Skocz do zawartości

Telewizor LCD - doradźcie


Milano

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu muszę kupić telewizor lcd. Ktoś mi doradzi jakiej firmy i jaki model kupić?

Tylko, jak widzę jak fatalna jest jakość obrazu na tv lcd to mnie krew zalewa. Przecież, gdyby telewizor kineskopowy miał taka ostrość jak lcd, to wszyscy by je oddali do serwisu, bo maja 'wadę'. Ale na czymś pasuje oglądać tv, więc owczym pędem też kupię LCD. Tylko coś taniego - max 2,5 tys zł (32").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi, Sharpy, Toshiby !

Sharpy - tylko Aquos

Toshiby - najlepiej seria Z

Samsung - raczej wszystkie modele pewne - sam mam jednego sprzed roku i narzekać nie mogę (czerń fortepianowa i taka jakby smutna niebieska buźka jako lampka kontrolna- poprostu nie pamiętam teraz modelu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lcd ma bardzo dobra jakosc obrazu, nie mowiac juz o ostrosci tylko widocznie zrodlo obrazu masz fatalne ... trudno zeby obraz ze zwyklej rozdzielczosci PAL 720x576 byl ostry na ekranie ktory ma 2 czy 3 razy wieksza rodzielczosc (nie mowiac juz o tym, ze taki polsat cyfrowy nadaje tvp z prawie polowa rodzielczosci palowskiej).. jesli chcesz miec dobra jakosc obrazu kup do kompletu platforme cyfrowa z HD np. Nke (najszersza oferta HD w tym upskalowany TVN HD) czy Cyfre+, podepnij ja przez HDMI i wtedy na kanalach HD bedziesz mial bardzo ostry i bardzo dobry obraz (polecam obejrzenie tenisa w HD na eurosport HD.. rozwala) i znosny obraz na kanalach SD.. jesli nie zalezy Ci na dobrej jakosci tvp mozesz brac nawet polsat cyfrowy :P.

jesli chcesz ogladac tylko telewizje w SD i to ze zrodel typu kablowka itd to bierz plazme, LCD sie do tego bardzo marnie nadaje..

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zrodlo obrazu masz fatalne ... trudno zeby obraz ze zwyklej rozdzielczosci PAL 720x576 byl ostry na ekranie ktory ma 2 czy 3 razy wieksza rodzielczosc

no tak... racja :P Czyli trzeba przekonać kablówkę aby udostępnili jakieś kanały HD.

Po pierwsze w telewizji nic ciekawego nie ma, no może czasami na discovery

Wiesz, czasami pasuje odpocząć i odejść od monitora lcd i usiąść przed tv lcd :)

Na allegro widzę ze LG (poza Daewoo )są dość tanie - warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Obecnie trochę pomijaną firmą jest już wymieniony tu sharp. Ostatnio kupowałem dla kogoś LCD co prawda 26' ale sharp nie miał konkurencji w tej samej cenie jak postawilem obok LG czy Samsunga to na tym samym sygnale była masakra na śniegu było wyraźnie widać gradjęt na sharpie było gładziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Samsunga - mam 40 cali i jest okej. Ogólnie kiedyś przeglądałem jakieś testy to Samsungi nie miały sobie równych. Najlepiej też idź do sklepu i zobacz jak wygląda dany tv w akcji :P

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim na LCD nie ma co oszczędzać :/ - później jest masakra.

Najlepiej idź do jakiegoś sklepu nie dla idiotów i porównaj organoleptycznie - sam wybierzesz to co najlepiej wygląda - tylko koniecznie pobaw się ustawieniami - w takich sklepach telewizory są często tak poustawiane, że wszystko pięknie - ale jak w domu na tych ustawieniach odpalisz to Ci dziurę w tapecie wypali (aha przy okazji - nie bierz egzlemplarza pokazowego - takiego z półki - strasznie zurzyta sztuka może się trafić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować teraz LCD / plasmę. Filmy są drogie jak cholera (nawet na DVD nie mówiąc o BR) na platformach cyfrowych lipa (ile jest programów w HD? 2, 3? w full HD AFAIR nie ma obecnie ani jednego). Już lepiej chodzić do kina.

Za parę lat kiedy już to wszystko się ustandaryzuje może to będzie miało sens. Zwykły sygnał TV / PAL na tym wygląda koszmarnie. Jeszcze ekran ucięty albo czarne paski dookoła bo obraz normalny trzeba jakoś przeskalować na panoramiczny a w PL nikt w "standardzie" tak nie nadaje.

No chyba, że ktoś może wyłożyć lekką ręką 10-20k na fajny zestaw który i tak za parę lat wyląduje w śmietniku jak się zmienią standardy. (które z obecnie sprzedawanych plazm obsługują MPEG4, przewidziany jako przyszły standard dla TV cyfrowej w PL?). Kupowanie teraz sprzętu HD ma taki sam sens jak sprowadzanie wypasionych TV z zachodu za komuny. Nawet jak czarnobiały sygnał będziecie oglądać na kolorowym TV to kolorów mu nie przybędzie :P

Przedewszystkim na LCD nie ma co oszczędzać :/ - później jest masakra.

Żeby było dobrze przy takiej gównianej jakości sygnału i kosmicznych przekątnych ekranu to minimalna odległość od ekranu TV powinna wynosić z 5 kilometrów :) No chyba, że ktoś lubi podziwiać prostokąty jak z mario na atari :) W sklepach to jasne że jest "fajnie" jak podłączą do tego 5 minut sygnału w full hd i puszczą w pętli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek22

DVD drogie ? :| kupuję tego pełno - cena od 5 do 15 euro - nikt mi nie powie, że to drogo - w Polsce pewnie też od 5zł można kupić.

A co do jakości obsługi to się nie wypowiem - ale pamiętam niestety jak to było :/

@adek - Sony niestety teraz w większości robi chłam - telewizory Brava są ok, ale tylko najwyższe (najdroższe) modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek22: piszesz troszke bzudry :)...

kanalow w HD jest obecnie na polskim rynku kilkanascie.. z czego 99% czasu w HD leci miedzy innymi nSport, MGM HD, Discovery HD, National Geographic HD, Polsat Sport HD, Canal+ Sport HD czy tez Filmbox HD. Sporo materialow HD jest tez na nowym Eurosport HD, troche mniej na HBO HD i Canal+ HD... telewizja naziemna w mpeg4 nadaje w Polsce od ponad roku i mozna ja odebrac na dowolnym tv, wystarczy prosta przystawka.. a jesli masz tv z mpeg2 modul dekodujacy do mpeg4.

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsungi z HD1080 z najnowszej serii lub jednej do tylu. Zapłacisz z 2500-3200 zł za 32 cale. Ja za swojego dałem 2800 i jestem bardzo zadowolony. Tak po za tym masz tu pare moich uwag :)

- Nie bierz telewizorów Sonny bo matryce robi dla nich Samsung. Matryce Samsunga sprawdzają się świetnie w telewizorach Samsunga ale w Soniakach już tak świetnie nie chodzą.

- Patrz na kontrast. Jest to bodajże jedna z najważniejszych właściwości telewizora. W dobrych sklepach zawsze podają go obok ceny. Poniżej 1:2000 nie ma nawet co na telewizor patrzyć [ja mam 1:6000 i chodzi super]

- Tani telewizor = słaba matryca. Przy odrobinie pecha spali się po 3 latach.

Życzę miłych zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności