Skocz do zawartości

Sunrise System z Poznania


kempisty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Uwaga na tą firmę, wkładają pracę w prawne tworzenie umów na niekorzyść klienta a nie w dobre pozycjonowanie, my pochopnie zawarliśmy z nimi umowę , wpisywali do umowy nic nie warte hasła - nic nie robia a kasują nas 1200 zł miesięcznie :) jak chcieliśmy wypowiedzieć umowę chcieli kary umownej na ponad 24 000 zł ;)

Czytajcie dokładnie umowę z tą firmą np. czy nie wpisują podstępem do umowy nic nie wartych słów kluczowych do pozycjonowania - to o szuści

Przedstawiają się profejonalnie i to usypia czujność.

Edytowane przez robert88888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yeden. Widzę że tylko ty zachowałeś tu zdrowy rozsądek i uczciwość. Dokładnie jest tak jak mówisz. Robienie klienta w bambuko nie jest żadnym biznesem i powinniśmy doprowadzić do ukarania tych [ nierzetelny partner ]ów webmastrów. Oczywiście zwracam honor firmom uczciwym. Jednoczesnie zapewniam że jeśli na takie się natknę będę promował ich usługi z godnością.

Nie oceniam ani nie wnikam jakich metod uzywa wspomniana firma bo to juz temat na kolejny watek, odnosze sie jedynie co do zasady: wykonana usluga i zapalata za nia.

Ciekawi mnie wiec jakie mialbys o nich zdanie gdyby wcale nie zmieniajac tytulu strony, robili inne czynnosci i po jakims dluzszym czasie osiagneli te same wyniki, czy tylko dlatego ze zrobili to jednym ruchem a nie po roku czekania nalezy sie im nagana?

Mam biznes budowlany i nie raz musze robic wolniej, duzo wolniej bo niektorzy klienci by pekli z zazdrosci gdybym wyszedl $250 na godzine. Sa jednak tacy kotrzy doceniaja szybkosc i jeszcze dziekuja.

Rozumiem ze masz malo wejsc na to pozycjonowane haslo, ale czy w umowie miales jakas wzminakne o ilosci odwiedzin czy sprzedazy? Jesli tak to domagaj sie poprawki.

Poza tym 17 odwiedzin w salonie samochodowym moze latwo zamienic sie w sprzedaz kilku aut, nie liczy sie wiec ilosc tylko jakosc.

Co by Ci daly setki tysiecy odwiedzin jezeli nie przelozyly by sie one na zakup towaru? pad serwera najwyzej..

Nie bronie firmy Sunrise, mowie tylko ze z tego co czytam to przed usluga wydawalo Ci sie jasne ze stawka za usluge jest fair. Dopiero gdy zobaczyles z jaka latwoscia to osiagneli , poczules ze nabili Cie w butelke.

Gdyby David Copperfield pokazal wszystkim przed widowiskiem na czym polegaja jego sztuczki pewnie tez sporo ludzi nie chcialo by zaplacic $75 za miejsce w 30 rzedzie.

Jednym slowem punkt widzenia zalezy od punku siedzenia.T o ze piszasz o tym wszystkim jest bardz odobre bo uswiadomiony klient jest lepszy dla branzy. Jedno tylko mnie ciekawi to to czy piszesz o tym na forach gdzie gro uzytkownikow to konsumenci bo to im potrzebne sa takie przyklady. Na PIO podejzewam 80-90% to pozycjonerzy( moze sie myle) wiec nie jest latwo im wytlumaczyc ze podobne im firmy robia zle biorac pieniadze za szybka pace.

PS.dopiero teraz jorgnalem sie ze biore udzial w dyskysji z 2008 roku.Poniewaz jednak napracowalem sie przytej wypowiedzi, bez wzgledu na to jak outdated nie bede jeje usuwal. Whatever, moge tylko powiedziec ze 2 wypowiedzi nade mna byly swierze wiec poszedlem za ciosem.

Edytowane przez agtile
seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:angry: Witam,

jestem ofiarą firmy Sun Rise i to nie tylko z powodu skrajnie oszukańczej umowy która podpisałem ale zupełnej niekompetencji, braku wiedzy czy zwykłej pracy nad stroną.

Firma zwykle nie wywiązuje się z umowy ale przy takich zapisach trudno coś udowodnić czy zrobić - trzeba zaangażować duże środki na prawników.

Efektów zero, ignorancja, olewanie i nic więcej, pozycjonerzy czy specjaliści od AdWords - kompletne zero.

Omijać z daleka !!!

Szukam innych poszkodowanych - chętnie nawiążę współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też chciałbym wyrazić swoją opinię na tema firmy Sunrise System.

Podpisując umowę byłem już świadomym pozycjonowania klientem. Sam wybrałem frazy na zasadzie - frazy mocne (przynoszące mi dochód) i frazy słabe (bardziej prestiżowe) - długi ogon. Frazy słabe to zazwyczaj 2 słowa z frazy mocnej + słowo. Minęło 5 i pół miesiąca od podpisania umowy. Na frazach mocnych moje pozycje spadły (wcześniej sam pozycjonowałem: katalogi, fora, katalogi branżowe - płatne). Za to za słabe frazy już słono płacę. Analizując metody pozycjonowania odkryłem, że w ogóle frazy mocne są pomijane przy pozycjonowaniu. Po prostu Sunrise System ich nie pozycjonuje. Nie dziwię się. Trudno będzie się przebić, a przecież 70% kwoty miesięcznej opłaty mogą stanowić frazy słabe.

Moja firma dziś przez to stoi w miejscu, bo biznes opiera się tylko na Internecie. Pozycjonować samemu nie widzę większego sensu, bo to tak jak robić za nich. Zacząłem więc tworzyć swoje zaplecze, które ma zająć topowe miejsca na frazy mocne. Efekty już są, ale nie działa to w zasadzie korzystnie na markę.

No i zamierzam unieważnić umowę z Sunrise System jeśli nie zmienią strategii. Jest strasznie niekorzystna (jeśli chodzi o zerwanie), ale wg mnie nie wywiązują się z jej postanowień, a więc nie wywiązują się z umowy. Ze względu na kolejne kilkanaście miesięcy jakie czeka mnie z pozycjonowaniem w Sunrise jestem w stanie wyłożyć pieniądze na proces sądowy. Mam nadzieję, że nie będzie konieczny, ale jeśli do niego dojdzie, na pewno będzie precedensem.

Wszystkim chcących podpisać umowę z Sunrise System polecam usunięcie niekorzystnych zapisów o warunkach jej zerwania.

A dodatkowo dodam, że płacenie za pozycję ma sens od 5 miejsca w górę. Lepszym modelem rozliczeń za pozycjonowanie jest korelacja pozycji i wyników w postaci UU.

Pozdrawiam, Poin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste - nie robią tego co w umowie, czyli nie pozycjonuja strony na silne frazy. ...

Jak to udownidnisz że nie roba tego co w umowie ? Przecież Ci nie gwarantują pozycji i też nie piszą jak to bedą robić.

Edytowane przez Xann

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie zastanawia, jak chcesz to zrobić, skoro mogą wykazać, że że na słabe frazy - sam to przyznałeś - wyniki poszły w górę...

jeśli na mocnych frazach spadłeś - to za nie nie płacisz...

nie masz w umowie uzależnienia wynagrodzenia dla Słoneczka za UU, to obawiam się, że są w stanie wykazać, że wywiązują się z umowy w 75%, a za te 25% (mocne frazy) nie biorą wynagrodzenia - również zgodnie z umową...

napisz może, jak chcesz udowodnić, że nie robią tego, za co biorą kasę...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy uważać na takie firmy co biorą kasę, podpinają swle i nie gwarantują pozycji. Zawsze zawierajcie umowy o pozycje.

to jest żenujące

przeczytaj o czym my tu rozmaiwamy bo widze że nawet nie wiesz i nie znasz histrii słoneczka , w umowie są zawarte pozycje

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. - żadna firma nie zagwarantuje Ci pozycji na TOPa 10 :) że osiągnie na tą domenę, zawsze można wpaść w filtra a wtedy umowa (jeśli były w niej pkt zawarte, do kar za niedotrzymanie warunków umowy itp) to firma ma prze***ne

należy się wiązać, że rożne przypadki się zdarzają i nie zawsze wiemy jak GOOGLE zareaguje

gorzej jest, jak 1 miesiac mija *a ludzie chcieli by już być w TOPach 10, mija 2 msc TY JUŻ PRAWIE jesteś a oni chcą rozwiązać umowę (chodź zawarte jest, że np. w takim okresie się ok osiaga pozycje, jeśli nie ma np. znaczącej poprawy pozycji to umowę można rozwiązać po 3 msc) bynajmniej ja tak prowadze :D

dla tych, którzy nie mają czego się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności