autobloga i przegląda co też innego stoi na danym ip. Jeżeli macie inne pomysły to piszcie o tym może wspólnie jakoś znajdziemy przyczynę i ją wyeliminujemy a potem na każda zbanowaną stronę postawimy 10 innych.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 'site:' to przesadzacie.

Mamy takiego FireFoxa i wtyczke SeoQuake czy jak ona sie tam nazywa i co?

Wszyscy, ktorzy przegladaja strony z wlaczona wtyczka przyczyniaja sie do bana dla przegladanej strony?

W google pracuje wielu mozgowcow i zapewne zastosowali jakies rozwiazania do identyfikacji polaczen strona-strona. Google indeksuje nawet to co nie powinno zostac zaindeksowane i ciekawi mnie jedna rzecz a mianowicie czy leca bany z googla osobie, ktora nie korzysta z googla a zaindeksowalo jej np. jakies spamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym site: to przesadzacie , mam rozumieć że jest to najprostszy sposób na porzepozycjojonoanie konkurencji ? sprawdzić jej codziennie site ????

Panowie musi się zmienić polityka stawiana z śmieci na stawianie "normalnych" stron, ja już się przestawiłem czas na was , na bank wyjdziemy na tym lepiej.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności