Skocz do zawartości

Zostałem zaspamowany


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu zrobiłem prosty projekt który służy do tłumaczenia napisów do "ez Publish" i dzisiaj jakiś użytkownik zgłosił mi że zostałem zaspamowany. Zamiast tłumaczeń pojawiły sie linki do jakiś dziwnych stron :piwo: Oczywiście strona nie posiadała żadnych zabezpieczeń bo kto by chciał umieszczać spam na takiej stronie, ale jak widać się myliłem :)

I tak sie zastanawiam, że też tym spamerom tak sie chciało przerabiać skrypty do mojej strony :) Bo wątpie aby ktoś ręcznie wpisywał tyle śmieci.

Już nie wspomnę o tym że stronę dość ciężko znaleźć ;)

Widać z tego że nawet takie mało popularne strony nie moga spac spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś działa chyba "Sprytne Katalogowanie" (oczywiście niech autorzy się nie obrażają, bo wiem że to narzędzie ma tylko wspomagać ), ale do automatycznego masowego dodawania to myślę że się nie nadaję. To co cię zaatakowało to raczej na jakiś skrypt php, który sobie parsuje sobie stronę, wyłapując formularze( i ewentualnie linki by skoczyć na następną stronę ), później przy pomocy cURL, wrzuca tam co chcę, czyli taki prosty spam bocik. Proponuje wrzucić jakieś nietypowe pole do formularza nawet z głupim pytanie czy ile to 2+2 i taki bot już sobie nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomaga dodanie pola hidden np. nazwać go "nick", które użytkownikowi się nie wyświetli więc go nie wypełni a bot prosty nie sprawdzający tego go wypełni. Potem po stronie serwera sprawdzasz czy ten input jest wypełniony, jeżeli tak to olewasz taki wpis. Zmniejszyło to u mnie ilość spamu na jednym blogu, ale nie jest to 100% zabezpieczenie. Powiedzmy tak 50% :P zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności