Skocz do zawartości

Sunrise System z Poznania


kempisty

Rekomendowane odpowiedzi

mam umowę Sunrise'a - nie ma możliwości wycofania się z niej przez 2 lata od podpisania - chyba, że w momencie podpisywania był coś niedobrego wtedy płaci sie karę, ewentualnie jesli schrzanili optymalizację i gugiel do firmy pozycjonowanej przysłał osttrzeżenie

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy nie można rozwiązać nie mniej jednak jest jedno wyjscie z sytuacji bardziej opłacalne jak zrywanie czy kontunowanie umowy :)

podpisac rownolegle drugą .... a z S* zmienić frazy na nędzne :)

edit: wyjscie 2 - założyc druga firmę, zrobić aport ... pierwszą zlikwidować, nie przenosić umów.

Edytowane przez zgred

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was spytało jak chcę to zrobić - unieważnić umowę z Sunrise System. Nie chciałbym rzucać słów na wiatr bo sprawa na pewno nie będzie łatwa, ale:

1. Mam analizę linków prowadzących do mojej witryny dodanej przez SS (wynik - nie pozycjonują fraz najważniejszych - działanie na szkodę firmy)

2. Brak optymalizacji treści serwisu - jedynie strony głównej

3. Niedziałający wykrywacz wirusów, i brak reakcji gdy wirusy się na stronę dostały

4. Brak wpisów do wartościowych katalogów

5. Brak nowych podstron tematycznych serwisu

6. Brak optymalizacji sekcji HEAD serwisu, jedynie strony głównej

7. Brak Google Sitemaps

8. Brak konta Google Webmaster Tools

9. Brak zamówionych internetowych wizytówek firmy

To sprawy utrudniające proces pozycjonowania na frazy na które określiłem w umowie. Od początku zaznaczałem ważność fraz trudnych podnosząc nawet wynagrodzenie SS na nie.

Wypisane punkty 1-9 to nie wywiązanie się z umowy w formie przyjętej przez obie strony. Uchybień jest więcej, więc usługa jest niezgodna z umową. Proste. Tylko trzeba to udowodnić przed sądem. Może ktoś z Was zna prawnika obytego w sieci Internet. Ja w środę mam spotkanie z pierwszym. Ale najpierw postaram się wymóc odpowiednie działania, skierowane do TOP1, bo przecież mi tylko chodzi :-)

Jestem wstanie płacić za pozycjonowanie 3,5 tys. PLN, ale przy takich środkach chciałbym mieć z tego korzyści w postaci użytkowników witryny.

Pozdrawiam, Poin

Edytowane przez Poin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wymagania TOP5 i dopiero płatność od tej pozycji to żenada :) to jest już po prostu wykorzystywanie pozycjonerów :) PŁACIĆ POWINNIŚCIE JUŻ OD pierwszego podejścia w górę ;) a nie za TOP10 tki B) i tyle na ten temat, tylko wyszliśmy Wam na przeciw i płacicie za efekt TOP10

Poin (tak mogę podać Ci stronę, gdzie możesz złożyć dobre zapytanie odnośnie zerwania takiej umowy)

w razie pytań PW

p.s. napisz do nich na początku polubownie, jeśli nie po skutkuje (pisz do doradcy prawnego)

- jeśli wyjdzie opinia pozytywna, składaj wniosek do sądu i jazda :)

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości umów jest zastrzeżenie, że: tzw. "wkład własny (lub działalność dodatkowego zleceniobiorcy) bez uzgodnienia z obecnym zleceniobiorcą (firmą pozycjonującą stronę), skutkuje rozwiązaniem umowy z winy zleceniodawcy, z wszystkimi tego konsekwencjami" :)

To jest raczej standard, który broni Nas przed akcjami "gdzie kucharek 6 ... bo zupa była zasłona" - więc pewnie w umowie Sunrise System też taki punkt jest :)

Pozdrawiam B)

Edytowane przez Grim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sam wymagam wyłączności na działania SEO/SEM w obrębie zleconej domeny, by nie destabilizować mojej pracy, jednak Ich regulamin być może ma jakiś słaby punkt ;-)

jak przeczytasz uważnie ten wątek, zobaczysz, że są kuci na cztery łapy...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeczytasz uważnie ten wątek, zobaczysz, że są kuci na cztery łapy...

Przeczytałem ponownie od deski do deski cały temat i nie widzę żadnych konkretnych wycinków z umowy z SS, tylko gdybania i prywatne opinie, że umowa jest nie do ruszenia. Więc pytam: jaki konkretnie zapis w umowie utrudni mi wstawienie na stronę swl i zgłoszenie jej do raportu?, uniemożliwi przekierowanie 301 na inną domenę, nie będącą przedmiotem umowy z SS?, aktualizacje treści i kodu serwisu by została zafiltrowana/wyindeksowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy ktoś może wie jak pod względem prawnym ma się opublikowanie serwisu o funcjonowaniu firmy bez jej zgody i zamieszczeniu w nim własnej opinii czy informacji na jej temat?

Sądzę, że Kominek wie szczególnie jeśli chodzi o dr oetker -> https://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=dr+oetker

Zaś na poważnie - jeśli jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł to kup nową domenę, zrób 301 ze starej na nową i za dwa tygodnie nie będziesz płacił ani grosza firmie SS nie zrywając umowy.

Edytowane przez Erbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast źle wpływać na witrynę by rozwiązać umowę, lepiej zastanowić się nad lepszym rozwiązaniem :)

p.s. jak widać pobierają oni umowy na 2 lata, bo chcą hehe mieć czas na zebranie sił do pozycjonowania ;) "może potrzeba im roku by zabrać się do pracy :)?"

polubowne rozwiązanie umowy jeśli to nie skutkuje ;) po prostu postaw sprawo JASNO

zamiast piąć się w górę jesteś stratny (a jeśli jesteś stratny - to jesteś niezadowolony)

raczej jeśli sprawa by trafiła pod młotek sądowy, wskazujesz np. wynikające negatywy z braku pozycji itp B)

ale staraj się raczej bez sądu, bo to sporo potrwa czasu i nerwów :)

dlatego daj im wezwanie jedno, do przygotowanie pełnego pisma w który (odpiszą na Twoje pytania)

Jeśli nie odpiszą albo Cie całkowicie zignorują, masz pełne podstawy by zerwać taką umowę ;). Raczej nie będą się upierać, jeśli podeślesz im pismo z tymi negatywami lub po prostu skontaktuje się z nimi jakiś mecenas w Twojej sprawie :) (na pewno pójdą na Twoją rękę) - PRÓBUJ a nie czekaj ;)

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności